A Falco továbbra is veretlen otthon

Jól küzdött a Kecskemét, a harmadik negyedben még egál közelében volt, de a Falco a mérkőzés nagyobb részét uralta, és 87-74-re győzött.

Magyar férfi A csoport, Középszakasz, Felsőház, 1. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (20-7) - KTE-Duna Aszfalt (15-12) 87-74 (19-13, 27-24, 19-21, 22-16)

Falco: Govens 20/12, Perl 18, Váradi 7/3, Boriszov 14/3, Taylor 10.
Csere: Pustahvar 9/3, Norfleet 7/3, Tóth 2.

KTE: Pongó 6, Thompson 10, Djeraszimovics 18/4, Dramicanin 6, Karahodzsics 22.
Csere: Wittmann 12/6, Molnár M. -, Molnár D. -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Govens triplájára 7 ponttal felelt a Kecskemét, amely Djeraszimovics és Karahodzsics révén 5 ponttal vezetett a 4. percben (6-11). A szombathelyiek egy perc alatt fordítottak egy 6-0-s sorozattal, majd Boriszov egymaga rápakolt még egy 7-0-t erre, így a 7. perc közepén már 8 ponttal jobban állt a Falco (19-11). A negyed utolsó három és fél percében összesen egy kosár esett, azt a vendégek szerezték (19-13). A második felvonás is Govens hármasával indult, Pustahvar 5 pontja pedig 12 egységnyi hazai fórt jelentett 12 perc játékot követően (27-15). Egy 5-0-s vendég szakaszra 4-0-val feleltek Váradiék, Wittmann és Djeraszimovics hárompontos akcióira pedig Norfleet felelt kintről, Perl a vonalról, Tóth Norbert pedig egy duplával (37-26) - szinte a teljes második játékrészben 10 pont környén mozgott a távolság, büntetőkkel tudott feljönni 9-re a Kecskemét a félidő végén (46-37).

A fordulás után Thompson kosaraival próbált közelebb kerülni ellenfeléhez Forray Gábor gárdája, és ez Djeraszimovics és Pongó duplái után sikerült is (50-47). A  25. perc közepén Djeraszimovics egyenlíthetett volna, de ő kihagyta a triplakísérletét, a túloldalon Govens viszont nem. Wittmann ugyan azonnal válaszolt, de Perl és Govens a hátukra vették a Falcót, és az ő vezetésükkel nőtt újra 10 pont fölé a vendéglátó fórja a 28. percre (63-52). Karahodzsics és Djeraszimovics 7 pontra hozták vissza a Kecskemétet a harmadik negyed végéig (65-58), de Perl és Govens kosaraival 12 ponttal húzott el megint a Szrecsko Szekulovics alakulata a 32. perc végén (72-60). Nem adták fel a vendégek, folyamatosan szerezték a kosarakat, de a hazaiak is, így a 10 pont közeléből ezúttal sem mozdult a differencia - csakúgy, mint a második felvonásban. A végén a Falco még növelni tudta némileg előnyét, és 87-74-es győzelmével megőrizte idei hazai veretlenségét a bajnokságban.