Spanyol-szerb döntő az U20-as női Eb-n

A negyeddöntőben lányainkat legyőző szerbek, valamint a címvédő spanyolok vívják ma a döntőt a Sopronban zajló női U20-as Európa-bajnokságon. A mieink Franciaországgal csapnak össze az 5. helyért.

A hunbasket.hu összefoglalója:

Az 5-8. helyért rendezett másik mérkőzésen a franciák végig rákényszerítve akaratukat a svéd lányokra, a lepattanózást 47-26-ra nyerve fölényes, 93-60-as győzelmet arattak, így Cziczás László portugálokat legyőző együttese ma a franciákkal játszik az 5. helyért.

Hosszabbításba torkollott a szerb-olasz elődöntő. A félidőben még a győri szakvezető, Sandro Orlando által irányított, a második negyedben igen hatékonyan támadó, Martina Fassina (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Olbi Futo Andre ponterősségére alapozó olasz csapat 5 ponttal vezetett. A küzdelmes játékot hozó második félidő végén 56-56-os döntetlent mutatott az eredményjelző, jöhetett a hosszabbítás. Ahogy a mieink elleni negyeddöntő negyedik negyedét, úgy az elődöntő ráadását is Szerbia bírta jobban, amely végül a Teodora Tudurics (15 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Marija Sztojanovics (13/9 pont, 4 lepattanó) duó vezérletével végül a "túlórát" 8-2-re nyerve 64-58-ra győzött, így bejutott a döntőbe.

A másik, a spanyol-holland elődöntőn már nem voltak ekkora izgalmak. A címvédő spanyol együttes az első félidőben 14 ponton tartva a hollandokat 10 pont fölötti előnyt szerzett, amelyet szünet után elsősorban Laia Sole (14 pont), Paula Ginzo (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), valamint Naira Caceres (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó) vezérletével megtartva végül 64-52-re nyert. Holland oldalon Laura Westerik (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda) időnként magára maradt a pontszerzésben.