A forduló válogatottja - alapszakasz, 20. forduló

Pénteken és szombaton lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 20. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok a debreceni MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló, 18. forduló, 19. forduló

Irányító
Dustin Ware - Zalakerámia ZTE KK (5)

Az eheti fordulóban a vereséget szenvedő csapatok irányítói hozták a legjobb statisztikákat - a 30 pontos Andrew Rowsey és a 33 VAL-ig jutó Angelo Warner előtt a ZTE játékmestere került be. Ware 26 pontig (2/5 dupla, 6/9 tripla, 4/4 büntető), 4 pattanóig, 5 gólpasszig, 4 szerzett és 2 eladott labdáig, illetve 1 beütött és 5 kiharcolt faultig jutott valamivel kevesebb mint 39 perc alatt - ez 35 VAL-nak felelt meg. Bár ez volt a második legjobb egyéni teljesítmény, a legjobb együttese pedig vereséget szenvedett, a zalaegerszegiek Kaposvár elleni veresége miatt ő sem lehetett MVP.

Dobóhátvéd
Kameron Taylor - Pécsi VSK-VEOLIA (4)

A Pécs nagyot küzdött a szegedi sikerért, amit végül meg is szerzett, ebből pedig oroszlánrészt vállalt az amerikai hátvéd. Taylor neve mellé 18 pont (6/11 dupla, 1/4 tripla, 3/4 büntető), 8 pattanó, 6 gólpassz, 1 blokk, 6 szerzett és 2 eladott labda, valamint 5 beütött és 8 kiharcolt személyi hiba került. 38 és fél perc alatt pontozódott ki, de addig 30 VAL-t gyűjtött össze.

Kiscsatár
Alekszandar Ponjavics - Naturtex-SZTE-Szedeák (2)

A Szedeák épp a mecsekaljaik ellen kapott ki, de nagyot küzdött Andjelko Mandics gárdája, a vezér pedig Ponjavics volt. A szerb kiscsatár 31 pontot termelt (5/7 dupla, 3/8 tripla, 12/13 büntető) 8 pattanó, 1 gólpassz és 2 szerzett labda mellett. 8 faultot kiharcolt, de 35 és fél perc alatt kiponzotódott, 37 VAL-t azonban így is összeszorgoskodott. Ez volt a játéknap legjobb egyéni produkciója, de a vereség ténye miatt MVP nem lehetett Ponjavics.

Erőcsatár
Ivosev Tamás - DEAC (2)

A DEAC a listavezető, címvédő és kupagyőztes Szolnokot gyűrte le hazai pályán, a honosított játékos pedig parádésan kosarazott: 28 pontot (8/12 dupla, 3/5 tripla, 3/6 büntető), 5 pattanót, 1-1 gólpasszt és blokkot, 3 szerzett labdát, valamint 4 beütött és 7 kiharcolt személyi hibát írhattak fel a neve mellé a statisztikusok. 34 és fél perc 31 VAL-ig jutott, ami a legjobb volt azok között, akik győztek csapatukkal, így ő lett a forduló MVP-je.

Center
Nemanja Alekszandrov - JP Auto - JKSE (1)
Csorvási Milán - Egis Körmend (2)

A Jászberény egy hullámzó találkozón verte a Kecskemétet, és a Pantelics hiányában centert játszó Alekszandrov 16 ponttal (3/4 dupla, 1/2 tripla, 7/7 büntető), 9 pattanóval, 1-1 gólpasszal és blokkal, illetve 1 beütött és 5 kiharcolt faulttal, kerek 40 perc alatt 29 VAL-lal járult hozzá a sikerhez. Csorvási a TF elleni összecsapáson volt kulcsszereplő, az előnyét a harmadik negyedben leadó Körmend végül az ő játékának köszönhetően nyert a fővárosban: 17 pontot (6/9 dupla, 5/7 büntető), 6 pattanót, 2-2 gólpasszt és szerzett labdát, 3 blokkot, valamint 3 beütött és 7 kiharcolt faultot jegyzett szintén 29 VAL-ért.

Legjobb hatodik ember
LaDontae Henton - Atomerőmű SE (2)

Az ASE Kovács, Faust és Henton kiváló teljesítményének köszönhetően verte a Sopront, közülük utóbbi került be a forduló csapatába, mint a legjobb csere. Az amerikai kosaras 27 ponttal (4/9 dupla, 6/9 tripla, 1/1 büntető), 8 pattanóval, illetve 1 beütött és 2 kiharcolt faulttal járult hozzá az SKC legyőzéséhez, kevesebb mint 29 perc alatt 28 VAL-t hozott a konyhára.