Az utolsó negyedben robbantott a Szeged

A bajnokságot jól kezdő, ám a legutóbbi két mérkőzésén vereséget szenvedő Szeged fogadta a zsinórban három győzelemnél tartó Jászberényt a pénteki játéknap első találkozóján. A Földi Sándor edzette vendégcsapat remekül szerepelt eddig az idényben, így Szegedre is nem titkolt győzelmi szándékkal érkeztek. A találkozót mégis házigazda kezdte jobban, akik Gurley és Vida révén négy ponttal el is léptek, ám a berényiek gyorsan egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. Horti Bálint volt leginkább elemében, három duplát is elsüllyesztett az első negyedben, így méltán veregethették a vállát a társak, mikor pihenőt kapott Földi mestertől. Bár a negyed közepén hat ponttal is meglépett a Jászberény, a Csorvási fivérek pontjainak köszönhetően a játékrész végére már csak egy volt közte.

A második felvonás kezdete megint a vendégeké volt, Dramicanin és Rakits triplájával gyorsan hét pontra növelték előnyüket, ám a Szeged nem adta fel, szívósan tapadt ellenfelére. Kiss Zsolt több alkalommal is labdát szerzett, az azt követő indításból pedig a társak kosarakat. A 16. percben négy pontra zárkózott a haza gárda, mikor az idegesség szülte indulatok felszínre törtek, ennek pedig egy Tanács technikai lett a vége. Érdekes módon ez a közjáték a jászberényieket zavarta meg jobban, ugyanis hiába dobta be Dramicanin a technikaiért járó büntetőket, három perc alatt egyenlített a Szeged. Az utolsó percben aztán megrázta magát a Földi-legénység, és két duplával visszaállítottak valamennyit az előnyükből, ám a negyed záró poénja Kiss Zsolté volt, aki elsüllyesztett egyet a védjegyének számító gyilkos triplák közül, egálra hozva a negyedet.

A második félidő aztán úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött: Kiss Zsolt triplával. Ihletett formában játszott az egykori döntő MVP, komoly szerepe volt abban, hogy a sérült Gilchrist hiányában is a győzelemért harcolt csapata. Innentől aztán szinte az egész negyed során fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik sem távolodott el négy pontnál jobban. Pedig akadt még itt nem egy tripla, sportszerűtlen fault és technikai hiba is, ám egyik fél sem akart lemaradni a másiktól. A negyed vége a korábbiakhoz hasonlóan ismét a hazaiaké volt, ám ezúttal már nem csak közelebb kerültek ellenfelükhöz, hanem az ekkor már 20 pontnál járó Csorvási Milán büntetőinek köszönhetően három ponttal meg is léptek.

A záró felvonásban is folytatódott a szegedi nyomás, fokozatosan kezdtek ellépni a Jászberénytől. Sikerült is összeütniük egy hét pontos előnyt, amikor is visszajött az addig négy faulttal a padon ülő Dramicanin, és egy kisebb rohanást követően ismét csak egy volt a differencia. Ekkor azonban felpörgette a tempót a Szeged, és egy 18-4-es rohammal eldöntötte a találkozót. Megérdemelten nyert a hazai gárda, akiknél Csorvási Milán, Gurley és Kiss Zsolt kiemelkedően teljesített a mai napon. Meg kell említeni a végül 12 pontig jutó Vida Mátét is, aki remekül helyettesítette a sérül Gilchrist-et.

Naturex-SZTE-Szedeák - TOP COP Security Jászberény 88-75 (20-21, 20-20,21-17,27-17)