U19-es vb: Kikaptunk Franciaországtól

Az udinei U19-es világbajnokság nyolcaddöntőjében a franciák a második negyedben léptek meg a mieinktől, és bár a harmadik negyedben még két pontra sikerült visszajönnünk a meccsbe, fordítani már nem tudott Balogh Judit csapata, 73-58-ra kikaptunk - folytatás a 9-16. helyért.

Női U19-es világbajnokság, Udine, Nyolcaddöntő
Franciaország - Magyarország 73-58 (18-17, 18-9, 17-20, 21-12)

A franciák legjobb dobói: Pouye 20/6, Djaldi-Tabdi 18, Foppossi 17/3.

Magyarország: Pusztai 2, Gereben 7, Lelik 13/9, Török 12, Juhász 20/6.
Csere: Kányási -, Czukor 2, Karagits -, Dúl 2, Mérész -.

A meccs teljes statisztikája!

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok - a legelején még a franciák vezettek, de Juhász Dorka és Lelik Réka kosaraival átvettük a vezetést. A folytatásban Török Ágnes és Gereben Lívia is betaláltak, így lényegében a 8. percig 2-3 pontos előnyben játszottunk folyamatosan. A franciák a negyed végére vették át a vezetést (18-17), a második felvonásban pedig nagyon megálltunk - a 19. percig csak Juhász szerzett pontokat tőlünk, összesen 6-ot ebben a szakaszban, a gallok azonban Pouye és Foppossi vezetésével megléptek, 13 pont is volt az előnyük (34-21). A félidőben Gereben három pontja után 10 pont volt a hátrányunk (36-26).

A fordulás után beindult a pontgyártás a mieinknél, Lelik és Török is több kosarat szereztek, és bár a túloldalon Djaldi-Tabdi is folyamatosan szórta a pontokat, a 25. percre 4 pontra visszajöttünk ellenfelünkre (43-39). Lelik és Török révén továbbra is üldöztük ellenfelünket, Pusztai Petra pedig két pontra hozta fel a mieinket a 28. percben (48-46), a negyed azonban Foppossi 5 pontjával zárult, így 7 egységgel vezettek a franciák 10 perccel a vége előtt (53-46). Ellenfelünk a záró játékrész elején 12 ponttal elhúzott, és ez el is döntötte a mérkőzést, mert innen már nem tudtunk visszakapaszkodni rájuk, hiába szórt végül 20 pontot Juhász. 73-58-ra kikaptunk, ezzel eldőlt, hogy a 9-16. helyekért folytathatjuk a továbbiakban.