Hoppolók és Koppolók (vol 6.)

Lejátszották a 6. forduló mérkőzéseit, a csapatok csütörtöktől vasárnap estig szórakoztatták a nagyérdeműt. Több izgalmas meccs akadt, nehéz eldönteni melyik volt a legjobb. Mai listánk kiegyenlített, hisz öt hoppolót és öt koppolót találhattok rajta. Jó szórakozást hozzá!

Hoppolók:

1. Wayne ChismAlbacomp

Az Albacomp szurkolói nyugodtan készíthetik a „Köszönjük Wayne” drapériát a következő hazai meccsre. Presze kis túlzás van a dologban, de tény, hogy a Sopronból kiebrudalt játékos nélkül nem nyerték volna meg a Körmend elleni rangadót. Remekül játszott a második félidőben és az addig is jól teljesítő Hollis mellett az ő érdemeit sem lehet elvitatni. Kérdés, hogy milyek Chism igazi arca? 12 pontja és 4 blokkja mellé, leszedett még 11 lepattanót, szerzett 5 labdát, csak kettőt adott el. 2 kiharcolt falt és 2 gólpassz állt még a statisztikájában.

2. Kálmán László – Falco - SZOVA KC Szombathely

Ha valaki abban a korban képes olyan teljesítményre, mint amit Kálmán László produkált csütörtökön, akkor ő jelentkezzen nálunk, kérés nélkül feltesszük erre a listára. A rutinos irányító mindössze 1 percet pihent a Szeged ellen 24 ponttal megnyert találkozón. A klasszikus tripla-dupla nem jött össze neki, de 30/3 pontot ért el úgy, hogy 15-ből 11-et dobott mezőnyből, volt még 2 lepattanója, 3 eladott labdájára 10 gólpassz jutott és kiharcolt 10 faltot. 44-es VAL értéket hozott össze 39 perc alatt.

3. Jara Rubin DoynePANNONPOWER – PVSK

Ilyen remek visszatérésről talán még maga Doyne sem álmodott, amikor alákanyarította nevét a pécsi szerződésre. Szinte hiba nélkül játszott és viszonylag minimalizált játékidő alatt is a mezőny legjobbjává nőtte ki magát. Ha így teljesít minden találkozón, akkor hatalmas erőssége lesz a Pécsnek. 23/6 pont, 12-ből 9 mezőnyből, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 kiharcolt falt és 6 gólpassz volt a mérlege mindössze 26 játékperc alatt.

4. Eilingsfeld János - PANNONPOWER – PVSK

Lassan bérelt helye lesz Jones-nak ezen a pozitív listán. Ami nem is csoda, ilyen teljesítménnyel nem csak a mi, de talán mások figyelmét és felhívja magára, játékára. Hasznos tagja volt a meglepően sima győzelmet arató PVSK-nak. Újabb ízelítőt adott abból, hogy mit is tud és még bőven van benne potenciál. 20/6 pont, 13-ból 8 mezőnyből, 8 lepattanó (5 támadó, 3 védő), 1-1 szerzett és eladott labda, 2 kiharcolt falt állt a statisztikájában.

5. Jermaine ThomasKis Rába-menti Takarék SKC

A regnáló bajnokot legyőzni mindig nagy fegyvertény. A Sopron bravúros győzelmének aktív részese volt Thomas. Pihenő nélkül harcolta végig a találkozót, pedig az elmúlt hetekben több hír jött arról, hogy sérülésekkel bajlódik. A dobószázaléka nem a legjobb volt, 12-ből csak 3 dobást juttatott a gyűrűbe, de a büntetővonalról 8-ból 7 volt a mérlege. 16/9 pontot szerzett, 4 lepattanója és egy szerzett labdája mellé még volt 4 gólpassza is és kiharcolt 10 faltot.

Koppolók:

1. Stefan Fekete – Marso – Vagép NYKK

Kiadós verést kapott idegenben az Nyíregyháza, pedig ez nem volt jellemző ebben a szezonban alakulatra. Ebben nagy szerepe van annak, hogy Fekete ma a gyengébbik játékát mutatta meg. Mezőnyből és a büntetővonalról is gyengén célzott. 7/3 pont, 7-ből 2 mezőnyből, 6-ból 2 büntető, 2 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 kiharcolt falt, 3 gólpassz került a lőlapjára, 30 perc alatt 9-es VAL értéket ért el.

2. Rashad BellFortress Körmend

Nem ezen a listán szoktunk találkozni a légióssal, de a szombati tévés mérkőzést után nem lehet máshova tenni. Sok tényező játszott közre gyengébb szereplésében. Összeszedett egy sérülést, melyet talán egy parányit tudott csak kiheverni. A mérkőzés végére láthatóan elfáradt, a vészhármasai pedig nem ültek. A decemberi rangadókon javíthat a renoméján bőséggel.13 pont, 16-ból 6 mezőnyből, 7-ből 1 tripla, 6 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda, 6 kiharcolt falt, 4 kapott blokk állt a neve mellett.

3. Kenny Izzo Factum Sport Debrecen

Még ha nem is voltak győzelmi esélyei a Debrecennek, azért a légióstól bizonyára többre számítottak, mint amit szombaton mutatott. Sok pozitív momentuma nem volt abban a 26 percben, amíg a pályán volt. Ez a gyenge performansz bőséggel belejátszott a 29 pontos veresébe. Egyetlen mezőnykísérlete volt, melyet értékesített. Így összesen 2 ponttal, 5 lepattanóval, 7 eladott labdával, 1 gólpasszal és 2 kapott blokkal zárt. Kipontozódott.

4. Jonathan LevyNaturtex – SZTE – Szedeák

A legkésőbb érkező szegedi légiós többre hivatott, mint amit a Falco elleni produktuma mutat. Bizonyára képes ő ennél nagyságrendekkel jobbat, maradandóbbat alkotni, csütörtökön ez nem jött össze. Pedig volt a találkozónak olyan periódusa, amikor a Szeged nem állt messze attól, hogy egálra hozza a mérkőzést. Levy statisztikájában 11 pont, 15-ből 4 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 kiharcolt falt, 1 gólpassz, 2 kapott blokk került. 31 percet játszott mielőtt kipontozódott.

5. Brandon GaySzolnoki Olaj KK

A keddi EuroChallenge találkozón hasznos tagja volt a Szolnoknak. Pénteken azonban a gyengébb formáját vitte magával Sopronba, hiányzó pontjai, lepattanói nehéz helyzetbe hozták csapatát. Csupán 5 pontot, 2 lepattanót szerzett, volt még 1-1 szerzett és eladott labdája, 1 kiharcolt faltja. 19 játékperc után kipontozódott.