U20: Kiütéses győzelem Örményország ellen

A 21 ponttal megnyert első negyedben eldöntötte a meccset csapatunk, amely így megszerezte második győzelmét a tornán.

U20-as Európa-bajnokság, B divízió, csoportkör
Örményország - Magyarország 50-106 (12-33, 13-17, 15-27, 10-29)

Magyarország: Kerpel-Fronius 13, Németh Á. 17/9, Fazekas 8/6, Bonifert 2, Pápai 10.
cserék: Völgyi 11, Anda 6, Filipovic 14, Kovács G. 7, Kozma 2, Krnjajski 4, Kucsora 12/6.

A mérkőzés statisztikája ezen a mérkőzésen megtekinthető!

A hunbasket.hu beszámolója:

A kontinenstorna egyik leggyengébb csapatával, a 0-4-gyel álló Örményországgal csapott össze a magyar válogatott a mai napon, így jó esély volt a második sikerünk begyűjtésére.

Az első negyedben rögtön ki is ütközött a két együttes közötti különbség: nagyon könnyed játékkal, Kerpel-Fronius Gáspár és Fazekas Csaba vezetésével 16-0-val kezdtük az első bő négy percet, gyakorlatilag már itt eldőlt az összecsapás. Az örmények triplájára Németh Ákos azonnal felelt kintről és egy zsákolással, Pápai Máté is a kosárba talált, gyorsan 20 pontra nőtt a differencia. Örményország némileg összeszedte magát a felvonás második felére, de Völgyi Marcell négy pontjával és 21 pontos magyar vezetéssel zárult az első 10 perc (12-33).

Völgyi folytatta jó sorozatát a második játékrészben is, az ő vezetésével 25 pontra nőtt Pór Péter alakulatának előnye a 14. perc közepére (18-43), ezt követően azonban nem sok köszönet volt ebben a periódusban, mindkét gárda rengeteget hibázott. A magyar csapat összesen két pontra volt képes ezután a félidő utolsó percéig, amikor Fazekas triplájával, illetve Németh kettesével újra 25 pontosra nőtt a különbség (25-50).

A nagyszünetet követően Pápai volt a magyar csapat pontfelelőse, de a 25. perc közepéig egyáltalán nem változott a távolság (32-56) - Németh két távoli kísérlete is célba ért, Kerpel-Fronius pedig két büntetővel 30 pontosra növelte a mieink fórját a 26. perc végén (34-64). Kucsora Csaba is betalált a triplavonalon túlról, Pápai zsákolt, majd a negyed vége Filipovic Stefanról szólt, aki egy kosár után labdát szerzett, majd zsákolt. 37 pontra nőtt a különbség, és a felvonás második felében újra felszabadult és eredményes játékot mutattak a magyar fiúk (40-77).

A záró 10 perc első felét még megnyomtuk: Kucsora, Filipovic és Kerpel-Fronius újra eredményesek voltak, Kovács Gábor, Krnjajski Boris és Anda Dávid is betaláltak, miközben az örmények képtelenek voltak kosarat szerezni, így egy 20-0-s 7 perces sorozattal nyitottuk a felvonást (40-97). A 100. (és a 101.) pontot Anda dobta, a különbség pedig 56 pont lett a végére, kérdés nélkül hoztuk a kötelezőt úgy, hogy minden játékosunk pontot dobott (50-106).

fotó: fiba.basketball