17 pontos hátrányból fordítva nyert a Szolnok

A 16. percben duplaannyi pontja volt a Körmendnek, az Olaj azonban a fordulás után robbantott, mindössze 19 pontot kapott a második félidőben, a végjátékban pedig pontosabb maradt, és 67-60-ra győzött.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 7. forduló
Szolnoki Olaj KK (27-5) - Egis Körmend (19-13) 67-60 (13-22, 15-19, 22-12, 17-7)

Szolnok: Perry 14/6, Kovács 4, Browning 6/3, Ford 10, Tóth Á. 12.
Csere: Andric 13, Polyák -, Vojvoda 8.

Körmend: Wright 8, Bán 1, Fanning 10, Ferencz 4/3, Davis 12.
Csere: Hollins 5, Halász 2, Csorvási 4, Tuoyo 14/9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jól kezdett a Milosevicset nélkülöző, Vojvodát pedig ezúttal csak csereként bevető Szolnok, Tóth Ádám, Kovács és Browning kosaraival 6 ponttal jobban állt a 3. perc elején (9-3). Itt aztán nagyot fordult a játék összképe - a Körmendben gyakorlatilag az összes kezdő betalált, így Fanning a negyed felénél egyenlített, Ferencz pedig a 6. percben már a vezetést is megszerezte a Tuoyót már bevető vasiaknak (11-14). Tuoyo és Hollins kosaraival tovább nőtt a vendégek előnye, akik 9 ponttal ugrottak meg a 10. perc végére (13-22). A második játékrész elején is Hollins és Tuoyo voltak eredményesek, az Olaj csak a 14. perc végén tudott betalálni. Davis zsákolása után a második negyed felénél 16 pontra nőtt a differencia, Tuoyo hármasánál pedig a 17 egységet is elérte a különbség (17-34). Wright és Vojvoda, valamint Tóth Ádám szállították a pontokat a félidő végén - 13 pontra tudta csökkenteni hátrányát a már biztosan középszakasz-győztes Szolnok (28-41).

A fordulást követően Andric egymaga csökkentette 8 pontra csapata lemaradását a 23. perc elejéig (35-43). Büntetőkkel lopakodott közelebb az Olaj a támadásban teljesen megrekedő Körmenddel szemben, a 26. perc elején így már csak 2 pont volt a hazaiak hátránya (43-45). Tuoyo és Csorvási ugyan betaláltak, de Perry triplája és Andric hármasa már szolnoki előnyt jelentett a 28. percben (50-49).

A vasi piros-feketék még visszavették a vezetést Fanning és Halász 2-2 pontjával (50-53), a negyedik negyed elején azonban megint beragadtak - két percig nem esett kosár egyik oldalon sem, aztán Perry duplája és Ford 2+1-e révén úffent az Olaj állt jobban (55-53). Fej-fej mellett haladt a két gárda - az Olaj két pontjai után a Körmend egyenlített, miközben mindkét oldalon kimaradtak büntetők is Wright, majd Ford révén. Perry a 38. perc végén törte meg a sormintát egy triplával, azonnal időt is kért Antonis Constantinides (64-59). Tuoyo egy jó büntetőjére Kovács válaszolt, majd két elrontott körmendi támadás után Vojvoda volt eredményes a vonalról az utolsó perc kezdetén (67-60). Miután Fanning kihagyta a következő lehetőséget, eldőlt a találkozó, amelyet végül 67-60-ra nyert meg a Szolnok 17 pontos hátrányból fordítva.