A MAFC egy lépésre a bennmaradástól

A MAFC a Play-out első meccsén már az első negyedben a Nyíregyháza fölé kerekedett, és hiába hajráztak nagyot a vendégek, végül 99-89-re nyertek a fővárosiak, így 1-0-ra vezetnek a két győzelemig tartó párharcban.

Play-out, 1. mérkőzés
MAFC - MARSO Nyíregyháza 99-89 (35-24, 20-24, 20-10, 24-31)

MAFC: Smith 15/6, Misek 8/3, Kovács 17, Anderson 23/9, Johnson 24.
Csere: Lakits 7, Mócsán 3, Debreceni 2.

Nyíregyháza: Savic 8/3, Unruh 25/21, Miller 14, Ware 15, Krsztanovics 25/9.
Csere: Kósa -, Bus 2, Nagy -, Molnár -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Rögtön az elején bekezdtek a hazaiak, Smith és Kovács Ádám vezetésével 15-4-re mentek már a 4. percben. Miller vezetésével éledezett Sitku Ernő együttese (6 pontot szerzett egymás után az amerikai kiscsatár), ám mindenre volt válasz a túloldalról, nagyjából 10 pont környékén stabilizálódott a fővárosi gárda előnye. A negyed második felében indult be Anderson, Lakits és Johnson, és bár Unruh triplája zárta a negyedet, így is 11 ponttal ment 10 perc játék után a MAFC (35-24). A második felvonás ugyan Anderson hármasával indult, de Ware, Miller és Savic kosaraival visszajött 7 pontra a Nyíregháza (38-31). A hazaiak 6-0-s sorozatát két triplával kompenzálta a Sitku-legénység, sőt, összességében egy 11-2-vel visszajöttek 4 pontra is (50-46). Az utolsó percben a MAFC két kosarat is szerzett, de így is csak 7 pont volt az előnyük (55-48).

A fordulást követően elég sok hibával dolgoztak a csapatok, 4 perc elteltével csak 4-4 pontot dobtak a felek. Anderson és Johnson pontjaival hozott egy 5-0-t a vendéglátó alakulat, de ugyanezt megtette Unruh és Krsztanovics vezetésével a Nyíregyháza is. A meccs a 27. és a 31. perc között dőlt el, itt ugyanis egy 11-1-es szakaszt produkált a budapesti gárda, ezzel 17 ponttal álltak jobban 10 perccel a vége előtt (75-58). A negyedik negyed első felében szinte semmi érdemleges nem történt, már 84-65-re vezetett a MAFC, amikor talán kicsit korán gondolták úgy, hogy megvan a meccs. Krsztanovics és Unruh parádéztak az ezt következő percekben, míg a hazaiknál csak Johnson tudott betalálni, így 87-83-ra visszajöttek a vendégek úgy, hogy még több mint egy perc volt hátra. Garai Péter időkérése hatott, a Nyíregyházából túl sokat kivett a felzárkózás, a MAFC büntetőkkel újra elhúzott 12 ponttal, és végül 99-89-re nyerte a Play-out első mérkőzését, ezzel 1-0-ra vezet a párharcban - egy győzelemre vannak a bennmaradástól.