Az Alba ismét nagy különbséggel nyert!

A Zalakerámia - ZTE KK szombat este látta vendégül a listavezető Alba Fehérvár csapatát, akik számára kedvezőtlenek voltak a találkozó előjelei. Mivel Brandon Wood hátsérülése nem jött rendbe a mai napra, így a székesfehérvári alakulat nélküle utazott el Zalaegerszegre.

Férfi NB I A-csoport, 12. forduló - 2012. december 15.

Zalakerámia - ZTE KK (5-7) - Alba Fehérvár (11-2) 56-86

Zalaegerszeg     Vezette: Vígh P., dr. Farkas G., Benedek Z., (Csabai)

Zalaegerszeg: Copeland 17/9, Hudson 14, Gáspár 8/6, Koma 7, Simovic 9. Csere: Kertész 1, Baki -, Puszta -, Kerkai -, Gáll -, Borszéki -.

Fehérvár: Moore 14/6, Supola 4, Hollis 20/6, Szabó Zs. 19/9, Keller Á. 11. Csere: Juhos 8/3, Medve 1, Lekli 7, Somogyfoki 2, Keller V. -.

Hudson nyitásként két távoli dobást rontott el, a lehetőségeket pedig köszönték szépen a vendégek, éltek velük, két perc után 0-4-állt az eredményjelzőn. Hamar összekapta magát a hazai alakulat, centerkosarakkal egyenlítettek, majd fordítottak is. (6-4) Juhos és Gáspár váltottak egymással triplacsörtét, a negyed második felére fordulva Hollis kezdte el húzni az Alba szekerét. A honosított játékos pontjaival kissé meglépett a fehérvári együttes. (12-16) Keller és a rendkívül aktívan kosárlabdázó Hollis percek alatt komolyabb előnyhöz jutatta a vendég gárdát. Völgyi Péter időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, de nem mellette szólt az a tény, hogy Simovic láthatóan komoly nehézségekkel küzdött sérülése okán. (15-24) Koma rögtön egy ziccerrel karcolt le két egységet a hátrányból. Jöhetett volna jóval közelebb a hazai alakulat, mint hét pont, azonban a záró támadásnak nem hogy dobás, hanem eladott labda lett a vége. (17-24)

Annak ellenére, hogy a hazaiak elképesztő mennyiségű második esélyt adtak az Albának, állandósulni látszott a 8-10 pontos differencia. Hiába ütött be három faltot Simovic, a túloldalon Keller Ákos két gyors bekapott személyivel már szintén három faltnál járt, így kispadra kényszerült. A negyed hajráját az Alba kezdte jobban, de aztán Gáspár vezetésével feljebb tudott jönni a ZTE, így csak tízzel mentek a kék mezesek a félidőben. (32-42)

Annak ellenére, hogy Keller Ákos faltproblémái miatt a padon ült, nem ragadt le az Alba, sőt. Szabó Zsolt kezdett elképesztő pontgyártásba, a támadó térfél minden szegletéből képes volt betalálni. (37-55) A nagy futás hagyott nyomot rendesen a hazaiakban, de a negyed végére sikerült a 18 pontos hátrányt némileg faragni, 14-re.

Ronald Moore hihetetlen triplával nyitotta meg a záró etapot, melyet pár kihagyott támadás után Gáspár dobott vissza. A vendégeknek nem kellett megszakadniuk, hogy tartsák előnyüket, főleg úgy, hogy nem büntetőzött valami fényesen a záró játékrészben a ZTE. Keller 2+1-es akciója és Hollis triplája után eldőlt a mérkőzés, 22-vel vezetett az Alba. (53-75) A hazaiak játék addig sem volt túl acélos, de végére teljesen elkészültek mind fejben, mind fizikálisan, az Alba pedig könnyedén növelte előnyét és nyert megérdemelten. Hollisék az októberi 40 pontos siker után most 30-al múltak felül a zalaiakat.