Az Alba is kiütötte a Nyíregyházát

A negyedik Antonio Alexe Emléktorna második napján a két magyar együttes egymással találkozott - a bajnok Alba Fehérvár, illetve a Nyíregyháza együttese is kikapott az első napon román ellenfelétől. Ma délután egy negyedig volt szoros a találkozó, ezt követően a lepattanózásával és letámadásával ellenfele fölé emelkedő fehérváriak nagyon könnyedén építettek ki maguknak 15 pont körüli előnyt a félidőre, amit ezek után megdupláztak a harmadik felvonásban, végül 97-58 arányban kiütötték ellenfelüket.

Antonio Alexe Emléktorna, Nagyvárad
Alba Fehérvár - Nyíregyházi KK 97-58 (21-20, 29-14, 22-7, 25-17)

Alba Fehérvár: Tóth P. 2, Moore 22/12, Kemp 21/6, Juhos 12/6, Tóth N. 7.
Csere: Vukolics 11, Brbaklics 4, Oláh 7/3, Somogyi 11, Blaskovits -.

Nyíregyházi KK: Molnár 8/6, Polyák 9, Mohácsi 19/3, Cseh 2, Hall 8/3.
Csere: Jakab 4, Varga 2, Jones 2, Kósa 2, Czura 2.

A két magyar együttes 1-1 vereséggel hangolt a mai összecsapásra, de mivel felkészülési tornáról van szó, ez talán kevesebbet jelent, mint fog majd éles helyzetben. A mérkőzés elején érződött, hogy mindkét csapat tartalékos is, az Alba pedig nagyon próbálgatja az embereit - még a kezdőötös volt fent a pályán a Nyíregyházánál, mikor náluk már minden pályán lévő a cserepadról érkezett. Feltűnő volt, hogy mennyire keresik a fehérváriak Somogyi Gergőt, aki több-kevesebb sikerrel, de be-be dobálta helyzeteit - a faultok utáni büntetőket értékesítette jól leginkább. Horváth Imrééknél Mohácsi Máté vitte a prímet, nagyon hamar eljutott 10 egységig, és sokat segített a nyíregyiek helyzetén, hogy az Alba sokszor, talán az indokoltnál többször ütött rajtuk személyi hibát. Büntetőkkel tudták tartani magukat, sőt, vezettek is párszor, 10 perc után pedig csak 1-gyel ment a fehérvári alakulat (21-20).

A második negyedben aztán megváltozott a játék képe. A bajnok majdnem egész pályára kiterjedő letámadása sokkal eredményesebb lett, többször is sikerült megszerezniük a labdát az alapvonali bedobást követően, hibára kényszerítették ellenfelüket, amiből könnyű kosarakat tudtak szerezni. Ramone Moore-nak nagyon ment a külső dobás, Maurice Kemp inkább a palánk alatt volt eredményes, Rados Vukolics pedig ugyanúgy a zavarosban halászásból tudott pontokat elérni, ahogy tegnap is. Tóth Péter kifejezetten jól irányított, több forintos passza is volt, amelyeket kosár követett. A túloldalon Derek Hallnak volt egy jó sorozata középtávolról, de nagyon impotenssé vált úgy összességében Mohácsiék támadójátéka, így nem is volt meglepő, hogy a nagyszünetben 16-tal ment az Alba (50-34).

A fordulást követően semmit nem változott a játék képe - úgy tűnt, a Nyíregyháza teljesen kifulladt, támadásban minden kreativitásukat elvesztették, védekezésben pedig nem nagyon tudtak mit kezdeni az Alba játékával. Nem volt nagy meglepetés ennek ismeretében, hogy rohamléptekkel nőtt a különbség - 20 pont fölé pillanatok alatt, és a 30 pontos differencia is megvolt a negyed második felére. Kicsit csökkentett a fordulatszámon a székesfehérvári gárda is, de még így is kategóriákkal nőttek ellenfelük fölé, a harmadik negyedben összesen 7 pontig jutó Horváth Imre-legénység így 31 ponttal volt lemaradva a záró játékrész előtt (72-41). A negyedik negyedben aztán a 40 pontot is elérte a két csapat közti távolság, játszadozott ellenfelével a bajnok, amely végül 39 ponttal, 97-58-ra nyerte az összecsapást.