Hosszabbítás után győzte le a Körmend az Albát

Az egész mérkőzésen parádésan dobó, 8 triplát elsüllyesztő Ferencz Csaba mellé a végjátékra felnőtt Marquis Wright, így hiába futott szinte végig az eredmény után a Körmend, végül hosszabbítás után legyőzte a szintén tartalékos címvédőt.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 6. forduló
Egis Körmend (19-12) - Alba Fehérvár (21-10) 92-87 hosszabbítás után (18-23, 16-12, 24-29, 20-14, 14-9)

Körmend: Wright 16/3, Hollins 15/6, Ferencz 28/24, Fanning 13/3, Csorvási 4.
Csere: Bán 4, Davis 10, Halász 2.

Alba: Kovács 6, Simpson 13/9, Harris 21/18, Filipovity 6, Keller Á. 11.
Csere: Mohammed 10/6, Horton 20, Keller I. -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A hazaiaknál Tuoyo és Horti, míg a vendégeknél Lóránt, Pointer és Hill hiányoztak az aktív rotációból.

Harris, Keller Ákos és Kovács kosaraival 9-0-val nyitott a Fehérvár, a negyedik percben szerezte első pontjait a Körmend (2-9). Harris megállíthatatlan volt ebben az időszakban, a sérüléséből nemrég visszatérő kiscsatár vezetésével 14 pontos előnyre tett szert az Alba a 7. perc végére (7-21). Davis és Hollins kosaraival ébredezett a Körmend, amely vissza is mászott egy 9-0-val ellenfelére, és 5 ponttal volt lemaradva 10 perc játékot követően (16-21). A második felvonás elején egyenlítettek is a vasiak, majd fej-fej mellett haladtak a felek, Fanning 2+1-e után pedig először vezettek a vendéglátók a 17. perc elején (30-29). Visszavette előnyét az Alba, de a nagyszünetben csak 1 ponttal vezetett Dzunics Braniszlav gárdája (34-35).

A fordulás után hatalmas triplapárbaj indult, amiből eleinte egyik fél sem jött ki jobban a másiknál, aztán a 26. percben Simpson és Mohammed hármasaival 8 ponttal ugrott meg a Fehérvár (49-57). Ferencz triplái és Horton büntetői kerültek ezt követően főszerepbe, 6 ponttal álltak jobban a vendégek a negyed végén (58-64). A negyedik etapban folyamatosan 3-8 pont között mozgott a távolság - Ferencz Csaba lényegében egyedül tartotta meccsben övéit, míg a túloldalon Mohammed, Harris és Horton voltak a vezérek ekkor. Ferencz nyolcadik hármasa ettől függetlenül egy pontra felhozta a Körmendet, amire Keller Ákos csak egy büntetővel felelt, esélye volt az egyenlítésre vagy a vezetés átvételére a hazaiaknak az utolsó előtti percben (74-76). Előbbit megtette Davis a 40. perc elején, Dzunics időkérése után Harris és Mohammed is csak egy büntetőt dobott be, amit Wright kiegyenlített, és mivel nem született már pont, jöhetett a hosszabbítás (78-78).

A ráadásban Mohammed megint csak egy büntetőt értékesített, amire Wright kettő, Csorvási pedig egy duplával válaszolt (84-79). Mohammed hármasával visszajött az Alba a 43. perc közepén (84-82), Wright duplájára pedig Simpson triplával felelt az utolsó perc kezdetén (88-87). Wright gólpasszából dobott triplát Fanning, és ez döntő momentumnak bizonyult - 92-87-re győzött a Körmend, amely a rendes játékidőben gyakorlatilag végig futott az eredmény után, de nem adta fel, egyenlített, a ráadást pedig irányította.