Női Budapest-bajnokság: már csak a BEAC-Budafok és a Külker veretlen

"Zajlott az élet" a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjába. A két "alcsoportban mára egy-egy csapat maradt veretlen, az A-jelűben a Józsefváros elleni rangadót biztosan nyerő BEAC-Budafok, a B-ben pedig a Külker.

A-csoport:
BEAC-Bics - Ezüst Rókák 60-32

Az első negyedet 6 ponttal megnyerte a pontjai csaknem a felét - 15-öt - ekkor szerző Ezüst Rókák együttese, amelyből végül Partiné Szilágyi G. (8) bizonyult a legeredményesebb. A folytatásban viszont egyértelműen a leginkább Sziráki E. és Veres O. (10-10) kosaraira alapozó hazai együttes akarata érvényesült, amely végül közel 30 ponttal nyert.

A mérkőzés adatai:

Törekvés SE - BEAC Budafok 39-85

Minden negyedet megnyerve aratott Dőry V. (15/12), Weisz-Tiba K. (15/6) és Ozsváth-Hegedűs M. (12) vezérletével fölényes győzelmet a BEAC-Budafok a Törekvés otthonában. A vendégektől mind a 11 pályára lépő játékos szerzett pontot, hazai részről Magyari B. volt a legeredményesebb 9/3 ponttal.

Józsefvárosi KC - Parthus SE 69-55

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Kara H. (23/3), Brixel M. (12/6) és Sagát D. (12/3) kosaraira alapozva nyerte a veretlenek csatáját a JKC a Benyovszki P. (14)-Papp Í. (10/6) kettős vezette Parthus ellen.

Monor SE - Párkány Street 44-47

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a vendég Párkány Street, de a 15-7-re "behúzott" 3. szakasz, valamint Seres K. (18), Farkas G. (13) és dr. Sipos-Onyestyák N. (10) eredményessége elég volt neki a sikerhez. A hazaiaktól egyedül Máriás F. (14/9) ért el kétszámjegyű pontot.

Párkány Street - BEAC-Bics 34-63

Minden negyedet megnyerve aratott Majsai V. (12), valamint Balogh D. és Veres O. (10-10) vezérletével magabiztos győzelmet a BEAC-Bics, a hazaiaktól egyedül Seres K. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

BEAC-Budafok - Józsefvárosi KC 67-39

A veretlenek rangadóján a Májusi E. (13)-Brixel M. (11/6) kettős vezette józsefvárosiak az első negyedben még tartották a lépést a BEAC-Budafok együttesével, de a második szakasztól Dőry V. (18/12), Ozsváth-Hegedűs M. (14), Hetényi R. (10/6) és Weisz-Tiba K. (10) jóvoltából egyértelmű fölénybe kerültek és végül biztosan győztek a hazaiak.

Parthus SE - Törekvés SE 60-63

A végig szoros, fordulatos mérkőzés szünetében 1 ponttal még a Papp Í. (20/12)-Papp L. (11/3) kettős vezette hazai csapat állt jobban, de a 3. etap után 7-tel már a Késői-Szabó E. (18/3) és Magyari B. (16/9) ponterősségében bízó Törekvés vezetett 7 ponttal. A végjátékra a hazaiak ledolgozták hátrányukat, ám végül 4 büntetőből kettőt értékesítve a vendégek örülhettek.

htps://megye.hunbasket.hu/budapest/merkozes/x2324/whun_bud_na/1849201

B-csoport:
Külker SC - BEAC Muff 65-54

A 24-9-re megnyert 1. negyednek, valamint főként Kitrik D. (16/3), Székely-Horváth Zs. (14/9) és Szabó B. (13/3) eredményességének köszönhetően győzte le a főként Raus V. (18/12) és Fekete K. (15/9) pontjaiban bízó BEAC Muff együttesét. Érdekesség, hogy mindkét együttes (8/8 ill. 5/5) játékosai hibátlanul büntetőztek.

Kék Rókák - BEAC-BLSE 67-49

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig döntetlenre adva győzte le Darnót A. (15/3), Herendi Zs. (12/6) és Pfandler Cs. (12) vezérletével a Kék Rókák csapata a leginkább Nagy V. (15) és Kranjecz Zs. (10) találataira támaszkodó BLSE együttesét.

BEAC Muff - Kék Rókák 45-60

Egy nappal a BLSE legyőzése után a szünetig szerzett 14 pontos vezetésére, valamint leginkább Szammer A. (17/9) és Herendi Zs. (11/9) kosaraira alapozva aratott újabb győzelmet a Kék Rókák csapata, amely ezúttal a Sipos M. (15)-Szabariné Foyta D. (13/9)-Angyal Réka (10) trió vezette BEAC Muff otthonában diadalmaskodott.

Százhalombattai KSE - BEAC Senior 81-43

Minden negyedet megnyerve aratott Tarnai K. (25/15), Soltész V. (21/3) és Katona B. (17/6) ponterős játékával fölényes győzelmet a Százhalombatta, a vendégektől egyedül Éliásné Iliás E. (13) jutott 10 pont fölé.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!