A forduló válogatottja - alapszakasz - 16. forduló

Tegnap este befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenhatodik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a szegedi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló14. forduló, 15. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (3)

A szegediek szerb irányítója kifejezetten jó formában játszik az utóbbi hetekben, nagyban ennek köszönhetően javultak a Szedeák eredményei is, az ASE elleni hosszabbításos meccsen pedig kulcsszerepet játszott: 18 pontja (6/9 dupla, 1/2 tripla, 3/7 büntető) mellett egészen káprázatos, 17 gólpassza volt. Emellett 7 pattanót, 1 szerzett és 6 eladott labdát, illetve 2 beütött és 6 kiharcolt faultot jegyzett, ami valamivel kevesebb mint 44 perc alatt 32 VAL-t ért. Mivel csapata idegenben győzött, Boltics pedig a legjobb egyéni statisztikát pordukálta, így ő lett a forduló MVP-je.

Dobóhátvéd
Xavier Thames - Egis Körmend (1)
Miljan Rakics - JP Auto - JKSE (1)

Thames a Pécs elleni körmendi győzelem során 20 pontig (8/11 dupla, 0/2 tripla, 4/5 büntető), 4 pattanóig, 5 gólpasszig, 3 szerzett labdáig, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt személyi hibáig jutott - ez 29 perc alatt 28 VAL-t jelentett. A Berény a DEAC-ot verte, közben Rakics 16 pontot (5/6 dupla, 2/5 tripla), 7-7 gólpasszt és pattanót, 2 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 1-1 beütött és kiharcolt faultot rakott a közösbe - ez valamivel több mint 35 perc alatt 27 VAL-nak felelt meg.

Kiscsatár
LaDontae Henton - Atomerőmű SE (1)

Az ASE kikapott a Szegedtől, de Henton kifejezetten jól mutatkozott be a paksiak színeiben. Az amerikai játékos 25 ponttal (2/5 dupla, 6/9 tripla, 3/4 büntető), 6 pattanóval, 2 gólpasszal, 3 szerzett és 2 eladott labdával, 1 blokkal, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibával segítette csapatát. Valamivel kevesebb mint 40 percet töltött a parketten, ami alatt 30 VAL-t tett a közösbe - igaz, ez sem volt elég végül a hazaiak győzelméhez.

Erőcsatár
Juhos Levente - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A Szedeák paksi sikeréből Juhos is bőven kivette a részét Boltics (és Kerpel-Fronius Gáspár) mellett. A magyar válogatott magasember 21 pontos (9/13 dupla, 1/5 tripla, 0/2 büntető), 10 pattanós dupla-dupláját 1 blokkal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt faulttal támogatta meg, ami 40 és fél perc alatt 27 VAL-t jelentett.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (6)

A ZTE a TF elleni kötelezőt végül az utolsó negyednek köszönhetően hozta, és a legjobb produkciót az ukrán center nyújtotta, akinek a neve mellé 19 pontot (6/6 dupla, 7/8 büntető), 7 pattanót, 2-2 blokkot, szerzett és eladott labdát, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt személyi hibát írhattak fel a statisztikusok - ez kicsit kevesebb mint 33 és fél perc alatt 31 VAL-t ért.

Legjobb hatodik ember
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (2)

A KTE meglepően simán verte az Albát, Djeraszimovics pedig kulcsszerepet vállalt ebből, ezúttal a padról beszállva. A szerb játékos 18 pontos (3/5 dupla, 3/5 tripla, 3/3 büntető), 3 pattanós, 6 gólpasszos, 3 beütött és 2 kiharcolt faultos statisztikát produkált, amivel 22 VAL-t szorgoskodott össze 26 és fél perc alatt. Itt ki kell emelni a Szedeáktól Kerpel-Fronius Gáspárt, aki 16 VAL-t hozott az ASE ellen - az ő extrája is kellett csapata idegenbeli sikeréhez.