A Szeged visszaadta a kölcsönt a ZTE-nek

A Szeged kisebb meglepetésre nagy győzelmet aratott Zalaegerszegen és ezzel visszavágott a múltkori hazai vereségéért. Anthony Jones és a szerb Dukics összesen 47 pontot termelt, amire nem igazán volt válasza a ZTE-nek.

A vendég szegediek hozták el a labdát, majd Fekete Stefan állt bele egy tempóba, megszerezvén ezzel a mérkőzés első pontjait. Dukic maradt teljesen üresen egy elváltásból amiből ő is könnyű tempót emelhetett a gyűrű felé, nem is hibázott. Copeland elégelte meg az elhibázott ZTE támadásokat és megszerezte csapata első dupláját, ennek ellenére sokat hibázott Völgyi mester csapata ezekben a percekben, Gáspár a második személyi hibáját könyvelhette el.  Hudson rázta meg magát egymás utáni négy pontjával és máris egált mutatott az eredményjelző. A kezdeti bizonytalanság után sokat szigorított védekezésén a fehér mezes hazai gárda. Egyik csapatnál sem ültek a büntető dobások, de Kiss Zsolt triplájára Hudson nagyon messziről szintén triplával válaszolt az utolsó másodpercben, ezzel zárult az első tíz perc (19-20).

Egy nehezen megszerzett labda után hatalmas passzt értékesített Csorvási Levente, aki nagyon üresen maradt támadó oldalon, de elhúzni nem tudott a fekete mezes csapat. Kovács hozta közelebb övéit, ám az egerszegieknél rendre hiba csúszott a befejezésekben és a védekezésben, így mindig előbb járt néhány ponttal a Bonifert Domonkos edzette legénység. Csorvási Milán négy perccel a lefújás előtt egy gól jó fault kombinációval már tíz pontra emelte csapta előnyét, míg a másik oldalon mintha be lett volna deszkázva a gyűrű. Nem egy üres helyzet maradt ki Gáspárék támadásaiból. Jones is jelentkezett egy gól jó fault formációval, így 17 pontos előnyben volt a Szeged két perccel a nagyszünet előtt. Megtört a jég! Hudson büntetőből volt eredményes, amiből megszületett csapata ötödik pontja a második negyedben. Dukic félpályás hármassal húsz pont fölé tornászta legénységét, így több mint húsz pontos szegedi előnnyel zárult az első félidő (24-47).

Elszántan jöttek ki az egerszegiek a nagyszünet után, ami kifejezetten agresszív védekezéssel párosult, faragtak is hátrányukból pár egységet, de még mindig több mint húsz volt közte. Rengeteg hibával játszott a folytatásban is a hazai csapat és a továbbiakban sem javultak a dobó százalékok.  A Szeged pedig továbbra is tartotta a második tíz percben megszerzett stabil húsz pontos előnyt, helyenként nagyon imponáló játékkal.

Az utolsó felvonásban szintén agresszív játékkal rukkolt elő a Völgyi csapat, de itt már pontokkal és védekezéssel is párosult a zalai csapat mutatványa. Gyakorlatilag két perc alatt állva hagyták az ellen csapatát, de a 12 pontos hátrány még mindig soknak tűnt. Dukic küzdött nagyot Borszékivel a palánk alatt, jutalma: gól jó, plusz fault, de a plusz egy dobás kimaradt. Jones távoli duplája nyugtatta meg a vendégek kedélyeit miközben Gáspár sokadik ordító üres helyzetét hagyta ki ezen az estén. Hudson hasznos és nem mellékesen ponterős játékának köszönhetően négy perccel a vége előtt fellendült a zalaegerszegiek játéka, tíz ponton belülre sikerült visszajönniük és egy sportszerűtlen hiba után már csak hat pontos hátrányban voltak. Ismét Jones, ismét hármas, de Hudson megint jókor volt jó helyen és a gyűrű alól pöckölt vissza egy lecsorgó labdát, ezzel teljesen nyilát téve a mérkőzést. Ahogy felpörgött a ZTE, úgy vissza is vett lendületéből az utolsó percekre, így nem volt sok esély a fordításra és ezzel a lényeges kérdések el is dőltek. Dukic dudaszós hármasával 79-93 arányban nyert a Naturtex-SZTE Szedeák csapata.

Zalakerámia ZTE KK - Naturtex-SZTE Szedeák 79 - 93 (19-20, 5-27, 23-19, 32-27)