A forduló válogatottja - alapszakasz - 12. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenkettedik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a zalaegerszegi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló, 11. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A Szedeák két hónap után tudott újra nyerni, méghozzá Boltics vezetésével. A szerb irányító rendkívül sokoldalú teljesítménnyel vezette sikerre csapatát: 9 pontja (2/6 dupla, 0/2 tripla, 5/6 büntető) mellett volt 9 pattanója, 13 gólpassza, 6 szerzett és 1 eladott labdája, 2 blokkja, illetve 3 beütött és 6 kiharcolt faultja is, ami 40 perc alatt 32 VAL-t jelentett.

Dobóhátvéd
Vojvoda Dávid - Szolnoki Olaj KK (4)

A Szolnok nagy csatában verte a Jászberényt úgy, hogy sem az új légiósa, sem Airington nem játszott. A magyar válogatott vezére 20 pontot (5/8 dupla, 2/8 tripla, 4/4 büntető), 8 pattanót, 5 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 3 beütött és 7 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe, ami 34 és fél perc alatt 29 VAL-nak felelt meg - Kameron Taylor a Pécsnél ugyanennyit produkált, de csapata kikapott a ZTE-től, ezért Vojvoda került be.

Kiscsatár
Nicholas Faust - Atomerőmű SE (1)

A Paks kikapott Körmenden, de ez legkevésbé Fauston múlott (legalábbis statisztikában), aki eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta az ASE színeiben. 28 pont (6/7 dupla, 2/6 tripla, 10/11 büntető), 11 pattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett és 4 eladott labda, illetve 5 beütött és 8 kiharcolt fault került a neve mellé. 28 és fél perc alatt kipontozódott, de így is 35 VAL-ig jutott.

Erőcsatár
Szabó Zsolt - Zalakerámia ZTE KK (2)

A ZTE hatalmas győzelmet aratott még a múlt héten a Pécs otthonában, melynek során Szabó Zsolt volt Bencze Tamás csapatának vezére. Szabó egészen kiemelkedő teljesítményt nyújtott rendkívül hatékony 33 pontos (8/10 dupla, 4/5 tripla, 5/5 büntető), 17 pattanós, masszív dupla-duplájával, ami mellett még 1 gólpasszt, 1 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 4 beütött és 5 kiharcolt személyi hibát is felírhattak a neve mellé, ami 38 perc alatt 48 VAL-lal ért fel. Mivel csapata győzött, Szabó pedig a kör legjobb produkcióját nyújtotta, méghozzá magasan, ő lett a forduló MVP-je.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (4)

A ZTE sikerének Szabó volt a kulcsa, de az ukrán center is hasznos teljesítményt nyújtott, ezúttal is a legjobbat a centerek között. Agafonov 20 pontos (7/13 dupla, 0/2 tripla, 6/7 büntető), 11 pattanós dupla-duplával, 4 gólpasszal, 2 blokkal, 3 eladott labdával, illetve 3 beütött és 5 kiharcolt faulttal járult hozzá csapata pécsi győzelméhez, ami 32 és fél perc alatt 26 VAL-t jelentett a Zalaegerszeg konyháján.

Legjobb hatodik ember
Bognár Kristóf - DEAC (1)

A DEAC "lelökte a mélybe" a szakadék szélén táncoló Albát, és ebből jelentősen kivette a részét Bognár, aki 19 ponttal (3/5 dupla, 3/4 tripla, 4/4 büntető), 7 lepattanóval, 1-1 gólpasszal, szerzett és eladott labdával, 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibával rukkolt elő tegnap este - ez 23 és fél perc alatt 26 VAL-nak felelt meg.