Hoppolók és Koppolók (vol. 20)

A férfi NB I A-csoportjának 20. fordulójában csütörtökön egy, pénteken kettő, szombaton pedig három mérkőzést bonyolítottak. Debrecenben villogtak az eddig csak percekhez jutó játékosok, jól teljesítettek a magyar húzóemberek. Ám akadt aki betlizett, nem csak a Factumnál, hanem más pályákon, más csapatoknál is. Friss listánkon 7 felül-, és 3 alulteljesítő játékos.

Hoppolók:

1. Benőcs Dávid - Factum Sport Debrecen

Az elmúlt hétvégéig, ebben az idényben 14 percet töltött a játéktéren a Factum együttesében a 21 éves játékos. Az U23-as csapat húzóembere Stafford távozásával komoly játékperceket kapott Jason Okrzesik mestertől, 22 minutum alatt a leghasznosabb debreceni játékosként zárta az Alba Fehérvár elleni mérkőzést. Bizonyára sokan megmosolyogták a külföldi vezetőedzőt, amikor légiósa távozása után úgy nyilatkozott, hogy csapaton belül oldják meg pótlását. Benőcs hozta azt a pontmennyiséget, s bőven túlteljesítette azokat az elvárásokat, melyek ilyen helyzetben elvárhatóak. Összességében 18/6 ponttal, felnőtt karriercsúccsal (10-ből 8 mezőnyből, 3-ból 2 tripla), 5 lepattanóval (3 védő, 2 támadó), 3 szerzett mellett 2 eladott labdával, és 1 blokkal zárta idei legjobb mérkőzését. Gratulálunk, csak így tovább Dávid.

2. Vas Viktor - Factum Sport Debrecen

Az ő helyzete is hasonló csapattársáéhoz, Benőcs Dávidéhoz. Bár Vas a Szombathely elleni minimális különbségű vereség alkalmával már tett le komoly teljesítményt az asztalra. Nehezen tudott volna aktívabb mérkőzést hozni, ugyanis a statisztikai lap minden egyes rovatába került legalább egy bejegyzés. 16 pontja is megsüvegelendő, valamint az a munka, melyet nem mutat sem a fullcourt, sem a jegyzőkönyv, de még a lőlap sem, hatalmasat küzdött a pálya mindkét oldalán a palánkok alatt. Idén először szerepelt kezdőként, s idénycsúcsát megközelítve zárt 16/3 ponttal (12-ből 6 mezőnyből), 3 lepattanóval (1 védő, 2 támadó), 2-2 szerzett és eladott labdával, 4 kiharcolt falttal, 2 gólpasszal és 1 blokkolt dobással.

3. Tóth Norbert - Pécsi VSK - PANNONPOWER

Sorozatban tizenegyedik mérkőzésén jutott 10 pont fölé a pécsiek magasembere, beleszámítva a Magyar Kupa találkozóit is, ahol kulcsszerepet vállalt abból a nagyszerű teljesítményből, hogy a PVSK bejutott a legjobb négy együttes közé. A triplái nem ültek a Körmend elleni bajnoki, de a 6,75-ös vonalon belülről szinte képtelen volt hibázni, s alaposan megnehezítette a hazaiak dolgát, jól védekezett. Nem rajta múlt, hogy a piros-feketék egyenlíteni, később fordítani tudtak. Kis híján végigjátszotta a mérkőzést, 18/3 pontot (13-ból 7 mezőnyből, 4-ből 1 tripla, 4-ből 3 büntető), 4 lepattanót (3 védő, 1 támadó), 2-2 szerzett és eladott labdát, 4 kiharcolt faltot, és 1 gólpasszt tett hozzá csapat teljesítményéhez.

Ferencz Csaba - Lami-Véd Körmend

A hazaiak győzelmének bebiztosításából nagy hatékonysággal vette ki részét, ugyanis a záró negyedben 13 pontot vállalt a körmendiek által dobott 26 egységből. Annak ellenére, hogy az egész találkozó folyamán komoly nyomást helyeztek rá a pécsi védők, nem roppant össze, épp akkor szerzett fontos kosarakat, amikor együttesének legégetőbb szüksége volt rá. 18/12 pontjával ő lett a legeredményesebb hazai játékos, mezőnyből 12-ből 7-el, a triplavonalon túlról 8-ból 4-el zárt, leszedett 4 lepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdája mellé 1 kiharcolt falt társult.

