"Beindultak" az újpesti fiatalok

Az utóbbi hetekben több igen izgalmas, fordulatos meccset is játszottak a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A liga küzdelmeibe riválisainál kicsit később bekapcsolódó újpesti fiatalok három mérkőzést megnyerve találtak csatlakozást a mezőnyhöz, a QPAC veretlenségét is elvették.

Kőbánya Oldboys - SOTE 104-69

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le Zódor Norbert (27/3), Makay Dániel (18/3), Aranyi János (18) és Ferjáncz András (12) ponterős játéka révén simán a Kőbánya a Hunka Zsombor (24/3), Fülöp Dávid (16) és Székely Péter (10) kosaraira építő SOTE csapatát.

MAFC-Martos - Újpest MT U20 B 78-80

Hullámzó, mindkét fél részéről remek időszakokkal és mély hullámvölgyekkel tarkított találkozón a 9-2-es hajrájára, valamint Marko Grkovics (21/6), Fülöp Áron (17/6) és Ipacs Donát (11/6) eredményességére alapozva tudtak nyerni az újpesti fiatalok a leginkább Bartus Gergely (24/6), Czakó Tamás (13), Katona Ádám (11) és Vitályos Attila (10) találataira támaszkodó Martos otthonában.

Józsefvárosi KC - Újpest MT U20 53-62

Fokozatosan, "apránként" ellépve az elsősorban Máté Antal (17/6) és Nitsch Gergely (10) kosaraira építő hazaiaktól a 3. negyed végére 10 pont fölötti előnyt alakítottak ki az Ipacs D. (17/9)- Tóth Barnabás (10/6)-M. Grkovics (9) trió vezette újpesti fiatalok. A záró etap közepén egy szédületes 12-0-lal fordítottak a hazaiak, de a végét a vendégek bírták jobban, s egy 10-0-s hajrával megnyerték a küzdelmes összecsapást.

Újpest MT U20 B - QPAC 73-66

A 24-9-re megnyert 3. negyednek, tovább Nikola Micev (19), Fülöp Á. (13/3), Ipacs D. (12/6) és M. Grkovics (12) ponterős játékának köszönhetően vette el az Újpest az ezúttal nagyrészt Kovács Dániel (14/6), Hyross László (12), Kiss Dömötör (11/3) és Kállay Albert (10) pontjaban bízó QPAC veretlenségét.

Józsefvárosi KC - Budafok U20 66-63

A két középső negyedben valamivel jobban, pontosabban játszva a záró szakasz előtt 8 pontos előnyt szerzett a Reszeli Soós Gábor (21)-Ibrahim Eltuhami Gábor (15/6)-dr. Glavatity Dénes (10/3) trió vezette vendéglátó Józsefváros. A 4. negyed első felében azonban egy 13-2-es rohammal fordítottak a nagyrészt Dormán Miklós (15/9), Schinogl Márton (13/3), Kevin Amati Ernő (9/6) és Fekete Béla (9/3) kosaraira alapozó budafoki fiatalok, ám a végjátékot egy 8-2-vel "lehozva" a tapasztaltabb játékosok alkotta hazai gárda végül a maga javára fordította az izgalmas összecsapást.

A mérkőzés adatai:

Budafok U20 - QPAC 63-68

A szünetig Hyross L. (21) és Tóth Máté (15/3) vezérletével megszerzett "teniszes" 10 pontos előnyét (30-40) a 2. félidő elején egy 12-0-lal "megfejelve" a 3. negyed közepén biztos győztesnek látszott az akkor 22 ponttal vezető vendég QPAC együttese. A 3. és a 4. negyed közepe között azonban egy 33-6-os "száguldással" Balogh Márton (22/15), Schinogl M. (11/3) és Németh Roland (11) találataira építve fordítottak a budafoki fiatalok. A hajrára aztán úgy tűnt, a hazaiak elfáradtak az előző időszak koncentrált, jó játékában, és a végjátékban egy 10-0-lal a QPAC a maga javára fordította az érdekes, fordulatos összecsapást.