Elverte a szerbeket a Szeged

Gálának, könnyed győzelemnek indult a Szedeák felkészülési mérkőzése a szabadkai Spartak ellen, ám izgalmas lett a vége - írja a szegedma.hu.

Szűk egy esztendeje épp a szabadkaiak elleni meccsel zárta a felkészülést a Szedeák, s akkor 98-80-as sikert ért el a Tisza-parti gárda. Péntek este is a szerb másodosztályban vitézkedő fiatal kosarasokból álló délvidéki klub volt a szegedi csapat ellenfele, akikkel szombat délelőtt 11 órakor is megütköznek majd Csorvási Milánék. A péntek esti találkozón mégsem tudott legerősebb keretével kiállni a hazai gárda, mivel szerb irányítójuk, Branko Jereminov bokasérüléssel küzd, s kérdéses, hogy szombaton játszhat-e.

A csapatkapitány Kiss Zsolt triplájával indult, majd nagyon sok hibával folytatódott az első negyed, amelyben azonban Bonifert Domonkos agresszívebb alakulata találta meg hamarabb a ritmust, s ez a különbség növekedésében gyorsan tükröződött is. Jerrel Williams látványos zsákolása (14-7) után időt is kért Predrag Borilovic, a vendégek edzője, ám továbbra is csak a hazaiak pontjai hullottak, ráadásul támadásban olyan variációkat játszottak a mieink a legnagyobb hidegvérrel, hogy a szabadkaiak akadt, hogy csak nyomozták a labdát, nem is csoda, hogy tetemes hátrányt szedtek össze az első 10 perc végére (27-11). A folytatásban továbbra is csak Szedeák-pontokat láthatott a kilátogató nagyjából másfélszáz néző, akik elégedetten tapsolhattak az első szegedi csere, Wirth Ádám triplájának egy végletekig kijátszott figura végén. A csereirányító A lanyhuló lendületű, ám de lelkes Spartak részéről gyenge távoli kísérletek jöttek válaszul, elsősorban Prlja és Drakulovic tudtak eredményesek lenni. A kék mezes délvidékiek gyakran fájdalmasan üresen maradva szereztek lepattanókat, emiatt pörölt is tanítványaival a hazai tréner, aki közben sorra cserélte be fiatalabb játékosait is. A Spartak ugyan nem bizonyult annak az együttesnek, amely az ilyen hibákat véresen megtorolja, ám az NB I/A-s küzdelmek során az ilyen hibákért komoly árat is fizethet a Szedeák – érthető tehát a mester alkalmankénti indulata. A szabadkaiak gyakran a legtisztább helyzetben is hibáztak a palánk alatt, ám a negyed végére eredményesebbé válva valamelyest meg tudták fékezni a Szeged lendületét, jóllehet a különbség tovább nőtt (49-30).

Idegesen kezdte a második félidőt a Szedeák, a vendégek ugyanakkor sokkal összeszedettebb játékot nyújtva türelmesen kezdtek araszolgatni, apránként faragva csaknem húszpontos hátrányukat. Ebben Prlja járt az élen, szórta a pontokat, hamar elért a 20-ig, amivel alaposan megfogta a mieinket – Bonifert Domonkos gyorsan időt is kért 55-43-nál. Ez meg is tette a hatását, rövidesen újra nőni kezdett a különbség, elsősorban az amerikai légiósok találataival, bár látszódott, a vendégek kedvét meghozta a negyed eleji vágta, sokkal harcosabbakká váltak, mint a szünet előtt. Ugyan a kinti dobások továbbra sem mentek nekik, Prlja és Sokolovic pontjaival feljebb kapaszkodtak a mieinkre, s rövidesen 10-en belülre értek, s hiába jöttek Varga Zalán lélektanilag fontos kosarai, a negyed egyértelműen a szerbiai egységé volt (66-59). A záró játékrész elején a vendégek folytatták eredményes játékukat, s a második negyedben sziporkázó Wirth triplája után sem lehetett megnyugodni: most Drakulovic kezdte meg a szerb pontgyártást (75-70). Csorvási Milán palánk alatti dominanciája ugyanakkor ismét megkérdőjelezhetetlenné vált, a válogatott center szórni kezdte a pontokat, miközben az ellenfél kulcsemberei közül többen is kipontozódtak. Vida Máté épp Sokolovic kiesése után szerezte a találkozó leglátványosabb tripláját, mintegy 25 méterről, ám sípszó után, így a Kátai, Nyilas játékvezetői duó nem adta meg a három pontot. A folytatásban ugyan valamelyest tudták pótolni a kiesőket a szerb cserék, ám Jono Levy létfontosságú pontjai révén tartotta előnyét a Szedeák, s a Tisza-partra visszatérő amerikai légiós utolsó másodpercbeni zsákolásával végül 91-84-es győzelmet aratott.

Folytatás szombat délelőtt 11 órától, ismét az újszegedi sportcsarnokból, ismét a Spartak ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Spartak Subotica 91-84 (27-11, 22-19, 17-29, 25-25)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Kátai Csaba, Nyilas István.

Szedeák: Vida 2, Levy 19, Kiss Zs 6/6, Williams 13, Csorvási M. 21. Csere: Wirth 19/9, Csorvási L. 2, Miscevic 1, Molnár B. 2, Varga D. 2, Mike, Varga Z. 4. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

Spartak Subotica: Sokolovic 16/6, Prlja 27, Maric 3/3, Danilovic 6, Drakulovic 23. Csere: Pribic 7/3, Nikolic, Vujcic, Grbic, Svorcan 2, Ilic, Mijatovic. Vezetőedző: Predrag Borilovic.

Kipontozódott: Pribic, Sokolovic, Prlja.

Forrás: szegedma.hu