Budapest A: A címvédő Budafok A legyőzte a listavezető Budai Kardinálist

Több rangadót és egy hosszabbításos csatát is megnyerve már dobogós a címvédő Budafok A, a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A budafokiak fordulatos mérkőzésen vágtak vissza az éllovas Budai Kardinális együttesének az őszi vereségért, a Malév otthonában pedig a 4. negyednek 9 pontos hátrányból nekivágva hosszabbítás után győztek.

Vice KSE - Saskacsák MF 42-41

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozón a jobb hajrájának, valamint nagyrészt Szobi M. (16/12) és Besenczki B. (13) kosarainak köszönhetően győzte le a Vice a szünetben még elsősorban Karsai B. (14) és Uzseka D. (12) révén 6 ponttal vezető Saskacsák csapatát.

A mérkőzés adatai:

Szentendrei KHSE - Piar 59-56

Az első negyedet 5 ponttal még a nagyrészt Bognár Á. (15/3) és Fentős B. (14) kosaraira alapozó vendég Piar nyerte, de a folytatásban átvette az irányítást és még szünet előtt a vezetést is a főként Horváth V. (26/9) és Grudl-Turi G. (10) találataira támaszkodó hazai gárda, és a végig szoros, kiélezett csatát hozó 2. félidő után 3 ponttal meg is nyerte a találkozót.

Ziccer KS - Budafok A 59-65

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Budafok, de a 21-11-re megnyert 2. etap és leginkább Drevenka D. (17/12) eredményessége, valamint az egy 9 és a két 8 pontos teljesítmény elég volt a vendégeknek a sikerhez a Pintér Z. (20)-Polgári B. (13/6) kettős vezette Ziccer otthonában.

Újpest MT Öregfiúk - X-Debrecen 67-61

A szünetig szerzett 14 pontos előnyére, valamint nagyrészt Lippai G. (20/3), Halmos Sz. (19/3) és Beszédes F. (14/6) eredményes játékára építve győzték le az újpestiek a leginkább dr. Urbán A. (19/6), Sveda T. (14/6) és Baranyi K. (10/3) pontjaiban bízó X-Debrecen alakulatát.

Tüker MSC - Honvéd Zrínyi SE A 63-73

Az ellentétes félidőket hozó mérkőzés szünetében 8 ponttal még a Molnár P. (12/3)-Kránicz A. (11/9) kettős vezette hazai együttes állt jobban, a második félidő azonban egyértelműen a Gál Márkó (25/9), Maráz Á. (15/9), Fejes M. (12) és Körtvélyesi Zs. (10) kosaraira alapozó vendég katonacsapaté volt.

Vice KS - Malév SC 74-42

A két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le Szőllős Sz. (25/9). Szobi M. (17/3), Szabó Gy. (11/6) és Besenczki B. (10/3) vezérletével simán a Vice a jelentős részben Sebestyén Zs. (21) és Pápai B. (12/3) találataira támaszkodó Malév csapatát.

Budafok A - Budai Kardinális 74-67

A rangadó szünetében 5 ponttal még a Pintér Cs. (21), Sárosi M. (14/3), Nagy A. (13/9) és Hegyi K. (10) eredményességére építő vendégek vezettek, de a 30-21-re megnyert 3. negyednek, valamint Károly M. (19/6), Drevenka D. (17/12) és Tóth L. (10) kosarainak köszönhetően a címvédő fordított és legyőzte a listavezetőt.

Iparterv - Tüker MSC 34-57

Minden negyedet megnyerve győzte le leginkább Molnár P. (14), T. Canberk (11/3) és Tabajdi M. (10/3) jóvoltából biztosan a Tüker az Iparterv csapatát. Hazai részről egyedül dr. Kisvárdai G. (13) jutott 10 pont fölé.

X-Debrecen - Vice KSE 72-53

Minden negyedet megnyerve győzte le dr. Urbán A. (18/9). Kondé B. (18/15), és Papp M. (12) vezérletével az X-Debrecen a főleg Szőllős Sz. (23/15) és Pozsegovics P. (10) pontjaiban bízó Vice gárdáját.

Budai Kardinális - Tüker MSC 85-59

A két középső etapban nagy fölényben játszva verte Nagy A. (22/18), Kovács P. (22/6), Nagy O. (15/9) és Sárosi M. (14) ponterős játékával biztosan a Kardinális a Molnár T. (17)-Pintér A. (14/6)-Molnár P. (12) trió vezette Tüker együttesét.

Malév SC - Iparterv 69-66

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében közel 20 ponttal vezetett az elsősorban Salamon T. (32/18) és dr. Kisvárdai G. (11/3) kosaraira alapozó vendég Iparterv, ám a második félidő Sebestyén Zs. és Molnár A. (17-17). Zalán J. (12/3), Pápai B. (11/3) és dr. Mód K. (10) jóvoltából a Malévé volt, amely végül a maga javára fordította az összecsapást.

