Budapest B-csoport: BEAC Kobak-siker kétszeri hosszabbítás után

A Diósd a 2. helyen álló Budai Bikák elleni bravúrjával nagy "szolgálatot tett" az éllovas Színyei gárdájának a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi  B-csoportjában. Ugyanitt meglehetősen hosszúra nyúlt a Hobbi és a BEAC Kobak vasárnap reggeli randevúja, kétszeri hosszabbítás után a Kobak együttese örülhetett.

Budai Bikák - Diósdi Sasok 54-60

Mondhatni állati nagy meglepetés született, mert az első félidőben szerzett 10 pontos előnyére, továbbá Karácson Zs. (19/3), Szundy G. (19) és Kovács G. (12/6) kosaraira alapozva a Diósd bravúros győzelmet aratott a nagyrészt Lakos T. (21) és Cséffalvay D. (15) pontjaiban bízó Budai Bikák otthonában.

A mérkőzés adatai:

Cap City Crew - 7+SC 73-61

A 21-10-re megnyert első negyednek, továbbá Nagy S. (27/9), Takács M. (20/9) és Sóstai D. (15) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Cap City a játékot elsősorban Kurucz G. (23) és Kerekes Z. (11/9) jóvoltából a 2. negyedtől kiegyenlítetté tevő 7+ csapatát.

BEAC Kobak - Budai Tripladupla 45-43

Küzdelmes mérkőzésen csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai gárda, ám a 18-5-tel "behúzott" nyitó 10 perc, valamint elsősorban Kiss B. (16) és Hedry Zs. (11/3) eredményessége elegendőnek bizonyult a sikerhez, többek között talán azért is, mert egyrészt a vendégektől csak C. Szabó B. (15/3) jutott 10 pont fölé, másrészt pedig mert a Tripladupla játékosai igen-igen gyengén (2/13, 15,4%) büntetőztek.

Törekvés SE - Hobbi SK 69-58

Három negyedet megnyerve, egyet pedig x-re adva győzte le Ruboczky Gy. (14/6), Bozsik K. és Chrabák L. (12-12), Bóta B. (11/3) és Kecskeméti Z. (10/3) vezérletével a Törekvés a főként Baricska D. (18/6) és Csáky D. (18/3) találataira támaszkodó Hobbi csapatát.

Budai Mind1 - Hyperteam UC Powear TFT 64-48

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá nagyrészt Juhász I. (11/9), Rajnai T. (11), Zimon P. (10) és Deák A. (9/9) kosaraira alapozva győzte le a Mind1 a Krasznai T. (13/6)-Domián Zs. (12) kettős vezette Powear gárdáját.

Bravos - Budafok B 62-73

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint Turcsek B. (26/21), továbbá Halász L. és Major Á. (18-18) ponterős játékára építve diadalmaskodott a Budafok B a nagyrészt Munteán A. (17/6), Pólik Gy. (17) és dr. Lantos B. (14) találataira támaszkodó Bravos otthonában.

Hobbi SK - BEAC Kobak 73-81

Az érdekes, izgalmas, feszült légkörű összecsapáson a nyitó negyed után 13, a záró etap előtt pedig 15 ponttal "ment" a Csáky D. (22/12)-Baricska D. (13/6)-Viczina B. (13)-Nagy A. (12/3) kvartett vezette Hobbi. A vendégek azonban előbb egy 11-0-lal szorossá tették a találkozót, majd jött egy 8-1-es Hobbi roham, ám a rendes játékidő egy újabb 11-0-s "Kobak száguldás", amellyel a vendégek hosszabbításra mentették a találkozót. A "túlórában" mindkét oldalon több büntető maradt ki, 3 ponttal "ment" már a Kobak, ám végül ismét a vendégek mentették újabb hosszabbításra a találkozót. A másodok ráadást a nagyrészt Herdy Zs. (38/24) és Buzás B. (19) ponterősségében bízó BEAC Kobak bírta jobban, azt 5-0-lal kezdve megnyerte a drámai fordulatokban bővelkedő meccset.

