Budapest C: Hosszabbításos, 222 pontos "évzáró"

Szédületes hosszabbításos rangadóval zárult a 2018-as esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportjában.

Szédületes hosszabbításos rangadóval zárult a 2018-as esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportjában: a SZPA HSE Legends és a Cap City Crew 97-97-re végzett a rendes játékidőben, s a hosszabbítás után a hazaiak örülhettek, a két csapat pedig 222 pontot "hozott össze".

Budai Tripladupla-Budai Bikák 59-48
Három negyeden át szoros volt a pesti oldalon rendezett "budai derbi", amelynek záró szakaszában a Mayer Márk (20)-Zalai Gergely (16) kettős vezette hazaiak egy 13-4-es 7 perccel "legyűrték az elsősorban Ványolos András (11) és Bárány Csaba (10) eredményességére építő Bikák együttesét.

Budai Tripladupla - Semi Pro 56-69
Úgy tűnik, a két nappal korábbi csata fáradtsága a második negyedben csúcsosodott ki az újfent a Mayer M. (18/15)-Zalai G. (13/3) duó pontjaira alapozó Budai Tripladupla csapatánál. Ezen etap 23-8-as megnyerése, továbbá főként Markó Péter (18/12), Szabó Richárd (14/3) és Kovács Ádám (10/3) eredményessége révén a vendégek nyerték a találkozót.

Terézvárosi BC - István Öregfiúk 55-44
Tamkó Árpád (14/9), Danóczy Richárd (11/6) és Molnár László (10/6) vezérletével remek első negyedet produkálva 10 perc után 7 ponttal vezetett a vendég együttes. A záró etap előtt már 2 ponttal a Kanó Péter (15/3), Mándoky Balázs (15) és Hídvégi Kondor (11/3) ponterősségére építő hazai gárda állt jobban, amely a 4. negyed közepén egy 9-0-s rohammal döntötte el a maga javára a mérkőzést.

E5vös NGRK - Párkány Street 84-47
Hiába bizonyult a mezőny messze legeredményesebb játékosának a vendégek kosarasa, Theisz Attila (25/3), rajta kívül csak Theisz Gábor (10) érte el a 10 pontot, így a csapatként jobban működő E5vös Kerényi Dániel (16), Iklódi Zsolt és Kégl Marcell (14-14), Koncsár Balázs (11/6) és Baroch Csaba (11/3) vezérletével minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott.

Budai Bikák - ASE Nemecsek 83-52
A Barsi Zoltán (11/6)-Podoba Tamás (11/3)-Bóné Gergely (11) trió vezette vendégek a páratlan negyedekben ugyan egyenrangú ellenfelei volt a Budai Bikák együttesének, a hazaiak azonban a páros szakaszokban - különösen a negyedik negyedben - nagy fölényben játszva, elsősorban Karkosák Balázs (23), John Wilson (22) és Hídász Barnabás (12) eredményessége révén simán győztek.

Budai Tripladupla - Hobbi SK 41-32
Egy negyed után még 3 ponttal a Krékity Kornél és Kutasi Bálint (8/3-8/3) vezette éllovas Hobbi SK állt jobban, ám a második negyedtől a hazaiak összesen 16 ponton tartva a listavezetőt Mayer M. (11/3) és Szabadics Ádám (8/6) vezérletével "elkapták" a bajnoki tabella élén álló vendég együttest.

ASE Nemecsek  Szabadtéri SE 80-49
A Balogh Róbert (22/9)-Barsi Z. (20/12)-Poboba T. (18/3) trió vezette vendéglátók minden negyedet megnyerve fölényesen verték a Szabadtéri SE együttesét. A vendégeknél Helli Rolandot (20/3) időnként nagyon magára hagyták társai a kosárszerzésben, Héczei András 8/6 ponttal zárta az összecsapást.

Terézvárosi BC - Semi Pro 60-70
A 15-6-ra megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Markó P. (21/9), Szeiberling Máté (14/6) és Kovács Á. (12) eredményességének köszönhetően a Semi Pro nyerni tudott a Mándoky Balázs (27)-Victor Delgado (14/12) kettős vezette terézvárosiak otthonában.

Hobbi SK - Budai Bikák 79-47
Ahhoz képest, hogy az előző meccsén 40 perc alatt 32, ezen a találkozón 10 perc alatt dobott 30 pontot a listavezető, s a 30-11-re megnyert első negyed, továbbá főleg Monos Norbert (27/3), Kutasi Bálint (12/6) és Molnár Gábor (10) eredményessége révén a Hobbi simán verte a Budai Bikák együttesét. A vendégektől egyedül Karkosák Balázs (14) jutott 10 pont fölé.

Cap City Crew - Álló Farkasok 100-50
A Harsányi Gábor (29/3) és Müller István (14/6) kosaraira építő vendégek csupán a 3. negyedben tudtak egyenrangú ellenfelei lenni a valóságos triplaparádéval kirukkoló, Molnár Róbert (31/21), Csikós Attila (24/24), Pfneiszli Csongor (15/9), Sóstai Dániel (10/6) és Tamás Bence 10) vezette hazaiaknak,aki összesen 21 hárompontos kosarat szerző hazai gárdának.

István Öregfiúk - SZPA HSE Legends 67-80
Szünetben még az Ottmár Tamás (16/6)-Molnár László (14/9)-Tamkó Á. (13/9)-Gombkötő Nimród (13) kvartett tagjainak ponterősségére építő hazaiak vezettek 3 ponttal, de szünet után a vendéglátók képtelenek voltak féken tartani a Szilágyi Áron (27/9)-Bakk Richárd (22/6) kettőst, amelynek vezetésével fordított, s végül 13 ponttal győzött a vendég együttes.

Párkány Street - Budai Tripladupla 57-63
A végig kiélezett, szoros összecsapás szünetében még 3 ponttal a Theisz A. (27)-Theisz G. (10/6) kettős vezette hazai együttes állt jobban. A mérkőzés a záró etap közepén dőlt el, amikor az amúgy is 4 ponttal vezető a főként Mayer M. (24/3), Jasper G. (13/3) és Zalai G. (12) ponterős játékára alapozó vendégcsapat egy 7-2-vel "lerázta" magáról a hazaiakat.

SZPA HSE Lengends - Cap City Crew 114-108
Szédületes kosáresővel, hosszabbításba torkolló hatalmas dobópárbajt hozó rangadóval zárult az év a bajnokságban. A pazar összecsapáson több játékos is remek egyéni teljesítménnyel rukkolt ki! A nyitó etap után 33-22-re, 11 ponttal "ment" a Köves Gedeon (31)-Korompay M. (26/9), Bakk R. (26/3)-Szilágyi Á. (17/6) kvartett vezette hazai gárda, ám szünetig 1 pontra feljött az elsősorban Molnár Róbert (43/18), Mentes Máté (28/6) és Huszár Mátyás (12/3) ponterősségére építő Cap City. A második félidő a 4. negyed közepéig kiélezett, szoros volt, majd a hajrában elléptek a hazaiak, akik 9 pontos (94-85) előnnyel mentek bele a végjátékba, az utolsó 3 percbe. A vendégek azonban egy szédületes, 12-3-as rohammal hosszabbításra mentették a találkozót, amely 97-97-re állt a rendes játékidő végén. A ráadásban a vendégek nem tudták kihasználni a lélektani előnyüket, a hazai "Legendák" együttese 8-3-mal indította a túlórát, amely pontgazdagságában méltó volt a rendes játékidőhöz, a hosszabbítást 17-11-re nyerve  az SZPA "Legendái" nyerték ezt a káprázatos játékot hozó találkozót.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!