Budapest C-csoport: Már csak az FKE Öreg Sasok veretlen

Év végén még két együttes, a BEAC Und Einz és a FKE Öreg Sasok volt veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportában. Előbbi azonban idei első meccsén a 3. helyen álló Monor elleni rangadót elvesztette, így már csak az FKE Öreg Sasok csapata áll makulátlan mérleggel. Az ÁSE Nemecsek hosszabbításra mentette a Waldorf elleni mérkőzést, és a túlórában 8 ponttal győzött.

Álló Farkasok - Monor SE 74-65

A 19-11-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Müller I. (18) M. Üstünkaya (12) és Harsányi G. (12) eredményességének köszönhetően győzte le az Álló Farkasok együttese a szünetben még elsősorban Viktor H. (13/6), Lendér A. (12/12) és Kisturi B. (11/3) jóvoltából 2 ponttal vezető Monor csapatát.

Honvéd Zrínyi SE B - Treff 07 SE U23 55-70

A hazaiak Zsengellér V. (16/3) és Molnár D. (13/3) vezérletével három negyeden át tartották a lépést a Treff fiataljaival, ám a záró szakaszt 19-6-ra nyerve biztosan győzött az Isépy B. (20) és Horváth N. (19/9) ponterősségében bízó vendég gárda.

ÁSE Nemecsek - Regi Waldorf U23 69-61

A végig szoros, kiegyenlített találkozón, a rendes játékidő végén legeredményesebb játékosa triplájával hosszabbításra mentette a mérkőzést a Barsi Z. (24/18)-Pásztor Gy. (17/3)-Vlasits T. (11/3)-Dinnyés L. (10/6)  kvartett vezette hazai együttes, amely a lélektani előnyt kihasználva 10-2-re nyerve a hosszabbítást végül legyőzte a nagyrészt Vámosi L. (20/12), Bekő B. (14/6) és Kincses Cs. (11) találataira támaszkodó Waldorf-fiúkat.

BEAC Uns Einz - Honvéd Zrínyi SE B 63-61

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben 10 ponttal még a Köves T. (16/3), Kovács Á. (14) és S. Nguyen (9/9) jóvoltából remekül kezdő vendég együttes állt jobban, ám az elsősorban   dr. Gáldi M. (22), Pék Á. (17/9) és Péter Zs. (12) kosaraira alapozó hazaiak a 3. negyedben ledolgozták hátrányukat, sőt a záró etap elején már 9 ponttal is vezettek, majd izgalmas végjátékban meg is nyerték a találkozót, így megőrizték veretlenségüket.

FKE Öreg Sasok - Csepel-Bontó B 83-67

Az összecsapást - amelyen a csepeli legénység 3 negyeden át tartotta a lépést a veretlen hazaiakkal - némi túlzással - lehetne a hazai csapat pontjainak csaknem felét szerző Antal Á. (41/15) illetve venség oldalról a pontok több, mint a felét "szállító" Erős D. (36/6) dobópárbajának is nevezni. A különbséget elsősorban az adta, hogy míg hazai részről J. Dulic (17) és Sisák E. (10) is kétszámjegyű pontot ért el, a Bontó B gárdájáából Erősön kívül más nem jutott 6 pont fölé.

Eötvös Halak - Parthus SE 77-87

Egyetlen negyedet nyert meg csupán a Simon Sz. (40/12) és Wehner Zs. (22/12) ponterős játékára építő Parthus, de a 31-15-tel "behúzott" 3. etap elég volt neki a sikerhez a Görömbey A. (29)-Zoboki Á. (18/6)-Szinvai Zs. (11) trió vezette Eötvös Halak otthonában.

Optofit VKB Vác - Álló Farkasok 91-49

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve győzte le Forgács T. (27/12), Molnár L. (19), Palágyi L. (11) és Jaczó Á. (10) vezérletével biztosan a váci legénység az elsősorban Vlajk Á. (14) és Kovács T. (12/6) pontjaiban bízó Álló Farkasok csapatát.

