Universiade: Fordulatos meccsen vereség a szerbektől

10 pontos hátrányból fordított, és a 33. percben 12 ponttal vezetett férfi válogatottunk a 29. nyári Universiadén az Euroliga-játékossal felálló szerbek ellen - végül 70-62-re kikaptunk.

29. Universiade, Tajvan, Férfiak, 1. forduló
Magyarország (0-1) - Szerbia (1-0) 62-70 (15-19, 12-11, 19-10, 16-30)

Magyarország: Wirth 12/12, Polyák 9, Vágvölgyi 2, Kovács 6, Kővágó-Laska 4.
Csere: Bus 5, Keller 15/6, Peringer 2, Garamvölgyi 2, Kósa 5/3.

Szerbia legjobb dobói: Tejic 22/3, Djokovic 16/9, Jovanovic 13/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok a Basketball sportág auguszus 20-ai pontjára kattintva legalul!

Tejic és Djokovic vezetésével 8-0-val kezdtek a szerbek. Polyák László szerezte meg az első kosarunkat a tornán, és Kővágő-Laska Márk is betalált kétszer, de a 6. percben így is 9 pont volt a szerbek fórja (6-15). Wirth Ádám, Kovács Ádám és Bus Iván révén futottunk egy 7-0-s szakaszt, amivel visszamásztunk ellenfelünkre, és az első negyed végén mindössze 4 ponttal voltunk lemaradva (15-19). A második játékrészben bő két percig egyik fél sem tudott pontot szerezni, a mi első kosarunkra pedig a 15. percig kellett várni, így megint "megúsztak" a szerbek 9 ponttal (15-24). Polyák és Wirth révén értékesítettünk gyorsan két helyzetet, de ezt követően megint megálltunk elöl, így a 18. perc végére kialakult a 10 pontos differencia, először a találkozó folyamán (20-30). Szerencsére a félidő utolsó bő két percében Kósa Tamás 5, Keller Iván 2, a szerbek pedig 0 pontot szereztek, így 3 pontos hátrányunk volt a nagyszünetben (27-30).

A fordulás után Peringer Balázs, Kovács és Polyák pontjaival most mi kezdtünk 7-0-lal, így átvettük a vezetést (34-30). A szerbek két triplával reagáltak, visszavették az irányítást ideig-óráig, de a negyed második felét Polyák és Keller vezetésével 10-2-re nyertük, Garamvölgyi Ákos duplájával 46-40-re vezettünk 10 perccel a vége előtt. Wirth két hármassal nyitotta a záró játékrészt, Keller is eredményes volt kintről, így a 33. perc elején már nem kevesebb mint 12 ponttal álltunk jobban (58-46). Itt aztán ellenfelünk kicsit összeszedte magát, Tejic és Jovanovic vezetésével kevesebb mint 5 perc alatt futottak egy 12-0-s szakaszt, a 37. perc végére egyenlítettek (58-58). Sajnos a mieinknek nem sikerült megállítaniuk ezt a rossz sorozatot és a szerbeket - még hét pontot szereztek zsinórban déli szomszédaink, így az utolsó perc elejére már eldőlt a találkozó (58-65).

A negyedik negyedben egy 19-0-s rohanást bemutató Szerbia végül 70-62-re győzött, de azt is hozzá kell tenni, hogy Marko Tejic (22 pont, 13 pattanó, 5 blokk) személyében olyan játékossal álltak fel, aki a Crvena Zvezda színeiben már három idényt lehúzott az Euroligában, tavaly pedig az Adria Ligában több mint 14 percet átlagolt a Mega Bemaxnál.

A mieinknél Keller Iván volt a legeredményesebb 15 ponttal, rajta kívül a 4/7-es triplamutatót elérő Wirth Ádám (12 pont) jutott még el két számjegyű ponttermésig - Polyák László 9 pontja (2/12 mezőny) mellett 5 gólpasszt és 4 pattanót is jegyzett, és bár Peringer Balázsnak nem ment a pontszerzés (2 pont, 1/10 mezőny), 14 lepattanójával messze kiemelkedett a magyar csapatból.