A Szolnok elsőre legyőzte a Körmendet

Sokáig nagyon jól tartották magukat a vasiak, de a kupagyőztes az utolsó 5 percben hengerelt, 92-72-re nyert, így 1-0-ra vezet az elődöntőben.

Magyar férfi A csoport, Rájátszás, Elődöntő, 1. mérkőzés
Szolnoki Olaj KK - Egis Körmend 92-72 (26-17, 13-12, 24-28, 29-15)

Szolnok: Perry 17/6, Browning 4, Kovács 7/3, Milosevics 22/3, Tóth 8.
Csere: Ford 11, Vojvoda 9/3, Andric 14, Polyák -.

Körmend: Wright 18, Fanning 8/3, Ferencz 14/12, Davis 6, Horti 7.
Csere: Csorvási 11, Bán 4/3, Németh -, Halász -, Hollins 4/3.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A párharc állása: 1-0 a Szolnoki Olaj KK javára.

Ferencz és Milosevics pontpárbajával kezdődött a találkozó, de a vasiak jobban kezdték a mérkőzést, Wright duplájával a harmadik perc végén 9-4 volt az állás a vendégeknek. Perry egymaga egyenlített bő fél perc alatt, majd Tóth Ádám kosara után először vezetett a meccs során az Olaj, de a negyed felét Ferencz második triplája után a Körmend érte el jobb helyzetben (11-12). A felvonás második fele egyértelműen a hazaiaké volt, akiknél a cserék elkezdték a pontgyártást - Wright egy ideig tartotta a lépést az ellenféllel, válaszolgatott a vendéglátó kosaraira, Ford, Vojvoda és Andric is feliratkoztak azonban, Browning duplájával pedig 9 pontosra nőtt a szolnoki előny az első 10 perc végén (26-17).

A második negyedet pocsékul kezdték a hazaiak, négy és fél percig pontképtelenek voltak, és bár a Körmend sem termelte ipari mennyiségben a kosarakat, Csorvási és Wright révén 3 pontra visszajött a 14. percre (26-23). Milosevics törte meg a szolnokiak kosárcsendjét, és a játékrész második fele sem a pontzuhatagról szólt - a vasi piros-feketék is nagyon megálltak elöl, így az Olaj finoman szólva is visszafogott játékkal is 10 pont fölé tornázta fórját, amely a nagyszünetre pont 10 egység lett (39-29).

A fordulás után Csorvási, Fanning és Hollins hárompontos akciói révén gyorsan visszajött a meccsbe a Körmend (42-38), viszont Perry és Andric kosaraival erre gyorsan válaszolt a kupagyőztes (52-42). A vendégeknél Wright is folyamatosan szállította a kosarakat, Ferencz újabb hármasa pedig egy 9-0-s körmendi rohamot jelentett, egyetlen pontra olvadt a differencia a 26. perc végére (52-51). Vojvoda, Tóth Ádám és Ford egy 7-0-val feleltek erre, a szakasz vége pedig Horti dupláiról szólt, ezeknek köszönhetően csak hat ponttal volt lemaradva Antonis Constantinides együttese 10 perccel a vége előtt (63-57).

A negyedik negyedben Bán triplája után megint csak három pont volt a két gárda közötti távolság (65-62), de Milosevics ebben a szakaszban egymaga vitte a hátán a Szolnokot, a 33. perc elején megint 8 pont volt a hazaiak előnye (70-62). Összekapta magát a Körmend erre a találkozóra, a Kecskemét ellen látott széteső játéknak ezúttal nyoma sem volt idegenben sem, és még fáradtan is volt tartása - újfent visszakapaszkodtak a vendégek, a 35. perc közepén megint mindössze 3 ponttal voltak lemaradva (72-69). Ezt követően azonban jött megint Milosevics, majd Andric, Perry és Kovács is 2-2 pontokkal (80-69). Körmendi időkérés után még Vojvoda is betalált kintről, majd közelről is, ez a 13-0-s szakasz pedig lezárta az összecsapás érdemi részét a 38. perc elején (85-69).

A Szolnok végül 92-72-re győzött, és még azt is elbírta, hogy ezen a napon pocsékul dobott kintről - 5/24 volt a hazaiak tripla-statisztikája a körmendi 7/18-as mutatóval szemben, de ezek a számok nem sokkal a vége előtt 3/21-en és 7/15-ön álltak, és jó ideig egyetlen hármast sem tudott elsüllyeszteni az Olaj. Nagy különbség volt azonban a büntetőkben is, itt 21/28 és 9/15 voltak a "varázsszámok".