Cap City Crew - Budai Mind1 64-59

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 11 ponttal még a Kovács A. (22)-Zimon P. (11)-Deák A. (9/9) trió vezette vendég Mind1 állt jobban. Szünet után azonban Nagy S. (21/15), K. Righi (17) és Morvai M. (11) révén átvette az irányítást, és a végén fordított a Cap City.

Budai Tripladupla - Színyei KC 50-61

A nyitó negyedet 2 ponttal még megnyerte a hazai gárda, amelyből végül ezúttal is csak C. Szabó B. (15) ért el kétszámjegyű pontot. A 2. etaptól a csapata pontjainak több mint a felét szerző Gorszki J. (31/9) vezetésével átvette az irányítást és végül 11 ponttal nyert a listavezető vendég együttes.

TFSE Senior - Budafok B 68-84

A páratlan negyedekben egyértelműen hatékonyabban, pontosabban játszva győzte le Major Á. (24). Turcsek B. (18/12) és Gulyás L. (17/6) ponterős játékával a Budafok B a nagyrészt Pethő Z. (14/9). Buda G. (13), Merl F. (13) és Borda Sz. (10) eredményességére építő TF Senior csapatát.

Diósdi Sasok KE - Bravos 57-68

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, továbbá nagyrészt Munteán A. (16/9). Katona J. (14/9). Andó P. (14) és Bánsági A. (10/3) kosarainak köszönhetően győzött a Bravos a nagyrészt Kurunczi M. (15/3), Szundy G. (12), valamint Karácson Zs. és Talabos G. (11/3-11/3) találataira támaszkodó Diósd otthonában.

7+SC - Törekvés SE 61-80

Az első 3 negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre játszva győzött Chrabák L. (19/3), dr. Zsoldos G. (18). Kecskeméti Z. (13) és László Z. (11) vezérletével a Törekvés a nagyrészt Kurucz G. (26), Bársony B. (16) és Laposa D. (11) pontjaiban bízó 7+ otthonában.

Hyperteam UC Powear TFT - Budai Bikák 51-93

Minden negyedet megnyerve aratott jórészt Cséffalvay Zs. (27/3), Lakos T. (25). Parkánszki S. (14/6) és Galambos M. (13/6) révén fölényes győzelmet a Budai Bikák a Domián Zs. (13)-Saáry Cs. (12/6) kettős vezette Powear otthonában.

Színyei KC - Hobbi SK 72-60

A páratlan negyedekben nyújtott jobb és eredményesebb játékának, továbbá az ismét a gárda pontjainak több mint felét jegyző Gorszkij J. (38) ponterősségének köszönhetően győzte le a Színyei az elsősorban Baricska D. (24/9) és Nagy A. (13) kosaraira alapozó Hobbi csapatát.

Törekvés SE - BEAC Kobak 75-70

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Törekvés, de a 32-18-cal "behúzott" 2. etap, valamint dr. Sinkovits Gy. (15/9). Chrabák L. (13/6) és Zsoldos K. (11) eredményessége elég volt neki a nagyrészt Kiss B. (23/3), Buzás B. (13/3) és Hedry Zs. (12/6) találataira támaszkodó BEAC Kobak legyőzéséhez.

Budai Tripladupla - Cap City Crew 74-49

A nyitó negyedet Nagy S. (15/9) és K. Righi (11/3) jóvoltából 4 ponttal még "elvitte" a vendégcsapat, de a 2. negyedtől nagy fölénybe került a Halász B. (19)-C. Szabó B. - Németh D. (13-13) trió vezette Tripladupla és végül biztosan nyert.

Budai Mind1 - 7+SC 45-41

A 15-8-ra megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Kovács A. (14) és Dira F. (11/3) eredményességére építve győzte le küzdelmes mérkőzésen a Mind1 az főként Bársony B. (10/6) és Herczeg B. (10)  pontjaiban bízó 7+ együttesét.

Diósdi Sasok KE - TFSE Senior 75-71

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg jobb hajrája, valamint Karácson Zs. (19/3), Szundy G. (18), Kovács I. G. (14/69, Kovács II G. (12/12) és Kurunczi Márk (10) révén a Diósd a  Pethő Z. (15/12)-Buda G. (15)-Sótonyi P. (14)-Merl F. (12/6) kvartett vezette TF Senior ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!