Férfi NB I B: Újra előnyben a PVSK, piros csoportos lett Dávid Kornél akadémiai csapata

Gyakorlatilag végig vezetve nyerte meg a piros csoport döntőjének harmadik találkozóját a PVSK-VEOLIA a szívósan küzdő Újbuda MAFC ellen, így a pécsiek ismét lépéselőnybe kerültek, és egyetlen győzelemre vannak a bajnokság megnyerésétől, valamint az A csoportba való feljutástól. A zöld csoport fináléjának harmadik meccsén a 2-0-s hátrányban Székesfehérvárra érkező Tiszaújváros abszolút felnőtt a feladathoz, de a nagyobb tapasztalat a Dávid Kornél Akadémia javára döntött, amely 3-0-ra nyerve a párharcot megnyerte a zöld csoportos bajnokságot, és a következő szezonban a pirosban szerepelhet.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

Döntő

Pécsi VSK-VEOLIA – Újbuda MAFC 95-89

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó szakasz második felében Antóni Cs. (23/9 p., 4 lep., 3 szl.), Plézer G. (17/6 p., 6 lep.), L. Igrutinovics (16 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.) és Mokánszki M. (15/6 p., 4 lep.) ponterős játékával támadásban expressz sebességbe kapcsoló pécsi vasutas legénység fokozatosan elhúzott, 9 ponttal ellépett, majd a második etapban tartotta 10 pont körüli előnyét, és 12 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

A második félidő elején tartotta 10 pont körüli előnyét a PVSK, majd a szakasz második felében egy 7-0-lal 4 pontra megközelítette vendéglátóját az A. Archibald (25/3 p., 4 lep., 5 ea., 3 gp.)-Polgárdy Á. (22/9 p., 5-5 lep. és gp., 3 szl., 6 ea.)-Buzás B. (14/9 p., 4 lep., 3 szl.) trió vezette MAFC - a záró szakasznak 6 pontos pécsi előnyről vágtak neki a felek. Ennek derekáig "látótávolságon" belül maradt a fővárosi alakulat, ám ekkor egy 10-2-vel, úgy tűnt, lezárja a meccset a pécsi együttes. A MAFC azonban nem így gondolta, hanem egy 9-0-lal két és fél perccel a befejezés előtt 5 pontra felzárkózva nyílttá tette a találkozót. A végjáték nagy büntetőpárbajt hozott, s a gyakorlatilag végig vezető PVSK nem engedte ki kezéből a győzelmet.

A párharc állása: 2-1 a PVSK-VEOLIA javára.

A 3. helyért

Phoenix-MT Fót - Ceglédi KE 68-89

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen pontosabban, hatékonyabban játszva aratott magabiztos győzelmet D. Herendic (21/9 p., 12 lep., 4 ea., 3 gp.), Csaba Gy. (18/6 p., 3 lep.), Dragasevic V. (13/6 p., 8 lep., 3 ea., 6 gp.), Csorvási M. (12 p., 11 lep., 6 gp.) és Horváth M. (10/6 p.) vezérletével a Cegléd a szinte kizárólag J. Kinney (27/3 p., 4 lep., 7 ea., 6 gp.), Markovic L. (17/9 p - 19 mk. - 5 lep.) és Tichov D. (12/3 p., 6 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó Phoenix otthonában.

A párharc állása: 1-0 a Ceglédi KE javára.

Az 5. helyért

BKG Príma Akadémia - Hübner Nyíregyháza BS 86-63

Az otthon szerzett 13 pontos előnyére a visszavágó első negyedében hatot még "rápakolt" a Bonifert B. (15/3 p., 6 lep., 5 ea.)-Tarján I. (15 p., 10 lep., 4 gp.)-Bus I. (12 p., 4 lep., 6 ea., 7 gp.) trió vezette Nyíregyháza. A páros negyedekben azonban nagy fölényben játszva Nagy Bo. (40/18 p., 3 ea., 5 gp.) és Halász Á. (12 p., 7 lep., 3 szl.) eredményességére, valamint a 13 gólpasszt "kézbesítő" Nagy Be. jó szervező játékára építve fordított, és nemcsak a mérkőzést, hanem a párharcot is megnyerte a BKG.

A párharc végeredménye: 163-151 a BKG Príma Akadémia javára.

