Senior Budapest-bajnokság: a helyzet fokozódik

Ahogy ősszel, a napokban is emlékezetes, szoros nagy csatát vívott egymással a Külker és a BKG a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Ahogy ősszel, a napokban is emlékezetes, szoros nagy csatát vívott egymással a Külker és a BKG a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. Mivel ezúttal a szigetszentmiklósi gárda győzött, a helyzet az eddiginél is kiélezettebb lett a ligában, amelyben továbbra is a címvédő Bontó, a Külker, valamint a Powear TNT küzd a bajnoki címért - de győzelmével a BKG is "bejelentkezett" a dobogóra.

Powear TNT - BLSE 96-47
Minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet a Tuza Zsigmond (26/6)-Saáry Csaba (25/15)-Nagy Tamás (18)-Reizer Ferenc (12/6) kvartett vezette Powear a Pörös Oszkár (16), valamint Horváth Árpád és Buzinkay Tamás (10-10) találataira építő BLSE ellen.

BLSE - Külker SC 66-100
Azok után, hogy az első negyedet 27-7-re nyerte a főként Spáth Csaba (47), valamint Sebestyén Tibor (15/15) és Gáll Csaba (15) eredményességére építő Külker, nagy dobópárbaj alakult ki a felek között, amelyben helyenként egyenrangú partner volt a Horváth Á. (26)-Tóth Csaba (15/9)-Pörös O. (13) trió vezette BLSE, de a fölényes vendégsikert nem tudta kétségessé tenni.

Unitef Céh - BKG DSE Senior 60-80
A kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően a Gyurácz Németh Iván (19), Csuka Attila (14/12), Torma Péter (12) és Katona Sándor (11) találataira alapozó Unitef még tartotta a lépést a vendégekkel, ám szünet után már egyértelműen a Szatmári Ákos (25), Kulik Zoltán (16), Gedei Tibor (12/3) és Varga János (11/3) vezette vendég szigetszentmiklósi együttes akarata érvényesült, amely végül biztos, 20 pontos győzelmet aratott.

Külker SC - Chemol  76-45
A Spáth Cs. (27)-Sebestyén T. (17/9)-Kiss Pál (17/6) trió vezette Külker az első félidőben eldöntötte a meccset. A szünetben 45-19-re vezető hazaiakkal szemben a második félidőben Varga Botond (19) és Csizmadia Attila (16) révén ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a Chemol, de a fölényes hazai sikert nem tudta megakadályozni.

Unitef Céh - BEAC Öregfiúk 75-58
A Felházi Lóránd (16)-Zilahy Zoltán (14)-Lakits György (12) trió vezette vendégek három negyeden át tartották a lépést az Unitef csapatával, de a záró etapban az elsősorban Gyurácz N. I. (26), Katona S. (16/3) és Torma P. (14) találataira alapozó hazai gárda egyértelműen ellenfele fölé kerekedett.

BKG DSE Senior - Kisbojtár 81-73
Színvonalas találkozón a páratlan negyedekben kifejezetten eredményesen pontosan játszva győzte le Szatmári Á. (24/3), Varga J. (12/3), Tasnádi Dávid (10/3), továbbá Dukay Gergely és Kupai László (10-10) vezérletével a BKG a szívósan küzdő, helyenként igen jól játszó, főként Kamondi Szilárd (21/6), Mészáros Nándor (20/15), Szabó Gábor és Szappanos Gábor (10-10) ponterősségére építő Kisbojtár csapatát.

Bontó - BLSE 65-48
Az első negyedet 9, a többit pedig 2-3 ponttal nyerve győzte le Erős Csaba (16/3), Réger Zsolt (11/9), valamint Villányi Gábor és Kovács Attila (10-10) vezérletével a Bontó a jól küzdő, Igaz Bálint (13/3)-Pörös O. (12)-Bálint György (11) trió vezette BLSE-t.

BEAC-Öregfiúk - BLSE 78-44
Két nappal a Bontó otthonában elszenvedett vereség után Tóth Cs. (14/6) és Horváth Á. (13) vezérletével egy negyeden át tudta tartani a lépést a BEAC Öregfiúk együttesével a BLSE. A második negyedtől egyértelműen a Zilahy Zoltán (20)-Lakos András (12/12)-Németh Árpád (12)-Fischer Tamás (11/9) kvartett vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely végül fölényesen nyert.

Chemol - Bontó 48-60
Három negyed után csupán 5 pontos hátrányban volt a Csizmadia A. és Varga B. (10-10), valamint Zádory Tibor (9/3) és Berta Sándor (8/6)  eredményességére építő Chemol, de a záró etapban a pontosabban játszó címvédő Bontó Mogyorósi Gergely (14/3), Villányi G. (13) és Réger Zs. (8/6) vezérletével bebiztosította győzelmét.

Kisbojtár - Unitef Céh 54-45
Küzdelmes mérkőzést játszott egymással a két középcsapat. A páratlan negyedekben pontosabban játszó hazaiak Kamondi Sz. (18/6) és Kárpáti T. (12) vezérletével "legyűrték" a Torma P. (15), Gyurácz N. I. (13) és Csuka A. (11/3) pontjaira építő Unitef csapatát.

BKG DSE Senior - Powear TNT 58-82
Az első három negyedben egyértelműen kézben irányítva a játékot győzött elsősorban Tuza Zs. (16/3), Saáry Cs. (15/3) és Nagy T. (14) ponterősségének köszönhetően a Powear a Dukay G. (14/6)-Gedei T. (12/6)-Tasnádi D. (10/6) trió vezette BKG Senior otthonában.

BLSE - Chemol 70-46
Az alsóházi rangadón a kiegyenlített első etap után egyértelműen az Igaz B. (22/6)-Horváth Á. (17)-Tóth Cs. (13/3) kvartett vezette hazai együttes ragadta magához az irányítást, amely a két középső negyedben egyértelműen felülmúlva a Varga B. (16) és Vámosi A. (12/6) ponterősségére építő Chemol csapatát magabiztos győzelmet aratott.

Külker SC - BKG DSE Senior 78-79
Az ősszel is emlékezetes mérkőzést játszott egymással a két együttes, akkor 15 pontos hátrányt ledolgozva hosszabbítás után nyert a Külker. A visszavágó is roppant fordulatos volt, egy negyed után 10 ponttal a Gedei T. (33/15)-Tasnádi T. (18/12)-Szatmári Á. (13) trió ponterősségére alapozó szigetszentmiklósiak 10 ponttal "mentek", szünetben viszont a második 10 percet a Spáth Cs. (21), Ocskovszky Ákos (17/6), Buzás Sándor (14) és Sebestyén T. (10/9) vezette hazaiak nyerték 28-14-re, így félidőben 4 ponttal már a Külker állt jobban. A második félidő végig szoros, kiélezett volt, végül Gedei a lefújás pillanatában dobott hárompontosával a BKG győzött, visszavágva az őszi vereségért ellenfelének.

BEAC-Öregfiúk - Kisbojtár 49-76
Az erősen tartalékos, ezúttal Felházi Lóránd 13/3) és Fischer Tamás (12/6) kettős vezette hazaiak az első negyedben még tartották a lépést a Kisbojtár csapatával, de a második negyedtől fokozatosan kerültek egyre nagyobb fölénybe a vendégek, akik Mészáros N. (21/9), Dobó József (21/6), Szappanos G. (13) és Szabó G. (10) vezérletével végül egészen simán nyerték meg a találkozót.

A bajnokság állása ide kattnintva tekinthető meg!