Durham extrát játszott, mindkét csapat parádésan dobott, a Szegednél Sulovics tripla-duplával zárt.

Magyar férfi NBI/A, középházi középszakasz, 7. forduló
PVSK-VEOLIA - Naturtex-SZTE-Szedeák 97-87 (31-24, 19-18, 28-28, 19-17)

Pécs: Durham 27/6, Antóni 17/15, Brooks 10, Budimir 18/3, Harazin 5.
cserék: Simon 2, Supola 13/9, Bíró 5/3, Demeter -Dragasevic -, Kővágó-Laska -, Krnjajski -.

Szedeák: Boltics 12/3, Wirth 17/9, Vágvölgyi 11/6, Kovács Á. 13, Sulovics 16/6.
cserék: Révész 4, Mike 3/3, Bonifert 6, Kerpel-Fronius 5/3, Mayer -, Meleg -, Goldring -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Mindkét oldalon volt fontos hiányzó, a hazaiaknál Sarliját, a vendégeknél pedig a Fortune-Csirics-Juhos sort kellett nélkülözni továbbra is, a tét pedig már minimális volt, hiszen a PVSK  biztosította a helyét a playoffban, míg a Szegednél már eldőlt, hogy nem lehet ott a legjobb nyolc között. Komoly pontháborúval indult a mérkőzés, csak úgy záporoztak a kosarak az első negyedben mindkét oldalon, de a vendégek csak hat percig bírták ezt az iramot: akkor még vezettek 21-19-re, de a játékrészt már egy 12-3-as futással zárták a baranyaiak, így lépéselőnybe kerültek. A második negyedben aztán Boltics három faultja ellenére megint elkapta a fonalat Andejlko Mandics legénysége és egy 12-4-gyel ismét át tudta venni a vezetést, az eddig 60% körül mozgó pécsi mezőnymutató csökkent, míg a vendégeknél Wirth talált a gyűrűbe többször egymás után. A nagyszünet előtti időszakban azonban újfent átvette az irányítást Csirke Ferenc csapata és ahogy az első negyedben, úgy most is egy 12-3-as futást mutatott be, így végül 50-42 állt az eredményjelzőn két negyednyi játékot követően. A Pécs 60,6%-os mezőnymutatója önmagáért beszélt, Durham már ekkor 14 pontnál és 7 gólpassznál járt, míg a valamivel gyengébben célzó Szegednél Sulovics (10 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) volt leginkább kiemelhető.

A fordulás után hamar meglett a közte tíz a PVSK javára és továbbra is kitartott Budimirék extra dobóformája, de a védekezés nem igazán állt össze, így a Szeged látótávolságon belül maradt, sőt, a harmadik negyed végén egy 8-0-s rohammal fel is jött egy labdán belülre. A kisebb kilengés után ismét felszívták magukat a hazaiak és Durham vezetésével dobtak sorozatban hét pontot, majd a záró etap elején dűlőre vitték a dolgot: 80-76 után egy 15-2-es futást raktak össze, itt pedig eldőlt a küzdelem. Ugyan volt még hátra bő öt perc és a magas tempó miatt lehetett volna még elég ideje a Szedeáknak, de innentől nem volt visszaút, a végül 61,7%-kal dobó Pécs 97-87-re megnyerte a mérkőzést és újabb lépést tett a hatodik hely felé - ugyan a vendégek is jól céloztak (57,1%), de ennyivel most gyengébbnek bizonyultak.

A hazaiak 12/21-es triplázását is illik kiemelni, mint ahogy Durham (27 pont, 9 gólpassz, 35 VAL) játékát is, míg a vendégeknél Sulovics tripla-duplával (16 pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz) hívta fel magára a figyelmet.

fotó: kosarsport.hu