28 percig egál meccs után 29 ponttal verte a Szolnok a MAFC-ot

A 29. perc elején még csak két pont volt a listavezető és a tabella utolsó helyezettje között, majd Milosevics révén robbantott a Szolnok - a végén 29 ponttal nyert az Olaj.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 21. forduló
Szolnoki Olaj KK (18-3) - MAFC (4-17) 102-73 (24-24, 20-14, 28-22, 30-13)

Szolnoki Olaj KK: Browning 8, Kovács 3/3, Vojvoda 21/12, Ford 10/3, Tóth Á. 10.
Csere: Milosevics 13/9, Polyák 14/6, Andric 1, Perry 14/6, Rudner 8/6, Taiwo -.

MAFC: Hot 6, Fodor 17/12, McCray 23/6, Dukics 9/3, Cvetkovics 13/6.
Csere: Lakosa 5/3, Lakosa -, Misek -, Peringer -, Katona -.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedben minden úgy indult, ahogyan arra számítani lehetett, bő egy perc elteltével 8-0-ra vezetett a listavezető, ám 12-3 után jött a hidegzuhany a gyorsan megnyugvó szolnokiak számára: egy 18-0-s szakaszt futott a fővárosi alakulat Fodor, Cvetkovics és McCray vezetésével, így a 8. perc végén 9 ponttal már a MAFC állt jobban (12-21). Triplákkal rendezte a sorait a hazai gárda, négyet is beszórtak az első negyed hátralévő részében, így egál volt az állás 10 perc játék után (24-24). A vendégek nagyon megálltak a pontszerzésben, mert a 14. perc közepéig egyetlen kosarat dobtak a második felvonásban, így megint a Szolnok került fölénybe (32-27). Hot és McCray révén kapaszkodott a budapesti alakulat, és szépen tartották is magukat a vendégek, de a hazaiaknak mindenre volt válaszuk, így hat ponttal jobban álltak a nagyszünetben (44-38).

A fordulás után Dukics és Cvetkovics révén indult meg megint a felzárkózás útján a MAFC, de a 3-5 pont nagyon beállt ebben a negyedben is, úgy tűnt, a Szolnok minden kosárra tud felelni, egészen a 27. perc közepéig - ekkor McCray révén egyenlített Garay Péter csapata (55-55). Cvetkovics triplájával még a vezetést is átvették a vendégek, és a 29. perc elején is 62-60-at mutatott az eredményjelző Fodor kettesét követően. Ezután azonban jött Milosevics egy triplával, egy gólpasszal, egy duplával és a negyed végén még egy hármassal, így a szerb légiós lényegében kettő perc alatt leszakította a MAFC-ot a Szolnokról, méghozzá végleg (72-60). Az utolsó 10 perc elején még 10 pont környékén tartotta magát a fővárosi alakulat, de 77-66 után Ford vezetésével megint rátett egy lapáttal az Olaj, 20 pont fölé növelte a differenciát, így 102-73-ra győzött.

A listavezető kupagyőztes tehát nem botlott, hozta a kötelezőt, de a MAFC az első 28 percére építhet a továbbiakban, akkor egyenrangú partnere tudott lenni erősebb ellenfelének.