A nap meglepetése: a ZTE legyőzte a Paksot!

Csodálatos hajrájának köszönhetően fantasztikusan nagy tettet vitt véghez a Zalaegerszeg, mely legyőzte az egyik bajnokaspiránst, a Paksot! Amint a kiegészítő emberek is hozzáteszik a magukét, rögtön jobban megy az egerszegieknek: mint most is. Kellett azonban a jó hazai védekezés és a Paks gyenge távoli dobóformája is a zalai sikerhez.

Zalakerámia ZTE KK - Paksi Atomerőmű SE 73 - 70 (23-18, 8-18, 20-18, 22-16)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 14. forduló, Zalaegerszeg

Vezette: Földházi T. Makovsky Sz. Jurák K. (Szaniszló)

ZTE KK: Copeland 8/3, Hudson 17/3, Gáspár 12/6, Baki 13/12, Simovic 18. Csere: Koma 5, Puszta, Kertész, Borszéki.

Atomerőmű: L. Williams 15/3, N. Williams 8, Vojvoda 5/3, Kámán 7/3, Tóth Á. 19. Csere: Kovács Ák. 12/3, Eilingsfeld 2, Idlet 2.

A meccs elején főleg Tóth Ádám vitte a vendég Paksot előre, de a hármasokat már ekkor "bevállalta" a ZTE, így előnyt szerzett. A hol jól, hol felejthetően teljesítő Baki ezúttal megtalálta jobbik énjét, és amikor már a második tripláját szórta be, 15-8-ra elszökött a hazai alakulat. Kis túlzással a zalaegerszegi nevelésű Tóth küzdött a hazaiakkal, hiszen ha nincsenek ezek kosarak Ádámtól, simán elhúztak volna Gáspárék. Főleg, hogy a hazai légiósok is "meg-megszólaltak" olykor. Az első negyedből még többet is kihozhatott volna a ZTE, de így is öttel ment az első szünet alkalmával.

A második negyedben aztán a több lehetőséget kapó Kovács Ákos kezdte tolni előre a Paks szekerét. A fiatal mezőnyember büntetőkből, hármasból, majd kicsit közelebbről is betalált, és máris vezetett az ASE: A hazai Simovic, majd Hudson csak faragott a hátrányból, de a kis paksi karmester nagyon hatékonyan támadott, ráadásul hol az egyik, hol a másik Williams is besegített (29-34).

Úgy tűnt, hogy a Paks elkezdi irányítani a bajnokit, hiszen a harmadik negyedet is kis előnnyel zárta. Kezdődött azzal, hogy Tóth zsákolt, majd Lorenzo Williams is betalált (31-40), Erre azonban Simovic felelni tudott. A negyed közepén aztán az addig keveset mutató Copeland és Baki is hármast szórt, (43-47), vagyis elkezdett kapaszkodni a ZTE. Sőt, a messziről nagy napot kifogó Baki ismét betalált, ekkor versenyben tartva csapatát.

A harmadik negyedtől végleg kiélezetté vált a derbi. Koma pontjaival kiegyenlített a ZTE, de ezt ismét egy kisebb paksi megugrás követte. Kezdett azonban kijönni a távoli dobások közötti különbség, és azzal, hogy sokkal jobban dobták a triplákat a hazaiak, mindig partiban tudták magukat tartani.

A hajrában Koma és Simovic egyenlített újra (67-67), Lorenzo Williams azonban triplát vágott, s lassan kezdődött is az utolsó perc. A ZTE azonban sorozatban jutott büntetőkhöz, és Gáspár, majd Simovic, végül Copeland is pontosan célzott a vonalról két-két alkalommal, így kiélezett meccset fordított és nyert meg végül a ZTE.