A 7. helyért

TF-BP - Vasas Akadémia 77-91

A hazaiak az első félidőben Dancsecs A. (25/18 p., 3 szl., 8 ea., 10 gp.), Kelenföldi D. (19 p., 4 lep., 3 ea.) és Karosi G. (14/12 p., 3 lep.) ponterős játékával még tartották a lépést a Vasassal. Szünet után azonban már Filipovic I. (17/3 p., 7 lep., 4 szl.), Andrássy G. (16/6 p., 3 lep., 4 szl., 6 ea.), Fekete  V. (14/3 p., 4 ea.), Takács D. (13/6 p., 5 lep., 3 szl.., 11 gp.) és Olasz Á. (10 p. - 13 mk.) révén a vendégek egyértelműen rákényszerítették akaratukat a TF-BP együttesére.

Zöld csoport

Döntő

Dávid Kornél KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 77-72

A végig szoros, kiélezett összecsapás 18. percében 4 ponttal még a leginkább Gáspár B. (17/6 p., 6-6 lep. és ea., 4 gp.), Kiss K. (15/9 p., 3 ea.) és Orliczki M. (11/3 p., 5  gp.) kosaraira alapozó vendég borsodiak álltak jobban, ám a félidő 13-4-es hazai rohammal és 5 pontos DKKA előnnyel zárult. A második félidő forgatókönyve hasonlóan alakult: a 38. percben 5 ponttal a Phoenix vezetett, ám ahogy az első félidő, úgy a mérkőzés vége is leginkább Szabó Zs. (28/12 p., 13 lep., 4 ea.), Tóth P. (13 p. - 15 mk. -, 3 ea., 5 gp.) és Simon B. (11/6 p.) jóvoltából egy 10-0-s futás formájában a rutinosabb játékosok alkotta hazai gárdáé volt. A székesfehéváriak ezzel a győzelemmel a párharcot és a zöld csoportot is megnyerték, s a következő szezonban a piros csoportban szerepelhetnek.

A párharc végeredménye: 3-0 a Dávid Kornél KA javára.

Veszprémi KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 80-66

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 10 ponttal még a nagyrészt Schöll R. (27/3 p., 11 lep., 3-3 ea. és gp.), Bakk K. (13/6 p., 5 lep., 3 szl.) és Tallós L. (11/9 p. - 12 mk. -, 6 lep., 4 szl., 3 gp.) pontjaiban bízó SMAFC vezetett. Szünet után viszont Varga G. (26/24 p.), Szabó P. (14/6 p., 3 lep., 10 gp.) és Madár A. (13/9 p., 6 lep., 4 szl., 5 ea., 8 gp.) vezetésével a Veszprém egyértelműen rákényszerítette akaratát ellenfelére, és végül 14 ponttal győzött.

Agrofeed UNI Győr - Vásárhelyi Kosársuli 83-88

A sokáig szoros összecsapáson elsősorban a 26-19-re megnyert harmadik negyednek és nagyrészt Bálint E. (21/6 p., 6 lep.), Balogh L. (17/6 p., 5 lep.), Kelemen B. (14/9 p., 7 lep.) és Rosic U. (11/9 p., 4 lep., 3 gp.) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott a Hódmezővásárhely a főként Bakon Cs. (15/9 p., 3 lep.), Kámán K. (14/3 p., 3-3 lep., szl. és ea.), Hágen T. (14 p., 4 lep.) és Bohuniczky O. (10/3 p., 9 lep., 3 szl.) találataira támaszkodó Győr otthonában.

A párharc végeredménye: 182-154 a Vásárhelyi Kosársuli számára.

A 11. helyért

Százhalombattai KSE - Eszterházy SC 75-68

Szünetben a remek második negyedére és elsősorban Szicsák B. (19/3 p., 8 lep., 5 ea.), Rékasi B. (16/3 p., 9 lep.) és Botka B. (13 p., 3 lep., 5 ea.) eredményességére építve 8 ponttal még a vendég egri legénység állt jobban. Szünet után azonban Kovács S. (16/12 p., 6 lep.), Kovács M. (16/3 p., 5 lep., 4 ea.), Tóth M. (13 p., 4 lep.) és Láncos K. (11 p., 7 lep.) jóvoltából átvette az irányítást, fordított és nyert a Százhalombatta.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotók, slide: hunbasket.hu