Szegedi parádé, "műszakis" szlovénverés

Megkezdődött az 1. B33-as egyetemi világbajnokság a szerbiai Kragujevacon. A magyar csapatoknak nem ízlett a "túlóra", három meccset is hosszabbításban vesztettek el fiaink-lányaink. A szegedi lányok viszont sziporkáztak, és a végére maradt a csattanó: szlovén férfi együttest vert meg magyar. Nézzük a részleteket.

Férfiak:

Románia I - Magyarország I 14-13 (hosszabbítás után)

Magyarország: Veszter 3, Fodor 5/2, Horváth 3, Bosnyák 2

Megilletődötten kezdtek fiaink, így Horváth Marci hiába "takarta be" rendre a még nála is 2 centivel magasabb 207-es román óriást, a mieink futottak az eredmény után. Ebben közrejátszott Fodor Kristóf két gyors személyije is, valamint hogy Horváth Marci könyöke egy esés után elkezdett vérezni, le kellett cserélni s "párja" ettől új erőre kapott. A meccs közepén Bosnyák "izmozott be" két kosarat, s a műegyetemiek megkezdték a felzárkózást. Veszter villant egy kosár plusz büntetős játékkal, majd Fodor duplája - ami a rendes kosárlabdában tripla, itt 2 pontot ér, ezt jelöli a /2 - után már a mieinknél volt az előny. A románok büntetővel mentették hosszabbításra a meccset, s mivel a túlórában jobban céloztak a vonalról, nyertek.

Németország-Magyarország II 12-10

Magyarország II: Stefán 3, Szabari 5/4, Varga 2

A német a torna legjobb szerkezetű csapata, egy 206-os játékossal és egy 202 centis hihetetlenül ruganyos színesbőrű fiúval. Magassági fölényét kihasználva hamar megugrott 7-2-re az ellenfél. Az időkérésnél azonban okos dolgokat mondta egymásnak az ELTE-s srácok, hiszen Szabari triplái, Varga betörés utáni kosarai és Stefán az óriások gyűrűjéből a német gyűrűbe juttatott labdái egy 6-0-s magyar rohamot eredményeztek. A végén azonban megmutatkozott, hogy a nyomasztó magassági fölényben lévő német csapatnak - a mi sérülés miatt eleve 3 fős együttesünkkel ellentétben - cseréjük is volt. A hajrában pontosabban játszottak s nyertek a hősiesen harcoló magyar alakulat ellen.

Szaúd-Arábia - Magyarország II 16-13
(hosszabbítás után)

Magyarország II: Szabari 5/4, Stefán, Varga 3/2

A remek fizikumuk révén egyéni képességeikre építő szaudiak ellen csapatként igen okosan, érett, taktikus játékkal tartotta magát az ELTE-"brigád". A betörésekkel szemben ügyes támadójátékkal rukkoltak ki a fiúk, Szabari ismét "lőtte" a duplákat, Stefán pedig szemfüles kosarakat szerzett roppant a roppant ruganyos szaudi center mellől. A végjátékban Varga is villant egy távolival, döntetlen lett a rendes játékidőben. A túlórában az ellenfél játszott s dobott pontosabban, egy ziccer után egy tripla pecsételte meg az igen ügyes magyar csapat sorsát.

Magyarország I - Szlovénia 11-10

Magyarország I: Fodor 8/2, Veszter 2/2, Horváth, Bosnyák 1

Három perc elteltével óriási meglepetésre 3-0-ra vezettek a műszakis srácok, az ha lett volna nagy eredményjelző, azon akár az is állhatott volna: Fodor-Szlovénia 3-0. A MAFC-os irányító nagyon elkapta a fonalat, duplát is dobott. A szlovénok fokozatosan magukra találtak, magas játékosaik mozgékonyak voltak, s triplákat is dobtak. Az igazi gond akkor jött, amikor a védekezésben óriásit harcoló Horváth Marci leült pihenni. Ekkor támadó visszaszerzett lepattanók utáni kosarakkal feljöttek a szlovénok, s fordítottak is, miközben a srácok sorra hagyták ki a büntetőket. A végjátékban Bosnyák azért beemelt egyet a vonalról s Veszter villant távolról. Ez, no meg a végjátékban a szervezett védekezés meghoztak a nem várt sikert, az óriási bravúrt.

Nők:

Magyarország I - Románia II 22-12

Magyarország I: Kováts 6/4, Tóth 7/2, Békefi 7, Földi 2/2

A nyitónap egyetlen olyan meccse volt, amely nem tartott 10 percig, mert a sziporkázó szegedi lányok 9 perc 1 másodperc alatt elérték a 21 pontot. Egy perc "ismerkedés" után nagyon gördülékeny, folyamatos lett a szegediek játéka az amúgy jelentős magassági fölényben lévő román lányokkal szemben. Egymást követték a szemet gyönyörködtető, szellemes akciók. Emellé ráadásul igen jó dobóteljesítmény is párosult, a szegediek remek alaphangot adtak maguknak.

Románia I - Magyarország II 12-9

Magyarország II: Szalai, Orbán 3, Handler 6/6, Bencze

A nyomasztó magassági fölényben lévő román lányok 7-3-as vezetése után Handler palánkos hármasa óriási fordulatot hozott. A hősiesen, elveszett labdát nem ismerve küzdő szombathelyi lányok Orbán ügyes kosaraival  ledolgozták hátrányukat, s ha a büntetőiket értékesítették volna, a rendes játékidőben nyerhettek volna. Megesett, hogy olyan román trió játszott, amelynek legalacsonyabb tagja is magasabb volt a leghosszabbra nyúlt szombathelyi lánynál. A hosszabbításban aztán a románok szereztek vezetést, majd egy hihetetlen mázlis hármassal - a román lány az oldalvonal felé pattanó labdát estében a gyűrűre sem nézve kanalazta vissza s az beesett - nyert sz ellenfél, de a vasi vasakarat minden elismerést megérdemel.