Az első negyedben eldöntötte a Szedeák

A magyar bajnokság alsóházi középszakaszának ötödik fordulójában a két sereghajtó, a Naturex-SZTE-Szedeák, illetve a Factum Sport Debrecen találkozott egymással a Tisza-partiaknál. Az összecsapás esélyesének egyértelműen a hazaiak számítottak, akik realizálták is a papírformát, már az első negyedben 20 pontos előnyt építettek ki maguknak, amit a meccs teljes egészében sikeresen őriztek, végeredményben 95-75 arányban, pontosan 20 ponttal diadalmaskodtak a tabella utolsó helyezettje ellen.

Férfi NBI/A-csoport, alsóházi középszakasz, 5. forduló

Naturex-SZTE-Szedeák (10-17) - Factum Sport Debrecen (2-25) 95-75 (31-11, 24-16, 13-21, 27-27)

Naturex-SZTE-Szedeák: Fekete 9/3, Kiss 6/6, Jones 4, Csorvási L. 12, Dukic 12.
Csere: Wirth 5/3, Tanács 14/3, Csorvási M. 11, Jakab 4, Varga Z. 4, Vida 2, Varga D 12/3.

Factum Sport Debrecen: Helmeczi 13/3, Medve 14/6, Kovács 11/9, Cseh 3/3, Izzo 4.
Csere: Hajmássy 22/15, Benőcs 4, Vas 4, Keresztesi -, Nagy -, Bujdosó -.

Villámrajtot vett a hazai együttes, Csorvási Levente két kosarát követően Kiss Zsolt elsüllyesztett egy védjegyének számító hárompontost, majd Fekete Stefan javított saját rontását követően, így a harmadik perc legelején rögtön 9-2-re vezettek a Tisza-partiak. Cseh György ugyan jelentkezett egy triplával, azt követően azonban újra a szegediek következtek, újra Csorvási - Kiss - Fekete leosztásban, így az ötödik perc elején először volt 10 pontos a Szedeák előnye (15-5). A debreceniek csak a statiszta szerepét játszották a teljes első negyedben, momentumaik voltak mindössze. Hajmássy Péter két büntetőjét követően például Fekete már a triplavonal mögül is betalált, majd jött a szegediek két légiósa, Anthony Jones és Nebojsa Dukic, pontjaikkal 15-re nőtt a különbség a hetedik perc közepére (22-7). A vendégek megint büntetőkből találtak csak be (Helmeczi András), a negyed vége azonban szintén a hazaiaké volt, Csorvási Levente még öt pontot szerzett addigi ötjéhez, vezetésével pedig kerek húszas lett a differencia 10 perc játékot követően (31-11).

A második felvonás egy Hajmássy triplával indult, ám a palánkok alatt korlátlan úr volt a Szeged, ez lepattanókban és szerzett kosarakban is meglátszódott. A csereként beálló Csorvási Milán hat pontjával beindultak a második negyedben is, futottak egy 10-2-t, így a 15. perc közepére kialakult egy 25 pontos különbség a két fél között (41-16). Itt kissé megtorpantak Kiss Zsolték, kettő perc alatt mindössze egy Dukic kettest jegyezhettek fel melléjük a statisztikusok, míg a túloldalról három hármas is érkezett ezen időszakban - Kovács Imre kettőt vállalt ezekből -, így a 17. perc végére visszajöttek 20-on belülre a debreceniek (43-24). A félidő utolsó három percére aztán helyre állt a rend, megint a Szedeák volt fölényben, Tanács Attila vezetésével 12-3-ra nyerték ezt a szakaszt - a Factumnál megint Kovács talált be kintről -, így a félidőben több mint kétszer annyi pontot dobva, 28 egységgel vezettek ellenfelük előtt (55-27).

