Budapest női A-csoport: Menetel a MAFC BME és a BLSE Csata

A MAFC-BME nagy hajrával, a BLSE-Csata pedig fölényes győzelemmel őrizte meg veretlenségét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában.

Az első félidőben egy híján 20 pontos előnyt szerezve, egységes csapatjátékára, valmint elsősorban Opitz Petra (11), Orosz Anett (10/3), Soós Alexandra (10), valamint Básti Gabriella és Lajkó Dóra (9/3-9/3) eredményességére építve fölényes, 78-51-es győzelmet aratott a Rátkai Zsófia, Böröcz Anita (12-12) duó vezette BEAC-Bics ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

Három negyed után még 9 pontos hátrányban volt a BEAC-Budafok csapata a Szolnoki Sportcentrum együttese ellen, ám óriásit hajrázva Turnár Ildikó (17), Szilágyi Gabriella (10), valamint Padányi Réka és Viszota Krisztina (9/3-9/3) vezérletével fordított, s végül 68-63-ra nyert.

Az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve a BLSE Csata Munteán Lili (15/3), Sütő Brigitta (12) és Fekete Katalin (10) vezérletével fölényes, 60-32-es győzelmet aratott a BKG DSE ellen, amelynek legeredményesebb játékosa Izsák Judit volt 8/3 ponttal, Surán Andrea pedig 7-ig jutott.

Csapata pontjainak csaknem két harmadát szerezve vezette 47-34-es győzelemre a bajnok ICO csapatát a Szolnoki Sportcentrum ellen Nagy Viktória (28), Béres Eszter 8 ponttal zárta az összecsapást.

Az első negyed után még 8, a záró etap előt pedig 2 pontos hátrányban volt a MAFC BME a Prohászka Dóra (16), Hájer Tamara (13), Nyitrai Katalin (10) trió vezette BEAC-Muff otthonában, ám Tarnai Kata (19/3) és Fülep Csilla (15/9) vezérletével nagyot hajrázva fordítottak a vendégek, s végül 67-59-re nyertek.

Minden negyedet megnyerve aratott Kléner Kata (17/9) és Széky Krisztina (13/3) ponterős játékára építve biztos, 60-44-es győzelmet a Törkekvés a BEAC-Bics otthonában. Hazai részről Sziráki Edit és Wunderlich Anna volt a két legeredményesebb játékos, mindketten 9-9 pontot szereztek.