A forduló válogatottja - alapszakasz - 7. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A csoport alapszakaszának 7. köre - lássuk a forduló válogatottját a paksi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló, 8. forduló, 9. forduló

Irányító
Kerpel-Fronius Gáspár - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A Szedeák hosszabbítás után kikapott a DEAC ellen, de Kerpel-Fronius Gáspár mindent megtett azért, hogy ez ne így legyen: 20 pontot (7/7 dupla, 0/1 tripla, 6/6 büntető), 2 pattanót, 5 gólpasszt, 1 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 6 kiharcolt személyi hibát, 32 perc alatt 31 VAL-t jegyzett.

Dobóhátvéd
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (2)

A szerb játékos a Körmend elleni sikerből oroszlánrészt vállalt, hiszen 19 ponttal (6/10 dupla, 1/4 tripla, 4/4 büntető), 5 pattanóval, 1 gólpasszal, 2 szerzett labdával, valamint 5 kiharcolt személyi hibával, 37 perc alatt 25 VAL-lal zárt.

Kiscsatár
Orlando Coleman - Atomerőmű SE (2)

Az amerikai kiscsatár volt a Paks vezére a Kaposvár elleni idegenbeli diadal alkalmával. Coleman 28 pontot (11/13 dupla, 2/2 tripla), 5 pattanót, 1-1 gólpasszt és blokkot, 3 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 6 kiharcolt faultot tett a közösbe, így 34 perc alatt 41 VAL-lal végzett. Ez volt a forduló második legjobb produkciója, és mivel Krapicék kikaptak a DEAC-tól, az ASE viszont győzött, így ő lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Ante Krapic - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A szegediek hosszabbításos vereségéről írtunk már Kerpel-Froniusnál, Krapic viszont még jobban játszott: 37 pont (5/9 dupla, 5/9 tripla, 12/15 büntető), 13 pattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett és 4 eladott labda, valamint 8 kiharcolt fault, 45 perc alatt 47 VAL került a neve mellé. Ez volt ugyan a forduló legjobb egyéni teljesítménye, de mivel győzelemmel nem járt együtt, így a legértékesebbnek nem tudtuk megválasztani.

Center
Tóth Ádám - DEAC (1)

A DEAC centere a Szedeák elleni, ráadással tarkított ütközet során 24 pontot (8/12 dupla, 1/1 tripla, 5/6 büntető), 7 pattanót, 2 gólpasszt, 1-1 blokkot és eladott labdát, illetve 6 kiharcolt faultot tett a közösbe, így 35 játékperc alatt 34 VAL-lal végzett.

Legjobb hatodik ember
Molnár Márton - Alba Fehérvár (1)

Több jó egyéni teljesítmény is volt a cserék között, ezúttal Molnár Mártonét ítéltük a legjobbnak a 16 pontjával (7/7 dupla, 2/2 büntető), 10 pattanójával, valamint 1-1 gólpasszával és kiharcolt faultjával, ami 21 perc alatt 28 VAL-t ért.