A forduló válogatottja - alapszakasz - 1. forduló

Tegnap este véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának első fordulója - lássuk a kör válogatottját a soproni MVP-vel.

Irányító
Damier Erik Pitts - Sopron KC

A Sopron irányítója nagyszerűen játszott volt csapata ellen: 29 pontja (8/13 dupla, 2/6 tripla, 7/8 büntető) mellett volt 8 pattanója, 2 gólpassza és 4 kiharcolt faultja is. Bár 3 szerzett labdája mellett bekerült a neve mellé 5 eladott játékszer is, 37 perc alatt összesen 31 VAL-t hozott. Ez volt az első kör legjobb egyéni teljesítménye, így ő lett a forduló MVP-je.

Dobóhátvéd
Jahenns-Ley Manigat - DEAC

A DEAC hatalmas csatában tartotta otthon a két pontot a Kaposvár ellen, és ebből Manigat rendesen kivette a részét 22 pontjával (2/4 dupla, 4/8 tripla, 6/7 büntető), 2 pattanójával, 3 gólpasszával, 3 szerzett és 1 eladott labdájával, illetve 5 kiharcolt személyi hibájával - 30 perc alatt összesen 27 VAL-ig jutott.

Kiscsatár
Markis McDuffie - Alba Fehérvár

McDuffie a Szolnokon parádézó Alba egyik legjobbja volt, bár azon a mérkőzésen a teljes fehérvári gárda nagyot alkotott. Az amerikai játékos 22 pontot (4/6 dupla, 3/4 tripla, 5/6 büntető), 3 pattanót, 2 gólpasszt, 1 eladott labdát és 3 kiharcolt faultot tett a közösbe - mindössze 24 perc alatt is 25 VAL-t hozott. Ennél a KTE játékosa, Marko Djeraszimovics 1-gyel jobb VAL-t ért el, de az ő csapata kikapott Pakson, McDuffie-ék nagy sikerét pedig az ő forduló válogatottja tagságával díjaztuk.

Erőcsatár
CJ Aiken - Pécsi VSK-VEOLIA

A Pécs könnyedén verte a Szedeákot, Aiken pedig 15 ponttal (7/7 dupla, 1/1 büntető), 8 pattanóval, 3 blokkal, 1-1 gólpasszal és eladott labdával, valamint 1 kiharcolt faulttal zárt a mecsekaljaiak egyik legjobbjaként. 22 perc alatt összegereblyézett 26 VAL-jánál a szolnoki Nemanja Krisztics 1-gyel jobbat teljesített, de az Olajbányász sima veresége miatt Aiken került be a legjobbak közé.

Center
Eric Carter - Sopron KC

Jászberényben Carter volt az SKC második legjobb játékosa Pitts mögött: ő 15 pontos (7/13 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető), 13 pattanós dupla-duplát szállított 3 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda, illetve 6 kiharcolt személyi hiba mellett, így 31 perc alatt 29 VAL-t tudott összehozni.

Legjobb hatodik ember
Aleksa Brbaklic - Jászberényi KSE
Travis Taylor - Egis Körmend

A jászberényi játékos 14 pontos (4/6 dupla, 0/1 tripla, 6/8 büntető), 11 pattanós dupla-duplával, 1 gólpasszal és 5 kiharcolt személyi hibával jutott el 26 VAL-ig 30 perc alatt. Ugyanilyen produkciót nyújtott összességében 29 perc alatt a körmendi center is, aki 14 pontos (7/11 dupla), 13 pattanós dupla-duplát jegyzett 2 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda, valamint kiharcolt fault mellett.