Piar - Saskacsák MF 76-56

Félidőben 5 ponttal még a főként Túróczi Cs. (13) és Széles I. (10/6) pontjaiban bízó vendégcsapat állt jobban, de Bognár Á. (28/69, Kotschy B. (17/3) és Kalmár Cs. (10/6) révén a 3. negyedben fordított, a záró etapban pedig biztossá tette sikerét a Piar.

Malév SC - Budafok A. 77-85

A 3. negyed után 9 ponttal még az Oláh I. (24/12)-Sebestyén Zs. (18)-dr. Mód K. (14)-Molnár A. (11) kvartett vezette hazai együttes állt jobban, de a címvédő nagy hajrát nyitott, s a rendes játékidő végén mindkét csapat "hetvenkedett" lévén 70-70-es állásnál kezdődhetett a ráadás. Ezt pedig a Drevenka D. (32/24), Herdinánd B. (12/12) és Halmos Zs. (11) kosaraira alapozó vendégek bírták jobban.

Vice KSE - Student SE 70-72

Hullámzó, fordulatos, végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg Bognár K. (23/15), Finak H. (12/3)., dr. Körtvélyessy Zs. (11/6) és dr. Stánicz P. (11) vezérletével a Student a leginkább Pozsegovics P. (22), Szabó Gy. (13/9) és Szőllős Sz. (11/3)  találataira támaszkodó Vice otthonában.

Szenendrei KHSE - Iparterv 78-43

A második félidőben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Grudl-Turi G. (29/15), Laczkó B. (14/6) és Horváth G. (14) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Szentendre az igazán jól csak a 2. negyedben játszó Iparterv együttesét. A vendégektől egyedül Salamon T. (13/9) jutott 10 pont fölé.

X-Debrecen - Saskacsák MF 57-43

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Hegedűs G. (18/6), Sveda T. (16/12) és dr. Urbán A. (15/3) ponterős játékával az X-Debrecen a főként Lovró J. (11) és Karsai B. (10) pontjaiban bízó Saskacsák csapatát.

Piar - X-Debrecen 58-53

A 18-11-re megnyert első negyedre, valamint jórészt Fentős B. (19) és Kotschy B. (14) kosaraira alapozva győzte le a Piar a Hegedűs G. (22/6)-Papp M. (14/6) kettős vezette X-Debrecen csapatát.

Újpest MT Öregfiúk - Budai Kardinális 55-57

Küzdelmes mérkőzést nyert meg az éllovas Kardinális úgy, hogy tőlük csak Nagy A. (14/6), a hazaiaktól pedig csupán Lippai G. (19/3 jutott 10 pont fölé. Igaz, hogy újpesti oldalon ketten is 9-9 pontot dobtak, a Kardinális csapatában viszont mind a 9 pályára lépő játékos eredményes volt.

Tüker MSC - Ziccer KS 60-63

A végig szoros, kiélezett találkozó 3. negyede után 3 ponttal még a Jendrics J. (18), Molnár T. (11/6), Pucser M. (11/3), és T. Canberk (10) eredményességére építő hazai gárda vezetett, a végét azonban jobban bírta a Bandúr Á. (19) és Polgári B. (18/9) ponterősségében bízó Ziccer.

Budafok A - Újpest MT Öregfiúk 70-65

Lippai G. (29/9), Halmos Sz. (11) és dr. Halmos G. (10) kosaraira alapozva az újpestiek gyakorlatilag az egész mérkőzésen át "üldözték" a  Drevenka D. (21/15)-Károly M. (19/6)-Herdinánd B. (11/3) trió vezette hazaiakat, de a kritikus helyzeteken valaki rendre átsegítette a Budafokot, amely így megnyerte az érdekes, színvonalas találkozót.

Malév SC - Tüker MSC 67-57

A 20-7-re megnyert 2. negyednek, valamint leginkább Oláh I. (26/9) és Pápai B. (13/3) kosarainak köszönhetően győzte le a Malév az elsősorban T. Canberk (12/3) és Jendrics J. (12) találataira támaszkodó Tüker együttesét.

Iparterv - Saskacsák MF 54-63

Bár a nyitó szakaszt 21-8-ra az a hazai gárda nyerte, amelyből egyedül a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Salamon T. (23/9) jutott 10 pont fölé, a második negyedtől a Saskacsák Uzseka D. (14/3), Takács M. (12/3) és Széles I. (11/9) vezérletével átvette az irányítást. Bár még a záró etap előtt is volt 3 pont előnye a hazai együttesnek, a lendületben lévő Saskacsák megfordította a találkozót.

Student SE - Piar 56-48

A 14-3-ra megnyert első negyedre, valamint elsősorban Bognár K. (15/3) és dr. Stánicz P. (11) kosaraira alapozva győzte le a Student a Fentős B. (11/3)-Jeszenkovits Á. (11)-Bognár Á. (10) trió vezette Piar csapatát.