Az Alba ötödjére győzte le idén a Körmendet

Az első negyed után nagyot fordult a játék összképe - a címvédő a 24 pontos Lóránt Péter vezetésével végül nagyon simán, 88-69-re verte ezúttal vasi riválisát.

Magyar férfi A csoport, Középszakasz, Felsőház, 1. forduló
Alba Fehérvár (19-8) - Egis Körmend (18-9) 88-69 (20-17, 22-10, 26-18, 20-14)

Alba Fehérvár: Hill 13, Simpson 9/6, Pointer 9, Lóránt 24/12, Keller Á. 12/6.
Csere: Kovács 3, Harris -, Horton 10, Keller I. 3/3, Filipovics 5/3.

Egis Körmend: Wright 5, Fanning 17/9, Ferencz 10/6, Tuoyo 6/6, Horti 5.
Csere: Davis 6, Hollins 10/6, Németh -, Csorvási 6, Halász 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Magasemberei, főleg Keller Ákos révén jobban kezdett a címvédő, de nagyobb előnyt nem tudott kialakítani, Ferencz pedig a 4. perc végén egyenlített (9-9). Tuoyo hármasára azonnal felelt Lóránt, de ekkor hullámzó volt a játék - az Alba visszavette előnyét, majd megint a Körmend került fórba. Dzunics Braniszlav csapata megint nem találta védekezését, 27 pontot kapott az első negyedben, így 7 pontos hátrányba került a felvonás végére (20-27). A második játékrész teljesen máshogyan kezdődött: a Körmend összesen 1 pontra volt képes 6 perc alatt, így Lóránt és Simpson kosaraival fordított a vendéglátó, sőt, 7 ponttal már az Alba állt jobban Simpson 3+1-es akcióját követően - 15-1-gyel nyitotta ezt a játékrészt a hazai gárda (35-28). Fanning vezetésével kapott lábra Gasper Potocnik alakulata, de így is 5 pontos hátrányt vittek a második félidőre (42-37).

A nagyszünetet követően megint Fanning állt a vendégek élére, de a Fehérvárnak mindenre volt válasza - előbb tartották előnyüket, majd a 25. percre 10 ponttal léptek meg Pointer kosarát követően (54-44). 13 pont is volt már a két csapat közötti távolság, amikor Tuoyo és Ferencz pörköltek be egy-egy hármast, időt kért Dzunics a 28. percben (61-54). Sikerült is rendet raknia a fejekben, csapata 7-1-gyel zárta le a negyedet, így 13 pontos fórral várhatta a záró 10 percet (68-55). A negyedik negyedben sem változott az előző két felvonás összképe - ezúttal is pocsékul, most egy 0-13-as sorozattal kezdte a játékrészt a Körmend, több sportszerűtlen hibát is ítéltek a vendégek ellen, de még büntetőből sem tudtak a gyűrűbe találni (81-55). Wright és Hollins révén még kozmetikáztak a vendégek, 81-64-nél időt is kért Dzunics a 37. perc végén, de hiába folytatta a pontszerzést Hollins, végül 88-69-re győzött a székesfehérvári együttes.