A félidei statisztikákban is jól kirajzolódott a hazaiak előnye. Kettest (22/27 vs. 4/14) és hármast (3/7 vs. 5/14) is alig hibáztak, főleg a duplák száma és mutatója volt nyomasztó az ellenfélre nézve. Nem volt meglepő a több kísérletük, hiszen kevesebb labdát adtak el (7-10), és jóval több pattanót szereztek (22-9). A legeredményesebb szegedi Csorvási Levente volt (10 pont), a leghasznosabb Fekete (9 pont, 3 gólpassz, 3 pattanó, 5 szerzett labda), de nagyon sok mindenkit lehetett dicsérni. A túloldalról Kovácsot lehet kiemelni hibátlan triplázása miatt (9 pont, 2 gólpassz), de az eredményhez, és dobóteljesítményéhez képest egészen hasznos volt Medve Máté is (4 pont, 3 pattanó, 2 szerzett labda, 2 gólpassz).

Fordulás után sokkal jobban jött ki a rajtgépből a Factum, mint tette azt akár az első, akár a második negyedben. Kovács és Medve tempóival lopództak közelebb a két percig kosárképtelen Bonifert-legénységhez, és hiába kezdte meg a pontgyártást ezt követően a Csorvási testvérek vezetésével a Szeged, a hazaiak ekkor szerzett hat pontját Hajmássy két triplával ellensúlyozta, így a 24. perc közepén 25-ön belül voltak Jason Okrzesik fiai. Sőt. Megint Hajmássy volt eredményes a 25. perc végén, fél percre rá pedig Medve Máté triplájával már a 20 pontos határon belülre is beverekedték magukat a vendégek (61-42). A hátralévő percek jóval csendesebben alakultak, a debreceniek pontjaira Dukic válaszolt, de se előre, se hátra nem mozdult a különbség, a 28. perc kezdetén még mindig 19 volt közte. Az utolsó három percben alig-alig sikerült valami, amibe belekezdtek a pályára lépők - Varga Dániel 2+1-ére Helmeczi válaszolt egy kettessel, így egy elég langyos felvonást követően kereken 20 pont volt a két együttes között (68-48).

A záró felvonásban nem nagyon változott már a különbség. Az látszódott, hogy komolyabban veszik ezt a periódust az előző negyedet teljesen ellazsáló hazaiak, de olyan nagyon meglépni már nem tudtak. 24, illetve a negyed közepén Wirth Ádám pontjainak köszönhetően 25 pont volt a legnagyobb előnyük, innen viszont gyorsan visszajött 20 alá a Factum, úgy tűnt, ezen a távolságon áll be a két csapat közti differencia. Ez a 20-24 pont közti gumizás ment a meccs teljes hátralévő részében, annak viszont örülhettek a szegedi nézők, hogy legalább sok kosár született ebben a periódusban. A végeredmény sima, 95-75-ös hazai siker lett. Kérdés nem volt, melyik a jobb együttes, de az első negyedet követően szépen összeszedte magát a Factum is.

A második félidei statisztika is jól mutatja, hogy kiegyenlített volt a küzdelem ebben a periódusban. A ketteseknél (33/49 vs. 13/28) és a tripláknál (6/17 vs. 12/31) is visszaesett a hazai alakulat, igaz, a duplákat még így is kitűnő százalékkal értékesítette a Szeged. A lepattanóknál (37-25) és az eladott labdáknál (13-15) is megmaradt az első félidőben kialakult differencia, ezekben a kategóriákban egyértelműen fel tudott nőni a Factum a feladathoz. A győztesnél öten is - a két Csorvási, Varga Dániel, Tanács és Dukic - 10 pont fölé kerültek, de a legeredményesebb Tanács is csak 14-ig jutott, a leghasznosabb azonban a végén is Fekete volt (9 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda). A túloldalon Hajmássy (22 pont, 5/9 tripla, 5 kih. fault) futott kitűnő második félidőt, mellette Medve (14 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó) és Kovács (11 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) emelhetőek ki, jó teljesítményt nyújtottak.

A meccs teljes statisztikáját itt megtaláljátok!