2-2: Újabb kecskeméti henger, nagy verést kapott a Körmend

Egy pillanatig sem volt esélyük a vasiaknak, már az első félidőben harminc pont volt a hazaiak előnye.

Magyar férfi NBI/A, negyeddöntő, 4. mérkőzés
KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 91-72 (26-10, 27-17, 24-23, 14-22)

Kecskemét: Wittmann 19/9, Pongó 10/6, Djeraszimovics 11/3, Dramicsanyin 11/9, Karahodzsics 17/3.
cserék: Molnár D. 9/3, Kucsera -, Molnár M. 12, Fülöp 2, Orgona -, Blaskovits -.

Körmend: Wright 12/6, Hollins 4, Ferencz 12/6, Davis 9/3, Csorvási 14.
cserék: Halász 5, Bán -, Oroszi -, Fanning 16/3.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Mindkét csapat keretében volt hiányzó, hiszen a hazaiaknál a kéztörés miatt kimaradó Bernard Thompson nem állt rendelkezésre, míg a vendégeknél a nap korábbi szakaszában jelentették be, hogy Justin Tuoyo hazautazott, nélküle folytatják a bajnokságot. A mindent elsöprő tűz és akarat viszont az első negyedben nem látszott a vasi alakulaton, rögtön két Dramicsanyin-triplával és 8-0-s rohammal nyitott a KTE, Ferenczék pedig egyáltalán nem találták a ritmust - alig-alig alakítottak ki jó dobóhelyzetet, sem egyénileg, sem csapatként nem működött a játék. A Kecskemét ettől még inkább lendületbe jött, Pongó és Wittmann szórta a gólpasszokat, a többiek pedig sorra hozták a kosarakat és Djeraszimovics hármasa után mrá 26-10 állt az eredményjelzőn, ezzel zárult a nyitó tíz perc - elég mélyen volt az MTE támadásban és védekezésben is. Sőt, a második negyedben sem tértek észhez a vendégek, tovább nőtt a kecskeméti előny és ilyenkor már tényleg minden be is esett nekik - Karahodzsics dobott egy palánkos triplát, Wittmann hozott egy 2+1-et, itt pedig már húsz pont felett volt a távolság. Davis sporszerűtlenje után, 42-16-nál kért időt Constantinides, majd 48-18-nál meglett a közte harminc és a nagyszünetig érdemi változás nem is történt már, Davis utolsó másodperces kosara után 53-27-tel mehettek pihenni a felek.

Változást viszont a nagyszünet sem hozott, ugyanabban a mederben folyt tovább a mérkőzés és hamar egyértelművé vált, hogy itt nem fog egy nagy körmendi feltámadás következni - folyamatosan húsz pont felett volt a távolság, kényelmesen őrizte tetemes előnyét a Kecskemét. Gyakorlatilag az egész második félidő így csordogált le, fordulat nem történt, ezek után tehát 2-2-ről folytatódhat a párharc Körmenden - újabb nagyarányú győzelmével megint kiegyenlített a KTE.

fotó: kosarsport.hu