A forduló válogatottja - Rájátszás, Döntő (2.)

Tegnap megrendezték a magyar férfi A-csoportban a döntő és a bronzcsata második mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.)Negyeddöntő (2.)Negyeddöntő (3.), Negyeddöntő (4.)

Elődöntő (1.)Elődöntő (2.)Elődöntő (3.)Elődöntő (4.)

Döntő (1.)

Irányító
Brandon Taylor - Alba Fehérvár-Puebla Plus (2)
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (4)

Taylor főszerepet játszott abban, hogy az Alba első csapatként az idei szezonban győzni tudott Szombathelyen, így kiegyenlítette a párharcot. 16 pontot szórt az amerikai (4/4 dupla, 2/3 tripla, 2/5 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 2 szerzett és 3 eladott labdája, 1 beütött és 4 kiharcolt faultja, így 34 perc alatt 20 VAL-t hozott. Ubilla az ezúttal is lazább védekezést és több pontot hozó bronzmeccsen volt a ZTE legjobbja, csapata pedig megszerezte a harmadik helyet, ezért került be. Kevesebb mint 18 perc alatt is 22 pontos (4/11 dupla, 3/5 tripla, 5/8 büntető), 10 gólpasszos dupla-duplát szállított, volt 2 pattanója, 2 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt személyi hibája, ami 25 VAL-t ért összességében.

Dobóhátvéd
Lasan Kromah - Egis Körmend (4)

A Körmend nem tudott ugyan győzni Zalaegerszegen, de helyt álltak a vasiak, ebben pedig Kromah volt az egyik főszereplő. 28 pontig jutott (10/11 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető), volt még 5 gólpassza, 3-3 pattanója és eladott labdája, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 36 perc alatt 28 VAL-t ért el - ez volt a kör második legjobb egyéni teljesítménye VAL alapján.

Kiscsatár
Winston Shepard - Alba Fehérvár-Puebla Plus (5)

Az amerikai játékos merőben más játékot hozott, mint a finálé első mérkőzésén, ő volt idegenben diadalmaskodó csapata legjobbja. 14 pontot szórt (5/6 dupla, 4/6 büntető), leszedett 7 pattanót, kiosztott 5 gólpasszt, 1 labdát szerzett és 3-at eladott, 1 beütött személyi hibája mellett pedig 6 kiharcolt fault is a neve mellé került. Mindez azt jelentette, hogy kicsit több mint 32 perc alatt 26 VAL-os teljesítményt nyújtott - mivel ez volt a döntő második meccsének legjobb statisztikája, és alig maradt el a bronzcsata második ütközetének legjobbjaitól, így ő lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Terry Allen - Egis Körmend (3)

Allen volt Kromah mellett a Körmend másik vezére, igaz, győzni nem tudott csapata. Az amerikai magasember 20 pontot (7/9 dupla, 0/4 tripla, 6/6 büntető), 8 pattanót, 2 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt faultot jegyzett, így 36 perc alatt 29 VAL-ig jutott - ez volt a forduló legjobb egyéni mutatója, de a döntőben Shepard produkcióját többre értékeltük, hiába a számok.

Center
Adomas Drungilas - Zalakerámia ZTE KK (4)

Ahogy a bronzcsata első meccsén, úgy most is nagyon hatékonyan játszott a ZTE litván centere, aki ezúttal 13 pontot (4/4 dupla, 1/1 tripla, 2/4 büntető), 8 pattanót, 4 gólpasszt, 1-1 blokkot és eladott labdát, illetve 2 beütött és 2 kiharcolt személyi hibát hozott a konyhára, így 32 perc alatt 24 VAL-lal végzett.

Legjobb hatodik ember
Mohácsi Máté - Zalakerámia ZTE KK (1)

Mohácsi szintén nagyon jól játszott a harmadik helyet két meccs alatt bezsebelő Bencze-legénységnél. 16 pontot szórt a kispadról (2/2 dupla, 4/6 tripla), volt 4 pattanója, 1 gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdája, illetve 3 beütött és 2 kiharcolt faultja, így kevesebb mint 33 és fél perc alatt 19 VAL-t hozott, ez pedig a legjobb volt a cserék közül. Itt ki lehet emelni még a Körmendtől a 17 VAL-ig jutó Németh Ákost is - kicsit gyengébb teljesítménye miatt azért nem került be Mohácsi mellé, mert csapata pont a ZTE-től kapott ki.