Óriási meccset nyertek az U16-os fiúk Románia ellen

Borzasztóan hullámzó mérkőzésen, 14 pontos hátrányból fordítva, 8 pontos előnyt leadva az utolsó pillanatokban nyert az U16-os fiú válogatottunk Románia ellen - Fekete Dávid triplájával alakult ki a 68-67-es végeredmény a magyarok javára.

Rosszul kezdte a magyar csapat a találkozót, mert bár Kovács Benedek Máté révén mi szereztük az első pontokat, de a románok gyorsan válaszoltak rá egy 8-0-s szakasszal. A mieinknél a centeren kívül nem igazán tudott pontokban senki hozzátenni az első negyedben, így 19-7-es állással várták a csapatok a második 10 percet, ahol a románok vezettek már 14 ponttal is (21-7, 23-9), de itt nagyot változott a játék képe. A kezdők összekapták magukat, a padról Fekete Dávid is betalált, és Valerio-Bodon Vincent László duplája után gyakorlatilag visszajött a meccsbe Váradi Attila csapata, nem kellett hozzá 5 perc sem a második negyedben (25-24). A románok még egyszer elhúztak 8 pontra (33-26), de Kopácsi Ákos és Verasztó Péter pontjaival zárkózott a magyar alakulat, amely 4 ponttal volt csak lemaradva a nagyszünetben (34-30).

A fordulás után gyorsan át is vette a vezetést a lendületben maradó magyar alakulat Kovács, Kopácsi és Krasovec Ádám révén, majd Verasztó Péter kosarainak köszönhetően 8 pontosra duzzadt a vendégek előnye a 27. perc végére (39-47). A románok sem adták fel, kevesebb mint kettő perc alatt csináltak egy 8-0-s szakaszt, amivel visszajöttek a meccsbe, és 3 pont volt a távolság az utolsó negyed előtt (45-48). A záró játékrészben előbb Kopácsi, Kovács és Valerio-Bodon pontjaival újfent meglépett 8 pontra a csapat (48-56), majd megint a románok szakasza következett, akik egy 12-0-val fordítottak a 38. percre (60-56). Innen mindent megpróbált még a magyar válogatott, Verasztó triplájával és Fekete duplájával megvolt az egyenlítés az utolsó perc közepén (65-65), de úgy tűnt, hogy a románok 22 másodperccel a vége előtt egy duplával megszerzik a győzelmet. Nem így gondolták azonban a magyarok, Fekete triplájával ugyanis fordítottak és 68-67-re győztek végül.

A tegnap Zentai Leventével történt tragédia után nagyon szépen helyt álltak a srácok, hiszen a törökök után a házigazdákat is sikerült legyőzniük. Végül 3-1-gyel végeztek a tornán ugyanúgy, ahogy a minket legyőző szerbek, illetve a szerbeket legyőző törökök - elvileg a harmadik helyen végeztek a mieink, de a történtek fényében ez számít a legkevésbé, ráadásul csak a minitabellás kosárkülönbség miatt alakult így a helyzet.

Románia U16 - Magyarország U16 67-68 (19-7, 15-23, 11-18, 22-20)

Magyarország: Krasovec Ádám 5, Kopácsi Ákos 10, Verasztó Péter 17/3, Valerio-Bodon Vincent László 5, Kovács Benedek Máté 15.

Csere: Kiss Benedek -, Balázsi Soma -, Fekete Dávid 14/6, Balsay Ádám -, Lukács Norbert -.

A románok legjobb dobói: Gavriloaia 26/6, Lungu 13/3, Harangus 10.