Az OSE szakította meg a Szedeák sorozatát, simán nyert a DEAC

Az Oroszlány hosszabbításos győzelmet aratott a 7 meccse veretlen Szedeák ellen. Hatalmas verésbe szalad bele a Kaposvár a DEAC otthonában.

OSE Lions - Naturtex-SZTE-Szedeák 98-95 (27-25, 22-11, 24-23, 9-23, 16-13)

Megszakadt a Szedeák sorozata. A kiegyenlített első negyedben egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kialakítani, de többnyire már ekkor is az OSE járt előrébb. Főleg a kispadról beszálló Bailey élt nagyon a meccs elején, míg a túloldalon Brown kezdett be 11 ponttal, rá nem igazán akadt válasza az Oroszlánynak védekezésben. 30-30 után alakult ki először nagyobb különbség, amikor zsinórban 10 pontot szereztek a hazaiak, és magabiztos vezetéssel mehettek el nagyszünetre. Fordulás után tovább nőtt az OSE előnye, 59-41-nél egyre valószínűbbnek tűnt, hogy megszakíthatják a Szedeák 7 meccses veretlenségi sorozatát, de a vendégek nem adták könnyen a bőrüket. 78-64 után ők hoztak egy 10 pontos futást, Dickey zsákolásával pedig 78-74-re módosult az állás 3,5 perccel a vége előtt. Az időkérés sem lassította le a vendégeket, sorra harcolták ki a büntetőket, miközben az Oroszlány támadásai sem ültek ekkor. Kerpel-Fronius a győzelemért dobhatott 6 másodperccel a rendes játékidő vége előtt, de hibázott. A hosszabbításban egyik csapat sem tudott ellépni, 15 másodperccel a vége előtt Abell triplája viszont győztes dobásnak bizonyult, miután Brown válasza már nem ért célt.

Brown kezében maradt. 37 pontjával (9/14 kétpontos, 5/9 hárompontos, 4/8 büntető) és 10 lepattanójával messze kiemelkedett a mezőnyből a Szedeák játékosa, a rendes játékidő végén is ő szerzett labdát, és a hosszabbításban is a kezében volt a labda ahhoz, hogy elodázza a meccs végét. A masszív dupla-duplát szállító Dickey (17 pont, 15 lepattanó) is felnőtt mellé, és a dobását nem találó Govens (3/10 kétpontos, 0/3 hárompontos, 7/7 büntető) is kivette a részét a 4. negyedben bemutatott rohanásból 4/4 büntetővel, cserébe ki is pontozódott. Az OSE jóval több lábon állt, de a győztes dobást elsüllyesztő Abell (25 pont) azért kiemelkedett náluk, ráadásul úgy állt bele a meccsnyerőbe, hogy addig 0/6-tal célzott a triplavonalon túlról. Mellette hárman is eljutottak 16 pontig, közülük a 15 lepattanót is megkaparintó Hayes hozta a legnagyobb extrát, de Anderson 8 lecsorgója is kiemelendő.

Az OSE legjobb dobói: Abell 25/3, Anderson 16/3, Bailey 16/3, Hayes 16

A Szedeák legjobb dobói: Brown 37/15, Dickey 17, Govens 13

DEAC - Kaposvári KK 90-49 (23-13, 22-15, 20-10, 15-11)

Érvényesült a papírforma. Az első 4 perc adok-kapokja után 10-9 állt az eredményjelzőn, ezt követően viszont robbantott a DEAC, és egy 23-4-es periódussal el is döntötték a mérkőzést az első negyed végére. 4/6 triplával indítottak kintről, miközben a Kaposvár csak 1/6-ot tudott felmutatni, Moore pedig egymaga beszórt 11 pontot ebben a játékrészben. A vendégeken érződött, hogy két napja még Szombathelyen játszottak, Hendlein Roland hiánya sem jött jól nekik, de ez nem vesz el semmit a debreceniek érdemeiből, akik éltek a lehetőséggel, és egy-egy engedett futást leszámítva magabiztosan darálták be ellenfelüket, ezzel javítottak a Kecskemét elleni vereség után. A nagyszünet előtt már 32 pont is volt a DEAC előnye (55-23), fordulás után pedig még tovább nőtt az olló. A második félidőben Moore (15 perc) és Drenovac (22 perc) extra pihenőt kapott, és az maradt az egyetlen kérdés, hogy 40 pont alatt vagy fölött lesz a különbség a végén.

Mindenben jobb volt a DEAC. A hazaiak gyakorlatilag minden fontosabb statisztikai kategóriában ellenfelük fölé kerekedtek, így lepattanózásban (47-31), gólpasszokban (19-6) és labdaszerzésekben (12-5) is. Egyéni extrára senkitől sem volt szükségük, jól játszott náluk a 16 pontig (3/4 kétpontos, 3/4 hárompontos) jutó Moore, vagy a 15 ponttal és 7 lepattanóval záró Drenovac is, Guyton (17 pont) szintén megszórta magát, míg Somogyi (12 lepattanó, 9 gólpassz) az 5 pontja ellenére is közel járt egy dupla-duplához. A Kaposvárnál egyedül Milisavljevic (18 pont) nyújtott jó teljesítményt, míg Curry például 7 eladott labdával fejelte meg a 2/11-es mezőnymutatóját, és Rivers is csak 8/10 büntetőjével tudott kicsit szépíteni a 1/8-as dobásmutatóján.

A DEAC legjobb dobói: Guyton 17/9, Moore 16/9, Drenovac 15

A Kaposvár legjobb dobói: Milisavljevic 18/3, Rivers 10, Curry 7/3