Dobóversenyt nyert, 106 pontig jutott a Paks ellen a ZTE

Az első félidőben még inkább az ASE vezetett, a fordulás után viszont a 8/9 triplával záró Vaughn vezetésével felülkerekedett az Egerszeg.

Magyar férfi NBI/A, középházi középszakasz, 5. forduló
Zalakerámia ZTE KK - Atomerõmû SE 106-90 (26-27, 28-28, 25-18, 27-17)

ZTE: Kinney 22/12, Vaughn 26/24, Benke 15/3, Szabó Zs. 3, Radic 20.
cserék: Mikovic 11, Horváth Á. 9/3, Mohácsi -, Kis R. -

Paks: Ruják 8/6, Hinds 10/6, Barnies 5/3, Eilingsfeld 14, Guinn 11/9.
cserék: Tarrant 25, Medve 6/6, Garamvölgyi 6, Ogunyemi 2, Gulyás 3/3.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken tekinthető! meg!

Ugyan paksi triplával indult a mérkőzés, de a Benke-Kinney páros vezetésével inkább a ZTE jött lendületbe és alig három perc után már 13-8 állt az eredményjelzőn - alaposan potyogtak a kosarak a találkozó elején. Ez aztán a folytatásban is így maradt, mindkét együttes félelmetes hatékonysággal fejezte be a támadásait, a védekezéssel egyik csapat sem igazán törődött - alig-alig akadt rontott dobás, főleg ami a kétpontosokat illeti. A bőven 60% feletti mezőnymutató miatt így végül 26-27 állt az eredményjelzőn az első negyed végén és a második játékrészben sem vettek vissza a felek: annak 28-28 lett a vége, nagyon komoly dobópárbaj folyt a parketten. Jelentősebb előnybe egyik csapat sem tudott kerülni, de szinte végig az ASE vezetett és a Tarrant-Eilingsfeld duóra építve így egypontos előnnyel zárta a félidőt - a hazaiaknál a Vaughn-Kinney páros hihetetlen kinti dobóformájára (ketten együtt 8/9 tripla) lehetett leginkább alapozni. Mindent elárul a félidőről, hogy a ZTE 9/12, a Paks 8/16 hármasnál járt...

A fordulás után aztán Vaughn rögtön bekezdett két újabb triplával és a vezetésével futott egy 10-4-et az Egerszeg, az ASE pedig megakadt - kifogyott a töltény a szünet előtt még kifogyhatatlannak tűnő tárból. 65-64-ig még feljöttek Eilingsfeldék, de aztán egy újabb 13-4-es rohamot intézett a Zete, meglett a közte tíz és bár innen még egyszer vissza tudott jönni a vendégcsapat mínusz háromra, többre már nem futotta az erejéből. Bencze Tamás alakulata egy 11-3-mal reagált és ez már döntőnek bizonyult, a már-már "nevetséges" formában dobó (8/9 tripla úgy, hogy az utolsót rontotta el...) Vaughn vezetésével végleg megtörte ellenfelét a zalai gárda. Két perccel a vége előtt meglett a száz dobott pont a hazaiak számára és innentől már nem volt tét: hiába vezetett az első félidő nagy részében az ASE, a fordulás után már nem tudta tartani a lépést a félelmetes napot kifogó Zetével.

Az említett Vaughn mellett Kinney (22 pont, 4/6 tripla, 6 gólpassz) és Radic (20 pont, 8/10 mezőnyből, 7 lepattanó) is kiváló számokkal zárt, a túloldalon leginkább Tarrant (25 pont, 9/16 mezőnyből) teljesítményét lehet kiemelni - a hazaiak 61,5%-os mezőnymutatója önmagáért beszél, ahogy az is, hogy az ASE 52,5%-kal, 13 bedobott hármassal nem ment semmire.

fotó: delfinek.hu