A forduló válogatottja - alapszakasz - 5. forduló

Az elmúlt héten lejátszották a magyar férfi A csoport alapszakaszának ötödik körét - lássuk a forduló válogatottját a pécsi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló, 3. forduló

Irányító
Rashun Jarrel Davis - Kaposvári KK (1)

A kaposváriak irányítója a Sopron elleni hazai győzelem során csapata legjobbja volt: 19 pontja (4/6 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető) mellett kiosztott 8 gólpasszt is, emellett 3 pattanót, 4 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 5 kiharcolt személyi hibát jegyzett - 34 perc alatt 33 VAL-t szorgoskodott össze.

Dobóhátvéd
Cleveland Thomas - KTE-Duna Aszfalt (1)

A KTE legyőzte az esélyesebb Albát, amelyben több kiváló teljesítmény is szerepet játszott, Thomas pedig kettes poszton beverekedte magát a forduló legjobbjai közé is. 23 pont (5/8 dupla, 2/2 tripla, 7/10 büntető), 9 pattanó, 4 gólpassz és 8 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé, 37 perc alatt 38 VAL-t termelt az amerikai.

Kiscsatár
Chris Smith - PVSK-VEOLIA (1)

A pécsi játékosok eddig uralják a forduló válogatottakat, most sincs ez másképp. Smith a Körmend elleni rangadón nyújtott kiemelkedő produkciót Diggs hiányában: 33 pontot (8/10 dupla, 4/7 tripla, 5/5 büntető), 5 pattanót, 3 gólpasszt, 1 blokkot és 7 kiharcolt faultot írhattak fel a neve mellé a statisztikusok. 34 perc alatt 44 VAL-t hozott össze, ami a kör legjobb statiszikája volt, csapata ráadásul a szintén veretlen vasiak ellen diadalmaskodott meglepően simán, így Smith lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Veljko Budimir - PVSK-VEOLIA (1)

Csirke Ferenc csapatának másik vezéregyénisége Budimir volt a Körmend ellen. A tapasztalt horvát játékos 23 pontot (4/6 dupla, 3/4 tripla, 6/8 büntető), 7 pattanót, 2 gólpasszt, 1 eladott labdát és 6 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe, ami 35 perc alatt összesen 32 VAL-nak felelt meg.

Center
De'Quon Lake - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco újonc amerikai magasembere profi pályafutása eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta az OSE ellen. 20 ponttal (8/9 dupla, 4/4 büntető), 8 pattanóval, 2 blokkal, 1 gólpasszal, illetve 3 kiharcolt faulttal segítette a címvédőt újabb győzelemhez. Ez a teljesítmény még a 3 eladott labdájával együtt is 30 VAL-t ért mindössze 23 perc alatt.

Legjobb hatodik ember
Justin Jackson - Atomerőmű SE (1)

Az ASE egyetlen ponttal diadalmaskodott Debrecenben, ebből pedig oroszlánrészt vállalt Jackson, aki kipontozódása ellenére, a padról beszállva, 21 perc alatt is nyerőember tudott lenni 15 pontjával (5/8 dupla, 1/2 tripla, 2/4 büntető), 11 pattanójával, 1-1 blokkjával és gólpasszával, 4 szerzett és 2 eladott labdájával, valamint 4 kiharcolt személyi hibájával - 28 VAL-t hozott a konyhára.