Tizedikként zártak az U20-as fiúk

Hétpontos vereséget szenvedett Portugáliától válogatottunk, így a 10. helyen zárta a B divíziós Eb-t.

U20-as Európa-bajnokság, B divízió, 9. helyért
Magyarország - Portugália 60-67 (17-11, 11-15, 13-22, 19-19)

Magyarország: Kerpel-Fronius 19/6, Németh Á. 6, Fazekas 7/3, Bonifert 3/3, Pápai 12.
cserék: Völgyi 3, Kovács -,  Krnjajszki 10/3

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A hunbasket.hu beszámolója:

A magyar férfi U20-as válogatott ma délután Portugália ellen fejezte be a szófiai B divíziós Európa-bajnokságot, a két csapat a 9. helyért csapott össze egymással.

A találkozó legeleje jobban sikerült a luzitánoknak, két gyors kosárral szereztek négypontos előnyt, de kezdőötösünk gyorsan fordított egy 10-0-s szakasszal, így érkeztünk el a negyed feléhez. Kiegyenlített játék folyt ezt követően, mindkét együttes sokat hibázott, de hatpontos előnyünk megmaradt a negyed végére is (17-11).

A második felvonásban sem a pontszerzésé volt a főszerep, de Krnjajski Boris triplájával még mindig 5 ponttal vezettünk a 14. percben (24-19). Ezt követően nagyon megállt csapatunk, a portugálok pedig apránként ledolgozták hátrányukat, és a vezetést is átvették a 19. percben (24-26). Pápai Máté és Fazekas Csaba dupláival vettük vissza a vezetést a félidőre (28-26).

A fordulás után Queta két zsákolásával vette vissza az előnyt a portugál együttes, majd jött a harmadik tömés is tőle (28-32). A 24. perc elején Kerpel-Fronius Gáspár szerezte az első pontjainkat a felvonás során, majd Fazekas duplájával megint nálunk volt az előny, de ezt a játékrészt egyértelműen Portugália iránytotta, egy 12-1-es rohammal 10 ponttal meg is lépett (34-44). Megpróbáltunk felpörögni, de 7 ponttal le voltunk maradva 10 perccel a vége előtt (41-48).

A záró negyed elején a portugál zsákolás után szépen össekaptuk magunkat, Pápai Máté pedig három és fél perccel a vége előtt egy 1+2-es akciót mutatott be, amivel az addigi folyamatosan 4-6 pontos differencia 1-re csökkent (54-55). Voytso triplája és Queta kétpontosa azonban megpecsételte a sorsunkat - innen már nem tudtunk visszajönni a meccsbe, és végül 67-60-ra kikaptunk.

Mindez azt jelenti, hogy Pór Péter csapata a B divíziós Európa-bajnokság 10. helyén zárt.

fotó: fiba.basketball