Monor SE - Kőbánya Old Boys 69-61

A tavalyi év utolsó mérkőzése ellentétes félidőket hozott. Az 1. félidőben Búzás B. (23/15) és Viktor H. (21/12) ponterős játékával 15 pontos előnyt szereztek a hazaiak. Szünet után Túróczi R. (14/12), valamint Aranyi J. és Dauda P. (13/3-13/3) jóvoltából feljavult a kőbányai együttes, amely végül 10 ponton belülre került, de a hazai sikert nem tudta kétségessé tenni.

Regi Waldorf - Optofit VKB Vác 84-70

"Stílszerűen" egy oktatási intézmény tornatermében került sor az "évnyitóra", amelyen a hazaiak Leleszi M. (22/9), Vámosi L. (20/12), Kincses Cs. (19/3), L.Laki Pál (12/3) és Tiba B. (11) kosaraira alapozva az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzték le a szinte kizárólag Forgács T. (21/15), Molnár L. (17/3), Cornejo M. (15/9) és Szabó A. (14) pontjaiban bízó váci együttest.

Treff 07 SE U23 - Álló Farkasok 60-48

A nyitó és a záró szakaszban Horváth N. (18/6), Takács L. (9/9) és Nyitrai G.  (9) vezérletével jobban, pontosabban játszó Treff legyőzte az Álló Farkasok csapatát. A vendégek két legeredményesebb játékosa Bartha H. (8/6) és Vlajk Á. (8) volt.

Parthus SE - Csepel-Bontó B 76-53

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésének, továbbá Simon Sz. (29), G. Friedman (13/3), Jakkel M. (12/3) és Szabó L. (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Parthus a szünet után elsősorban Kárász G. (14) és Smolcz J. (11/9) révén a játékot kiegyenlítetté tevő Csepel Bontó B gárdáját.

Kőbánya Old Boys B - Treff 07 SE U23 79-62

Minden negyedet megnyerve győzte le Aranyi J. (21/9), Dauda P. (18/6), Turóczi R. (12/6) és Aranyi B. (10) eredményességére építve a kőbányai együttes a nagyrészt Rozgonyi B. (14), Nyitrai G. (13), Matika P. (12/6) és Horváth N. (10/6) találataira támaszkodó Treff-fiatalokat.

BEAC Und Einz - Monor SE 62-70

A mérkőzés előtt veretlen hazai együttes és a 3. helyen álló monori gárda összecsapását Viktor H. (18/6) és Buzás B. (14/6) vezérletével a nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszó vendégek nyerték, elvéve a nagyrészt dr. Gáldi M. (22) és Pék Á. (15/15) pontjaiban bízó BEAC Und Einz veretlenségét.

Huszares - BEAC Und Einz 41-45

Két nappal veretlensége elvesztése után, küzdelmes találkozón a nyitó negyedben 6 pontos hátránya került a BEAC Und Einz annak a Huszaresnek az otthonában, amelyből végül egyedül H. Kovács Á. (13) jutott 10 pont fölé. A hazaiaknak a záró etap előtt is maradt egy triplányi előnye, de a záró szakaszban a dr. Gáldi Zs. - Péter Zs. (12-12) kettős vezette vendégcsapat a maga javára fordította a találkozót.

Monor SE - Optofit VKB Vác 64-57

Az első három negyedben Viktor H. (23/12) és Búzás B. (15/12) révén kézben tartva a játék irányítását győzték le a monoriak a főként Molnár L. (19/9) és Szabó A. (12) találataira támaszkodó váci együttest.

Álló Farkasok - ÁSE Nemecsek 69-49

A nyitó negyedet 1 ponttal még "elvitte" a Dinnyés L. (15/15), Ötvös Sz. (13) és Barsi Z. (12/6) eredményességére építő vendég ÁSE Nemecsek, de a második negyedtől átvette az irányítást és Kovács T. (11/3) és Györe A. (11) vezérletével úgy nyert végül 20 ponttal a hazai együttes, hogy hat játékosa is dobott legalább 8 pontot.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!