Kovács Péter - Pécsi VSK - PANNONPOWER

A baranyai gárda magyar magjából Tóth mellett ő nyújtja a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt. A statisztikai lapja nem mutatja, hogy mennyire aktívan játszott mind a támadó, mind a védő oldalon. 12/3 pontja (7-ből 4 mezőnyből, 3-ból 1 tripla, 3-ból 3 büntető), 4 lepattanója, 2-2 szerzett és eladott labdája, 6 kiharcolt faltja és 1 gólpassza kevésnek bizonyult csapata számára az üdvösséghez. Ennek ellenére megsüvegelendő amit teljesített.

Vojvoda  Dávid Atomerőmű SE

Az elmúlt hetek legjobb játékával rukkolt elő a paksiak válogatott bedobója. Nem csak a pontszerzés terén, hanem a mezőnymunkából is aktívan vette ki részét. Mellette Tóth és Idlet személyében dolgozott a légelhárítás, neki pedig "csak" kapkodni kellett a lepattanókat. 20/9 ponttal (16-ból 8 mezőnyből, 6-ból 3 tripla), 9 lepattanóval (8 védő, 1 támadó), 1 eladott labdával, 3 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal segítette csapatát, így zárt a legjobb hazai játékosként.

Mohácsi Máté - Marso - Vagép NYKK

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el az NYKK, de ennek okaként nem a fiatal játékost, s teljesítményét kell megjelölni. Bár Ferenczi Tamás dolgát komolyan megnehezítette azzal, hogy a 16. percben begyűjtötte a 4. személyi hibáját, a 26. perctől visszatért a pályára, s az imént említett tények ellenére jól védekezett, és nem jutott a kipontozódás sorsára. Harmadik negyedbeli triplájával, védekezésével, majd a záró játékrészben szerzett pontjaival, mezőnymunkájával ahogy csak tudott, segített csapatán. 15/9 ponttal (9-ből 6 mezőnyből, 6-ból 3 tripla), 1 lepattanóval, 2 szerzett mellett 1 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal a tarsolyában fejezte be a mérkőzést.

Koppolók:

Helmeczi AndrásFactum Sport Debrecen

A 23 éves irányító dolgát nem könnyítette az a tény, hogy Stafford elhagyta a csapatot, ezzel együtt idén még nem fordult elő vele olyan, mint ami az Alba ellen. Hiába akadt 10 mezőnykísérlete, egyet sem tudott értékesíteni a Factum játékosa, mely alaposan közrejátszott abban, hogy kiadós verségben részesítette csapatát az Alba Fehérvár gárdája. Helmeczi 37 játékperc alatt -6-os VAL mutatót ért el, mely az idei év legrosszabb mutatója tőle, mivel 1 pontot szerzett, 10-ből 0-át dobott mezőnyből, 2 lepattanója, 1 kiharcolt faltja és 4 gólpassza mellé 3 eladott labda társult.

Soós Gábor TOP COP Security Jászberény

A mögötte álló két mérkőzés nem a korábbi válogatott kerettag kívánságai szerint alakult. A múlt héten pont nélkül maradt az Alba elleni bravúros győzelem alkalmával, és ezen a hétvégén sem hozott számára pontzuhatagot a Sopronban rendezett mérkőzés. Bár biztosan kiegyezik azzal a jászberényiek játékosa, ha ő limitált sikerességű támadójátéka mellett csapata sorra nyeri a találkozókat. 34 játékperc alatt 6 pont (10-ből 2 mezőnyből, 5-ből 0 tripla), 2 lepattanó, 4 eladott labda, 4 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába.

Kálmán LászlóSZOVA-Trend Optika KC Szombathely

Talán amióta statisztikákat vezetnek a férfi első osztályban, azóta -az elmúlt 10 évben biztosan- nem esett meg olyan a szombathelyiek ikonjával, mint ebben a fordulóban. Ugyanis a 40 éves játékmester a Nyíregyházával szemben megnyert mérkőzésen, 29 játékperce alatt -2-es VAL mutatót "produkált". Nagyon nyomást helyeztek rá az NYKK kismeberei, különösen a rendkívül jó játékot nyújtó Nelson. Azonban a végeredmény kárpótolta Kálmánt, mivel a végjátékban az ő együttese dobta a győztes kosarat. 7/3 pont (10-ből 3 mezőnyből, 5-ből 1 tripla), 4 eladott labda, 3 személyi hiba, 1 kiharcolt falt és csupán 1 gólpasszt állt a lőlapján a lefújáskor.