Az Alba is kikapott Romániában

Első felkészülési mérkőzését játszotta a magyar bajnok Alba Fehérvár együttese, az Antonio Alexe Emléktorna első napjának második mérkőzésén a nagyváradi CSM Oradea volt az ellenfelük. A találkozó során több próbajátékost is kipróbáló magyarok folyamatosan hátrányban kosaraztak, de a hazaiak nem tudtak tőlük ellépni, csak az első félidő végén. A harmadik negyedben hiába kezdett jól az Alba, egy rövidzárlat miatt 20 pont környékére nőtt a hátrányuk, ahonnan már nem volt visszaút, így a Nyíregyházához hasonlóan ők is vereséggel indították a tornát.

Antonio Alexe Emléktorna, Nagyvárad
CSM Oradea(román) - Alba Fehérvár(magyar) 87-77 (20-16, 24-17, 23-15, 20-29)

Alba Fehérvár: Szanati -, Tóth P. 1, Oláh 9/3, Juhos 2, Somogyi 2.
Csere: Tóth N. 10, Kemp 28, Moore 15/9, Vukolics 10, Blaskovits -, Brbaklics -.

A nem olyan régen együtt készülő fehérváriak egyrészt két légiósukat is nélkülözték még - sem Alex Franklin, sem Braydon Hobbs nem állt még Carlos Frade rendelkezésére -, másrészt több próbajátékossal is érkeztek Nagyváradra, hogy felmérjék, kikre lehet szükségük a későbbiekben. Ilyen körülmények között, illetve tudva azt, hogy a Nagyvárad jóval összeszokottabb együttes, nem olyan meglepő, hogy a román gárda - ha nem is öles léptekkel, de - folyamatosan előnyben kosarazott. Az első negyedet nagyon szétfújták a bírók, folyamatos kosárlabda alig alakult ki, a második felvonásban viszont egyenlítenie is sikerült az Albának pár jó védekezésnek és könnyű ziccernek köszönhetően. Az első 20 perc vége aztán nem nagyon jött össze a magyaroknak, elöl teljesen megálltak, hátul pedig alig tudtak kivédekezni egy-egy támadást, így 11 ponttal voltak lemaradva a nagyszünetben (44-33).

Fordulás után jól kezdett a magyar bajnok, labdákat szereztek, ezeket követően pedig gyors, könnyű kosarakat, ám egy elrontott indítást követően fordult a kocka. Több mint 10 pontot szereztek zsinórban a románok, és itt el is döntötték a találkozót, hiszen 15 pont fölé tornázták előnyüket - mire Frade mester időt kért, a győztes kiléte már nem volt kérdéses, akármilyen sok is volt még hátra. Leginkább a két amerikai, Maurice Kemp és Ramone Moore mutattak szép dolgokat, de a harmadik negyed végén már 19 egységgel álltak jobban a hazaiak (67-48). A negyedik negyedben egyik csapat sem izzadt meg nagyon - az Albánál megint Kemp és Moore próbálkoztak, de jó ideig 20 pont körül mozgott a távolság a két fél között. A végén a fehérváriak kihasználták a románok lankadó figyelmét, és szépen kozmetikáztak, de így is vereséget szenvedtek (87-77).

Holnap a két magyar csapat egymással csap majd össze.