Budapest A-csoport: Kardinális lépéselőny

Két rangadót is megnyerve néhány fordulóval a befejezés előtt lépéselőnybe került a Cziffra Mihály Budapest-bajnokságban a Budai Kardinális együttese. A gárda a két Z-betűs üldözőjét, a Zrínyi A és a Ziccer csapatát is legyőzte, ráadásul "botlott" a harmadik legfőbb üldöző, a Budafok A is, méghozzá az élbolyhoz csatlakozó Szentendre otthonában.

Budai Kardinális - Honvéd Zrínyi SE A 71-61

A két élcsapat  rangadóján a 2. negyed közepéig inkább a Kincses B. (19/3), Kirják Gy. (18/3) és Maráz Á. (10) kosaraira alapozó vendégek akarata érvényesült, akik több  támadó lepattanót utáni kosarat szerezve 10 ponttal elhúztak. A félidő hajrájában zónára váltott a hazai együttes, s ezzel megtörte a Zrínyi lendületét, fordított, és a szünetben 3 ponttal vezetett. A második félidőt 7-2-vel kezdve 8 ponttal ellépett a Kardinális, ám a szakasz közepén egy 11-2-vel fordított a Zrínyi. A negyed 3 hazai ponttal és 2 pontos Kardinális-vezetéssel zárult. A csúcsrangadó a 4. negyed közepén dőlt el, amikor egy 10-1-es rohammal a Kovács P. (20/6)-Sárosi M. (16/3)-Nagy A. (10/6)-Pintér Cs. (10/3) kvartett vezette Kardinális "döntő csapást" mért a Zrínyire, lehet, a hajrában a katonacsapat játékosan megmutatkozott, hogy 2 nappal korábban is játszott egy mérkőzést.

A mérkőzés adatai:

Ziccer KS - X-Debrecen 82-53

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint leginkább Bandúr Á. (22/6), Polgári B. (15) és Horváth Dávid (10) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Ziccer a főként  Papp M. (21/3) és Hegedűs G. (12) kosaraira alapozó ex-debreceniek ellen.

Újpest MT Öregfiúk - Piar 51-47

A küzdelmes találkozó 3. negyed után 4 ponttal még a Van de Meer Á. (11/3)-Bognár Á. (10/9)-Csermák A. (10) trió vezette vendég Piar állt jobban, ám a záró etapban mutatott rendkívül hatékony védekezésének - amellyel ebben 2 ponton tartotta a vendégcsapatot - valamint elsősorban Lippai G. (15/3) és Kovács Zs. (12/3) eredményességének köszönhetően fordítottak a hazaiak.

Tüker MSC - Szentendrei KHSE 43-84

Minden negyedet megnyerve győzte le Grudl-Turi G. (23/15), Jakab G. (16), Kovács Á. (13/6). Laczkó B. (11/9) és Horváth V. (11/3) vezérletével biztosan a Szentendre a Tükert. Hazai részről egyedül Kránicz A. (12/6) jutott 10 pont fölé.

Iparterv - Budai Kardinális 36-61

A hazaiak - akiktől végül csupán Szarka I. (14) ért el kétszámjegyű pontot - szünetig tudták tartani a lépést a Sebestyén B. (18/18), Kovács P. (15/9) és Nagy O. (13/9) tripláira támaszkodó éllovassal.

Student SE - Ziccer KS 67-56

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Bandúr Á. (22/3) személyében a vendég Ziccer, a vendégeknél nem volt más, aki felnőtt volna mellé, s 10 pont fölé jutott volna,  így a dobogóra hajtó csapatok rangadóját a páratlan negyedekben elsősorban Harangozó G. (16/15). valamint dr. Kondor B., Finak H. és Gyetvai P. (12-12) jóvoltából jobban, pontosabban játszó Student nyerte.

Szentendrei KHSE - Budafok A. 71-70

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben 7 ponttal még a Drevenka D. (23/6)-Tóth L. (16)-Halmos Zs. (11/39-Herdinánd B. (10/9) kvartett vezette vendég Budafok állt nyerésre, ám szünet után Grudl-Turi G. (18/18), Laczkó B. (17/6) és Kovács Á. (16/3) ponterős játékával a záró etapot 10-2-vel kezdve fordított és izgalmas végjátékban nyert is a szentendrei együttes.

