Női Budapest-bajnokság: nagy hajrával nyert a Józsefváros a TF fiataljai ellen

Szép lassan kezdenek kialakulni az erőviszonyok a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság két csoportjában. Az utóbbi napokban volt jó néhány egyoldalú mérkőzés a hölgyeknél, de izgalmas találkozók is akadtak. Az A-csoportban sokáig szoros volt a Treff-Parthus összecsapás, a hajrában egy remek triplasorozat döntött a vendégek javára, a B-ben pedig a Józsefváros a végjátékban fordította a maga javára a mérkőzést a TF U23-as együttesének otthonában.

A-csop.

Treff 07 SE - Parthus SE 41-49

A 4. negyed közepéig szoros, kiélezett mérkőzésen a 4. negyed közepéig az egyedüliként 10 pont fölé jutó Balogné Tolnai K. (14/3) vezetésével tudták tartani a lépést a hazaiak a Parthus csapatával 35-35 után azonban a mezőny legeredményesebb játékosa, Hajna L. (18/18) - akin kívül a vendégektől csak Hajna S. (10) érte el a 10 pontot - 3 triplájával egy 9-4-es rohammal a Parthus eldöntötte a maga javára az összecsapást.

A mérkőzés adatai:

Regi Waldorf U23 - Kék Rókák 10-125

A papírformának megfelelően nagyon egyoldalú játékot hozott a nyeretlen hazaiak - akiktől a legeredményesebb játékos, Farkas Blanka 4 pontot szerzett - és a veretlen Kék Rókák összecsapása. A vendégek Herendi Zs. (26), Kokavecz A. (22), Darnót A. és Szammer A. (16-16), Glavinics A. (15/3) és Horváth Zsófia (14) ponterős játéka révén fölényes győzelmet arattak.

Törekvés SE - Csepel-Bontó 53-41

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Gulyás F. (12)-Redling B. (11/9)-Domán-Kratochvill D. (10) trió vezetésével a Törekvés a csepeli hölgyeket. A vendégektől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Rohodi A. (15) jutott 10 pont fölé.

Csepel-Bontó BKG Príma Szigetszentmiklós 67-45

Az első félidőben szerzett 17 pontos vezetésére, valamint nagyrészt Rohodi A. (19/9), Rajna Zs. (12/3) és Vörös Z. (10/6) kosaraira alapozva győzte le a csepeli csapat a KG-t. A vendégek legjobb dobója Gyurász F. (9/3) volt.

BEAC Senior - Parthus SE 53-65

Éliásné Iliás E. (18), Nagyné Fogas I. (12) és Hidas A. (10) vezérletével a BEAC Senior az első félidőben még tudta tartani a lépést ellenfelével, de szünet után Papp L. (18/6), Papp Í (15/3) és Papp T. (10) kosaraira alapozva fokozatosan ellépett, s végül 12 ponttal nyert a vendég Parthus.

BEAC Senior - Külker SC 26-82

Végig nagy fölényben játszva aratott Erdődi M. (24), Czina-Ódry A. (20/6), Ránky R. és Herczeg M. (10-10) vezérletével több, mint 50 pontos győzelmet a Külker, hazai részről Sárosi Judit bizonyult a legeredményesebbnek 7 ponttal.

B-csop.

Kiss Lenke KA - BEAC-Bics 64-54

Az első 3 negyedben leginkább Szarvas P. (15/6), Fatér B. (11/3) és Konda B. (10/6) révén kézben tartva a játék irányítását, a hazaiak közel 20 pontos előnyre tettek szert. A vendégek becsületükre legyen mondva, az utolsó pillanatig nem adták föl, hanem Hajdú Dóra (19/3) és Váits Petra ponterősségével végül 10 pontosra "kozmetikázták" vereségüket.

BEAC-BLSE - Kiss Lenke KA 85-69

A 28-10-re megnyert 3. negyednek, valamint Tilkné Zám E.(19), Kranjecz Zs. (18), Kiss D. (14), valamint Ujváry J. és Dely Sz. (10-10) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a BLSE a két nappal a "másik" BEAC, a Bics legyőzése után 2 nappal Szarvas P. (22/6), Kertész Zs. (12), Konda B. (10/3( és Révész-Veres P. (10) vezetésével a becsülettel helytálló KLKA csapatát.

SZKHSE-Párkány Street - BEAC Bics 28-52

A páros negyedekben egyértelmű fölényben játszva aratott a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Hajdu D. (21/9) vezérletével magabiztos győzelmet a BEAC Bics, a hazai csapat legjobb dobója Seres K. volt 9 ponttal.

Monor SE - BEAC-Budafok 33-70

Regedánszki T. (12) és Máriás F. (11/3) jóvoltából a monoriak az első félidőben még úgy-ahogy tartották a lépést a vendégekkel, de szünet után nagy fölénybe került és Hetényi R. (16/9), Fodor K. és Partiné Szilágyi G. (11-11), valamint Turnár I. (10) vezérletével fölényes győzelmet aratott a BEAC-Budafok.

TFSE U23 - Józsefvárosi KC 43-45

Fordulatos, végig kiélezett, szoros, mérkőzést nyert meg hatalmas hajrával, a 4. negyed második felében egy 9-2-vel fordítva a Mahmoud S. (17/6)-Májusi E. (12) duó vezette Józsefváros a leginkább Czivinger L. (16/6) és Varga A. (12) találataira támaszkodó TF-fiatalok otthonában.