A második félidőben bedarálta a Kecskemét a Jászberényt

Hiába a jó kezdés, továbbra sincs meg a vendégek első győzelme.

Magyar bajnokság, alapszakasz, 11. forduló:

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Jászberényi KSE 96-82 (29-31, 22-23, 28-13, 17-15)

Megint elfogyott a második félidőre a JKSE. A Jászberény ezúttal a hazai pályán eddig 1 vereséget szenvedő Kecskemét otthonában próbálta meg megszerezni szezonbeli első győzelmét, és az első félidő alapján reális esélyük mutatkozott erre. Az 1. negyedben egyik oldalra sem alakult ki 4 pontnál nagyobb különbség, viszont a következő 10 percet sokkal jobban kezdték a vendégek, így a játékrész közepén 35-45 is állt az eredményjelzőn. Ekkor a Kecskemét egy 16-4-es futásba kezdett bele, amivel a vezetést is át tudták venni átmenetileg, és végül 3 pontos hátrányban mehettek el pihenőre. A fordulás után bent maradt az öltözőben a JKSE, egy 24-5-ös periódussal tért vissza a pályára a Kecskemét (77-61), és ez a pár percnyi kihagyás döntőnek bizonyult. 10 pont környékére még vissza tudtak jönni a vendégek, de ennyi volt tőlük a maximum, így a két nappal korábbi, PVSK elleni meccsükhöz hasonlóan a második félidőben nyílt ki az olló, ismét a fordulás után alakult ki nagyobb különbség az ellenfelük javára.

Az eladott labdák döntöttek. Egyik csapat sem dobott rosszul, a Kecskemét 12/28, a Jászberény 11/23 triplát süllyesztett el, és mindkét csapatban megvoltak azok a játékosok, akik szállítani tudták a pontokat. A hazaiaknál Thomas (22 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) és Dramicanin (21 pont, 5 lepattanó) vitte a prímet, míg a vendégek élére Primorac (21 pont, 6 lepattanó) és Brbaklics (18 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) állt, és az utóbbi duót Williams (13 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) is jól egészítette ki. A különbség nem a jó teljesítmények számából, hanem a hibákból fakadt, ugyanis a Kecskemét mindössze 7 alkalommal veszítette el a játékszert, míg a Jászberény 18 eladott labdával zárt. Nagy különbség alakult ki a büntetővonalról szerzett pontokban is, a hazaiak 18/24 kísérletüket értékesítették, míg a vendégek 7/10 egypontosukat küldték a helyére.

A Kecskemét legjobb dobói: Thomas 22/6, Dramicanin 21/12, Wittman 14/9

A Jászberény legjobb dobói: Primorac 21/9, Brbaklics 18/3, Williams 13/6