Iparterv - Budai Kardinális 80-64

Négy napon belül másodszor csapott össze a két csapat, és az éllovas Kardinális ezúttal Kovács P. (30/9, Sebestyén B. (11/9), Nagy O. (10/3 és Schwarczinger Cs. (10) révén kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Salamon T. (26/12) és dr. Kisvárdai G. (19/6) eredményes játékával a záró szakaszban veresége mértékén valamit "kozmetikázó" Iparterv együttesét.

Saskacsák MF - Tüker MSC 63-49

A nyitó etapban "szárnyalva" azaz a 18-5-re megnyert első negyedre. valamint főként Széles I. (26/12) és Lovró J. (11/3) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Saskacsák a Pintér A. (15/15)-Kránicz A. (10/6) kettős vezette Tüker együttesét.

Piar - Vice KSE 63-73

A 26-16-ra megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Szobi M. (24/12) és Szöllős Sz. (18/6) ponterős játékának köszönhetően tudott nyerni a Vice a nagyrészt Van der Meer Á. (20/12), Bognár Á. (16/3) és Fazekas M. (12) találataira támaszkodó Piar otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Újpest MT Öregfiúk 76-73

Színvonalas, fordulatos mérkőzést nyert meg a Kincses B. (24/6)-Maráz Á. (23/3)-Kirják Gy. (17) trió vezetésével a vártnál jóval nehezebben a Zrínyi A a Lippai G. (21/6), Beszédes Gy. (16/12) és Halmos Sz. (11) pontjaiban bízva a feladathoz maximálisan felnövő újpesti gárda ellen.

Budafok A - Piar 67-65

Végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg Drevenka D. (28/18), Halmos Zs. (15/3) és Zombori V. (10/3) vezérletével a Budafok a Csermák A. (16/3), van der Meer Á. (14/3), Fazekas M. (14) és Bártfai B.(10) találataira támaszkodó Piar ellen.

Malév SC - Student SE 72-80

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 9 ponttal még az Oláh I. (18/15), Pápai B. (17/6) és Sebestyén Zs. (17) ponterősségében bízó Malév vezetett, ám a második félidőben Vághy B. (27/12), dr. Stánicz P. (17) és Finak H. (10) kosaraira alapozva átvette az irányítást és fordított a Student.

Vice KSE - Honvéd Zrínyi SE A 57-55

A végig szoros, kiélezett összecsapáson csupán egyetlen negyedet nyert meg a Vice, ám Szöllős Sz. (19/15) és Szobi M. (12/6) eredményessége és a 16-9-cel "behúzott" 3. negyed elég volt neki a sikerhez a leginkább Maráz Á. (18/12), Kirják Gy. (13/3) és Fejes M. (12) pontjaiban bízó Zrínyi A ellen.

Szentendrei KHSE - Saskacsák MF 67-36

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Grudl-Turi G. (18/12), Kovács Á. (11/6), Horváth V. (10) és Laczkó B. (9/9) jóvoltából a Szentendre az főként Uzseka D. (10/3) és Turóczi Cs. (10) pontjaiban bízó Saskacsák csapatát.

Budai Kardinális - Ziccer KS 63-62

Rendkívül hullámzó, fordulatos rangadón erősítette meg Kovács P. (14/6) és Sárosi M. (11) vezérletével vezető pozícióját a 3. negyed után még szinte biztos győztesnek látszó, 11 ponttal ellenfele előtt járó Kardinális. A záró szakaszban aztán hatalmasat hajrázott a szinte kizárólag Polgári B. (17/9), Bandúr Á. (17/3), Tóth M. (13/9) és Pintér Z. (10) találataira támaszkodó Ziccer, amely a végén le is dolgozta hátrányát, de Kovács P. egy jó büntetője végül a hazaiak sikerét jelentette.

Student SE - Malév SC 78-64

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, jobb játékának, valamint nagyrészt  Harangozó G. (19/9), dr. Stánicz P. (16), Vághy B. (12) és Bognár K. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Student a Sebestyén Zs. (19)-Molnár A. (15) kettős vezette Malévot.

