Alsóház: Az OSE és a ZTE is a meccs végén robbantott

A Kaposvár és a Jászberény is sokáig jól tartotta magát, de mindkét csapat elfogyott a 4. negyed végére.

Kaposvári KK - OSE Lions 59-72 (18-18, 19-18, 14-19, 8-17)

A mérkőzés nagyrészt egyenlő erők küzdelmét hozta, sokáig egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt kialakítani a másikkal szemben, a 2. negyed közepén egy 1-9-es periódus után 23-30 állt az eredményjelzőn, de erre egy 9-1-es futással válaszoltak a hazaiak. A vezető fél kiléte többször is változott, és végül 51-55-ös állással értek el a csapatok az utolsó 10 perchez, ahol a vendégek az első pár támadásukból nem tudtak betalálni, de 57-55 után robbantottak és egy 2-17-es futással fejezték be a meccset. Az OSE húzóembere Washington volt ezen az estén, aki 26 ponttal, 10 lepattanóval, 6 gólpasszal és 4 labdaszerzéssel zárt, mellette pedig a 3 triplát bebombázó Illés (18 pont) villogott a leginkább. A Kaposvárnál a 22 pontig és 8 lepattanóig jutó Rivers kicsit egyedül maradt támadásban, így Hendlein (4 pont, 11 lepattanó) vezérletével hiába nyerték meg a lepattanózást, az többet jelentett ezúttal, hogy a 4. negyedben senki sem tudott előlépni pontszerzésben.

A Kaposvár legjobb dobói: Rivers 22/3, Krnjajszki 12, Miliszavjlevics 11/3

Az OSE legjobb dobói: Washington 26/6, Illés 18/9, Abell 10/6

Zalakerámia ZTE KK - Jászberényi KSE 91-71 (26-21, 26-20, 16-23, 23-7)

A kiegyenlített játékot hozó első percek után egy 13-2-es futással a ZTE ragadta magához a kezdeményezést (26-18), amire aztán a 2. negyedben is tudtak építeni, a különbség többször is 10 pont fölé nőtt. A játék képe a 3. negyed közepéig nem is változott, ekkor a Jászberény percek alatt lefaragott 9 egységet az addigi 13 pontos hátrányából, de az utolsó 10 percben ismét megrázta magát a ZTE, 70-66 után sorozatban 17 pontot szereztek, amivel a mérkőzés kimenetelét is eldöntötték. A hazaiak élére a 26 pontja mellett 6-6 lepattanót és gólpasszt is jegyző Szabó állt, mellette Bonifert és Vuko is eljutott 19 pontig, utóbbi ráadásul 10 lepattanót is begyűjtött. A Jászberénynél nem akadt annyira kiemelkedő teljesítmény, mint amit a másik oldalon Szabó hozott, náluk Katona (17 pont, 7 lepattanó) és Primorac (17 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) tette hozzá a legtöbbet, az viszont nem fért bele, hogy ellenfelüket 82,5%-kal hagyták dobni a triplavonalon belülről. A JKSE így is sokáig tartotta magát, de a végére kijött rajtuk a szűk rotációból következő fáradtság, a mérkőzés érdemi részében 6 játékos kapott náluk lehetőséget, a 7. Kaszás csak az utolsó percekre szállt be.

A ZTE legjobb dobói: Szabó 26/3, Bonifert 19/3, Vuko 19/3

A Jászberény legjobb dobói: Katona 17/12, Primorac 17/9, Füzi 11/3

Fotó: Kaposvári KK Facebook