Egy negyed alatt átrohant a Kaposváron a parádézó Körmend

Továbbra is megállíthatatlan a vasi alakulat, amely nem adott komoly esélyt a tartalékos Kaposvárnak.

Egis Körmend - Kaposvári KK 88-66 (32-9, 16-18, 16-24, 24-15)

Körmend: Németh Á. 6, Price 22/6, Bradford 13, Hammonds 9/9, Delas 15.
cserék: Thames 11/3, Ferencz, Csorvási 6, Takács K. 3/3, Lajsz -, Oroszi -, Kiss M.

Kaposvár: Ubilla 8/6, Johnson 22/6, Baki 2, Pustahvar 13/6, Hendlein 10/3.
cserék: Halász 5/3, Harazin 6.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Két meghatározó kezdőjátékosa, Marko Spica és Luka Markovics nélkül érkezett a félelmetes Körmend otthonába a Kaposvár, úgyhogy az esélyek egyértelműnek tűntek az összecsapás előtt - Price-ék továbbra is veretlenek voltak hazai pályán és két megnyert rangadó után magabiztosan fogadhatták a somogyiakat. Az MTE gyorsan be is kezdett egy 8-2-vel és bár erre átmenetileg még válaszolni tudtak Ubilláék, 10-7 után "lehúzták a függönyt" Hammondsék: elképesztő bemutatót tartottak a vasiak, a Kaposvár hét teljes percig (!) nem szerzett pontot és összességében egy 22-0-s (!) hazai roham következett. A hihetetlen mélyütés természetesen már az első negyedben eldöntötte a győztes kilétét, alig "melegedtek meg" a szurkolók, már csak a különbség volt kérdéses - a játékrészt a Körmend 14/17 jó dobással, a KKK hét eladott labdával zárta, az eredményjelző pedig 32-9-et mutatott. A második negyed már kiegyenlített játékot hozott, értelemszerűen a körmendiek is kicsit visszavettek és Hendleinék is kicsit összeszedték magukat, de ez csak annyit jelentett, hogy kettő pontot ledolgoztak a hátrányukból, így 21 volt közte a nagyszünetben - pedig itt már jelentősen visszaesett a hazai dobóforma, főleg ami a triplákat illeti.

A fordulás után Fekete Ádám változtatott, Baki és Pustahvar helyett Halász és Harazin kezdett, az együttes pedig még nekiesett a Körmendnek - hamar bevertek négy triplát Johnsonék, úgyhogy visszajöttek tizenöt pontra, de ezúttal ennyi volt tőlük a maximum. Az MTE itt rendezte a sorait, amikor kellett, akkor a tarthatatlan Prince mindig betalált és bár a harmadik negyed végül 64-51-gyel zárult, ennél több nem volt a KKK-ban - az utolsó percekre aztán megint felszívta magát a Körmend és visszaállította a húsz pont feletti, a meccs alapján reális különbséget. A vége 88-66 lett, Bradfordék újabb győzelmet pipálhattak ki és jelezték, hogy továbbra is bombaformában vannak, míg a KKK egy "kalkulálható" vereséget gyűjtött be és készülhet a sorsdöntő utolsó fordulókra.

fotó: hunbasket.hu