"Kapaszkodik" a MAFC-Martos, "harapnak" az ifjú Megyeri Tigrisek

Két sima diadallal próbál előretörni a regionális kiemelt Budapest-bajnokság tabelláján a MAFC-Martos együttese. Az éllovas Újpest Megyeri Tigrisek fiataljai két magabiztos győzelemmel kezdve az új esztendőt tovább őrzik veretlenségüket és listavezető pozíciójukat.

SOTE - Józsefvárosi KC 75-68

A nyitó negyedet 22-11-re nyerte Hunka Zsombor (25/9), Podt Mátyás (14/9) és Molnár Dániel (14/3 ) vezérletével a SOTE csapata, a két középső negyed azonban az elsősorban  Máté Antal (10/9), valamint Reszeli Soós Gábor és Ibrahim Eltuhami (10-10) eredményességére építő Józsefvárosé volt, a záró etap előtt csupán 1 pont volt a hazai előny. A befejező 10 percben valamivel pontosabban kosarazó SOTE kerekedett fölül.

WSK Bikák - Józsefvárosi KC 66-71

Hullámzó, fordulatos találkozón hiába volt a páros negyedekben jobb a Honti Balázs (24/9), Vadász Ákos (14/3), Kosztricz Levente (13/6) és Szabó Balázs (10/6) eredményességére építő hazai gárda, a páratlan szakaszokban helyenként nagy fölényben játszó vendégek a Reszeli Soós G. (23)-Dr Glavatity Dénes (21/9) kettős vezérletével megnyerték a találkozót.

DMTK Haraszti Sasok - MAFC-Martos 47-79

Minden negyedet megnyerve aratott Bartus Gergely (17/9), Carlos Nasarre (16/12), Csernák Ádám (15) és Graf András (12) ponterős játéka révén váratlanul magabiztos győzelmet a Martos a feladathoz csupán a 2. negyedben felnövő Dunaharaszti otthonában. Hazai részről egyedül Major Előd (17) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - MAFC Martos 49-90

Az Alessandro Gajaschi (13) és Lantos Krisztián (8/6) találataira támaszkodó hazai együttes csupán a 3. negyedben volt egyenrangú ellenfele Graf A. (20), Csernák Á. (19/3), C. Nasarre (13/6), Kárpáti András (9/9) és Ágoston László (9/3) vezette, s a másik 3 negyedben nagy fölényben játszó Martosnak.

QPAC - Józsefvárosi KC 68-64

A 23-15-re megnyert 2. negyednek, továbbá jórészt Kovács Balázs (14/6), Tóth Máté (11/6), Kiss Marcell (10) és Vámosi Filip (9/3) eredményességének köszönhetően nyerte meg a végig szoros, kiélezett összecsapást a QPAC a Petrucsik Bence (17/3)-Reszeli-Soós G. (16/6)-Glavatity D. (11)-Kiss Máté (9/3) kvartett vezette józsefvárosiak ellen.

Toldy Vízivárosi Hódok - Újpest MT U20 B 53-72

Ugis Balmaks (14), Lika Durkovics és Cristian Govor (12/6-12/6)  vezérletével a Hódok csapata az első félidőben még tudta tartani a lépést az újpesti fiatalokkal. A 3. negyedben azonban az elsősorban Pap Dániel (14), Fülöp Áron (11) és Zeve Szabolcs (10/3)  kosaraira építő vendégek döntésre vitték  a dolgot, s cégül biztos, közel 20 pontos győzelmet arattak.

Újpest MT U20 B - Budafok 90-57

Szünetig 30 pont fölötti előnyt szerezve verték Pap D. (18/3), Marko Grkovics (14/3), Fülöp Á. (13/3) és Zeve Sz. (10/6) vezérletével simán, fölényesen az újpesti fiatalok az elsősorban Busai Levente (16), Marossy Gergely (11) és Senkár László (10) pontjaiban bízó budafokiakat.