Honvéd Zrínyi SE A - Saskacsák MF 59-45

A két középső negyedben fölényben játszva győzte le a Zrínyi A a Saskacsák csapatát. Hazai részről csak Gál M. (15/12), a vendégektől pedig egyedül Lovró J. (13/3) jutott 10 pont fölé. A vendéglátóknál viszont 5 játékos szerzett legalább 7 pontot.

Újpest MT - Öregfiúk - Iparterv 52-58

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg, a 20-9-cel "behúzott" első 10 perc elég volt a nagyrészt Salamon T. (28/12) és dr. Kisvárdai G. (11/6) eredményességére építő Iparterv csapatának a sikerhez a Lippai G. (15/3)-Beszédes Gy. (12/9)-Szondi B. (10) trió vezette újpestiek otthonában.

Tüker MSC - X-Debrecen 51-71

Szünetben még 7 ponttal még a leginkább Pintér A. (11/6) és Tabajdi M. (11)  találataira támaszkodó a hazai gárda vezetett, de a második félidőben már egyértelműen a Sveda T. (18/15), dr. Urbán A. (17), Baranyi K. (13/9) és Kondé B. (11/6)  pontjaiban bízó X-Debrecen akarata érvényesült.

Iparterv - Vice KSE 48-66

Az első negyedet 1 ponttal még a Salamon T. (19/6) és Bogdán P. (12/6) eredményességére építő hazaiak nyerték, de a második szakasztól Szöllős Sz. (19/3), Szobi M. (14/9) és Besenczki B. (10/6) vezérletével a Vice átvette az irányítást, és végül közel 20 pontos győzelmet aratott.

Student SE - Tüker MSC 82-45

Minden  negyedet megnyerve győzte le Harangozó G. (19/3), Vághy B. (13/3), Dr. Kondor B. (12) és Unghy V. (10) kosaraira alapozva biztosan a Student a feladathoz és ellenfeléhez Molnár P. (13) és Molnár T. (12/3) révén csak a 2. negyedben felnövő Tüker együttesét.

X-Debrecen - Szenendrei KHSE 67-75

A 23-13-ra megnyert 3. negyednek, valamint jelentős részben Grudl-Turi G. (26/12), Víg B. (23/3) és Jakab G. (12) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a szentendrei gárda a szünetben még Sveda T. (20/18). Hegedűs G. (14/3), Kondé B. (13/3) és dr. Urbán A. (11/3) jóvoltából a szünetben még 3 ponttal vezető X-Debrecen otthonában.

Budai Kardinális - Malév SC 74-47

Szünetig még Molnár A. (14) és Oláh I. (10/3) vezérletével még tartotta a lépést a Malév a listavezetővel, de a második félidőben már egyértelműen a Pintér Cs. (13/6)-Kovács P. (12/3)-Schwarczinger Cs. (10) trió vezette Kardinális akarata érvényesült.

Saskacsák MF - Budafok A 49-83

Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Drevenka D. (29/27), Halmos Zs. és Nagyfi L. (13-13) és Zombori V. (10/6) eredményességére építve biztosan a Malév a Saskacsák együttesét. Hazai részről egyedül Széles I. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot.

Honvéd Zrínyi SE A - Piar 53-50

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 12 ponttal még az a Piar vezetett, amelyből végül egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Bognár Á. (15/6) jutott 10 pont fölé. Térfélcsere után az egységes csapatjátékának, valamint elsősorban Tóth B. (13/3), Gál M. (12/3) és Maráz Á. (10) kosarainak köszönhetően a Zrínyi A átvette az irányítást, és izgalmas hajrában fordítani tudott.

Ziccer KS - Újpest MT Öregfiúk 73-69

A nyitó etap után 11, de még a záró szakasz előtt is 5 ponttal a Lippai G. (20/12), Beszédes Gy. (13/9), Szondi B. (11) és Kovács Zs. (10) eredményességére építő újpesti együttes állt jobban. A záró etapban azonban nagy hajrával fordítani tudott a Bandúr Á. (31)-Polgári B. (12) kettős vezette Ziccer.